Skocz do zawartości
axl2000

Asus M4a785d-m Pro I Sempron 140?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na skraju kupienia wspomnianej płyty głównej (AM2+, podobno obsługuje AM3) i procka Sempron II 140 2,7Ghz (AM3) do budżetowego komputerka.

 

I tu pytanie - czy będzie to działało? Ze względu na mostek 710 na płycie liczę na odblokowanie 2 rdzenia w Sempronie, ale nawet jeśli się nie uda, to chciałbym by komputer jednak działał...jak sądzicie, da radę ta płyta z tym procesorem? Niby wszędzie (oprócz komputronika) piszą, że działa z AM3, nawet na płycie jest napis AM3 Support. Dawno nie miałem w rekach nic od AMD, stąd pytanie. Pamięci mam DDR2 Kingston Hyper-X 1066Mhz CL5 jeśli to coś pomoże.

 

Będe bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na Asusach da się odblokować, nie widziałem jeszcze, żeby ktoś na jakimś asusie odblokował rdzenie. Procesor będzie działał na pewno, ale mógłbyś wziąć inne mobo. Na tym nawet nie podkręcisz za bardzo. Nowe Asusy nisko budżetowe do OC się nie nadają niestety :/ Już lepiej wziąć ASRocka albo Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ASUS ma funkcję ACC w biosie, już sprawdzałem, tak więc bez problemu powinno się odblokować. Da się odblokowywać na płytach z mostkiem południowym SB750 i SB710, ta ma SB710.

 

Co do OC to jak będzie ~3,3Ghz po zmianie chłodzenia na lepsze, to będę zadowolony a wg mnie powinno pójść bez problemu. Inna sprawa, że NIE UMIEM podkręcać AMD, bo robi się to troszkę inaczej niż Intela, a ostatnie moje AMD to A64 3000+ na S754 którego nie podkręcałem...jest tu gdzieś instrukcja OC nowszych AMD?

 

Inna sprawa, co do płyty, że zawsze używałem ASUSA (za czasów S754, i potem dwie płyty pod S775), a potrzebowałem zintegrowanej karty graficznej, a ona ma HD4200 z wyjściem HDMI co bardzo mi pasuje. W tej cenie był jeszcze tylko Gigabyte wyglądający prawie tak samo i o takich samych parametrach (mostek północny i południowy i DDR2).

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na płycie MSI Micro-ATX kupionej za 99zł dla kompa ojca, Pentium D 2,8Ghz idzie na 3,15Ghz tak więc jakiekolwiek OC na jakiejkolwiek płycie jest możliwe ;) A to już coś, szczególnie, że grał to ja za dużo nie będę, a jesli już to jakaś Fifa Manager 09 czy coś w ten deseń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...