Skocz do zawartości
Eressea

Notebook A Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w paździeniku na studia i przydałby się jakiś notebook, mój budżet to 3 000 - 4 000 zł, zależało by mi na:

- wytrzymałości - siotra ma notebooka od roku, a już kilka przycików czy klawiszy ledwo działa, srebna farba się wytarła, wiec nie chce aby się mi to przytrafiło, srebna farba odpada, z laptopa bedę korzystać codziennie, nie chce plastiku jak w niekrórych HP gdzie ślady palców zostają.

- aby można było otworzyć kilka programów jednocześnie i aby się nie wieszał, szybko pracował (4 GB RAM ?)

- na szybkim internecie ( + WiFi ? )

- dobrej karcie graficznej i dzwiękowej - będzie czasami działał jako kino domowe

- aby można było pograć w lepsze gry i troche popracować z programami graficznymi

- wejście na słuchawki, HDMI, minimum 4 USB - czasami trzeba będzie podłączyć kilka rzeczy np. dysk zewnętrzny, pendrive, drukarka itp.

- oraz inne przydatne wejścia

- na napędzie Blu ray odczyt/zapis

- a może podświtlenia LED ?

- monitor raczej glare ? słyszałam że lepsza jakośc obrazu, ale ponoć gorzej bo światło się odbija od monitora

 

W pażdzierniku premiera Windows 7, zatanawiam się czy czekac do premiery i kupić notebooka odrazu z windowsem, czy kupić notebooka który będzie miał możliwość aktualizacji do windows 7.

 

Troche w internecie szukałam, z tego co widziałam zatanawiam się nad modelami firm Dell, Lenovo, Vaio. Muszę pzyznać że trochę się oczytałam, ale trudno mi laikowi wybrać coś dobrego. Dlatego ślę prośbę do Was o pomoc w wyborze, jakiś podpowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W pażdzierniku premiera Windows 7, zatanawiam się czy czekac do premiery i kupić notebooka odrazu z windowsem, czy kupić notebooka który będzie miał możliwość aktualizacji do windows 7.

Co do W7, to ogólnie przyjemny systemik, ale dla komputera, który dysponuje 8 GB RAM, kilkurdzeniowy procesor i grafika w SLI.

Oczywiście odrobinę przesadzam, ale niedawno zrobiłem mały teścik pod W7 z pewnym profsionalnym oprogamowaniem do projektowania.

Uruchomiłem dość znaczne złożenie wyrobu pod W7 i je obracałem myszką - laptop generował około 4-7 klatek na sekundę. To samo złozenie pod WXP wyświetlane jest z prędkością rzędu 16-20 klatek/s.
Komputer posiada autonomiczną kartę grafiki (Quadro NVS140) i 2 GHz procesor.


Ja nie jestem uprzedzony do W7, bo ten jako system sprawuje sie naprawdę doskonale - stabilny, dość szybki (poza pracą w tym nieszczęsnym CADzie) nie spotkałęm problemów z kompatybilnościa ze sprzętem i oprogramowaniem (poza firewalami i antywirusami). 

Ma jednak dość duże wymagania sprzętowe no i zapewne niedopracowane jeszcze sterowniki urządzeń - testuję wersję RC1 z maja b.r.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja:

kup lapka max 14'' jakiegos 2rdzeniowego z tymi opcjami co chcesz dokup monitor, klawe i myche bezprzewodowa i nie dosc ze masz super przenosnego laptopa to jeszcze ergonomiczne srodowisko pracy w domu

wg mnie powinnas zwrocic uwage przy zakupie lapka na:

-matowa matryca, glare sobie odpusc(mam lapka 15,4'' z glare ani za bardzo go gdzies przeniesc bo swoje wazy a w dziennym swietle kiepsko widac bo odbija swiatlo)

-zlacze cyfrowe dvi lub hdmi

-grafa integra do filmow wystarczy chyba ze grasz w gry ale wtedy 3k na lapka to minimum

Jak dobrze to wymyslisz to w 3.5k zamkniesz sie i bedziesz miala laptop mobilny, duzy 22lcd full hd i ergonomiczna klawiature

Pamietaj zeby sprawdzic czy dana karta w laptopie ma dvi/hdmi i czy obsluzy rozdzielczosc natywna monitora(ta najwieksza)

 

zapomialem napisac: co do win7 to zobacz za ile bedziesz mogla zrobic upgrade, mozliwe ze nowe laptopy z win7 beda drozsze wiec chyba nie oplaca sie czekac

i nie wierz innym ze win 7 jest wolny, to nieprawda

btw uwazam ze uzywanie tak starego systemu jakim jest xp jest lekko mowiac chybione, szczegolnie jesli jest to nowy komp

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b4rt3k - ciekawa propozycja, jednak ja potrzebuje coś co można wziąśc pod rękę wsiąść do pociągu ( byle jakiego ;p) i wrocic do rodziców ;)

 

Z Vaio, który lepszy? : VGN-FW41E/H , VGN-FW31M , VGN-FW31J i dlaczego?

 

A może któryś z Lenovo IdeaPad ?

 

Za dużo tych notebooków, ciężko wybrać mi laikowi, a który z nich wytrzyma na Windows 7 ?

Edytowane przez Eressea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na windows 7 wytrzyma nawet stary PC z athlonem 2000+ i 512mb ramu :)

 

jeżeli jesteś na studiach i Twoja uczelnia jest wspierana programem MSDNAA to możesz się zapisać i działać na org systemie Win vista, 7 i nie tylko ;)

 

 

- na szybkim internecie ( + WiFi ? ) < - nie rozumie :D jakbyś mógł napisać trochę jaśniej,

- wejście na słuchawki, HDMI, minimum 4 USB - czasami trzeba będzie podłączyć kilka rzeczy np. dysk zewnętrzny, pendrive, drukarka itp. <- 4USB to raczej jest MAX ilość :) trzeba kupić USB HUB jak potrzebny będzie, wejście na słuchawki każdy laptop ma :D

- oraz inne przydatne wejścia <--- np jakie wejścia?

- na napędzie Blu ray odczyt/zapis <---- napędy z nagrywarką blu ray ? w tej cenie raczej nie możliwe

 

hmmm ciężko coś zaproponować. b4rt3k bardzo dobrze napisał ;)

hmm pierwsze co mi przychodzi do głowy: Dell studio 1555, dell xps16, lenovo y550, lenovo y530, msi ex625, samsung r560, toshiba A500, toshiba L500,

 

jeżeli patrzysz na SONY to wersje z ATI 4650 na GDDR3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jesteś na studiach i Twoja uczelnia jest wspierana programem MSDNAA to możesz się zapisać i działać na org systemie Win vista, 7 i nie tylko ;)

co to za program ?

 

- na szybkim internecie ( + WiFi ? ) < - nie rozumie :D jakbyś mógł napisać trochę jaśniej

mam starego kompa, czyli również nie za dobry modem w kompie, chcociaż podłączony internet mam szybki, bo u siostry na lapku to smiga, to w moim starym ledwo ledwo. Słyszałam że sprzęt odnośnie internetu się rózni w komputerach, przesyłaniem danych i odbieraniem czy coś w tym stylu ?

 

- oraz inne przydatne wejścia <--- np jakie wejścia?

własnie nie wiem co będzie mi potrzebne, może jakieś propozycje co powinnam miec ? na co zwrócić uwagę ?

 

jeżeli patrzysz na SONY to wersje z ATI 4650 na GDDR3

GDDR3 to jakiś rodzaj pamięci, tak ? a czym różni się od pozostałych ?

 

człowiek przeczytał miliony stron w internecie, myślał że już wszystko wie, a tu po chwili dochodzi że sie mylił .. ehh..

 

troche poczytałam i juz wiem co to MSDNAA, niestety moja uczelnia ma ten program, ale tylko jeden wydział i w dodatku nie mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamięci tak to jest rodzaj pamięci jaką posiada karta graficzna. Karta z pamięcią GDDR3 jest o 20-30% wydajniejsza od takiej samej albo i lepszej karty opartej na pamięciach GDDR2, z kart graficznych jeżeli chcesz sobie pograć to patrz na : ATI radeona 4650, 4670, 4850, ostatecznie 4570, z GeForce'ow na 9600 oraz na 130m, chyba że masz więcej kasy to na 8800, 9800, 160m :)

 

hmm z wejść to może Ci się przydać HDMI, Dsub [ zeby podpiac monitor ] 3-4 usb, moze e-sata ?

 

z szybkim internetem sie raczej nie martw większość laptopów ma WiFi w standardzie przynajmniej G :) i to wystarcza karty sieciowe tak samo dają radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będziesz studiował? Za apple nie przepadam, ale jeśli zamierzasz coś z multimediami robić, to jest to ciekawy pomysł. Jeśli zaś coś technicznego bardziej, to trzeba liczyć się z tym że nie całe specjalistyczne oprogramowanie jest dostepne na Macach (zwłaszcza jeśli uczelnia ma wykupione jakieś licencje i daje je studentom). A jeśli masz kierunek który nie pasuje do żadnego z powyższych przypadków to po prostu spróbuj. To jest inny system i niektórzy dali by się za niego pokroić, a inni dali by się pokroić aby tylko nie być zmuszonym do korzystania z niego :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który z nich jest lepszy ?

Lenovo IdeaPad Y550 ( 59-023971 ) LED

Lenovo IdeaPad Y530 ( 59-018585 ) LED

Lenovo IdeaPad Y650 ( 59-018995 ) LED

DELL Studio 1555 P8600 / ATI4570 / 500GB

 

chyba nigdy nie wybiore notebooka :-?

 

zwróc uwagę na ekran: te lenovo (poza Y530 chyba, ale to starszy model, schodzacy) maja proporcje 16x9 = kilkadziesiąt pikseli mniej w pionie, troche więcej w poziomie

 

a jesli chcesz mieć coś solidnego do pracy, weź raczej Lenovo Thinkpada (ekran 16x10, świetna bateria, baaardzo solidna konstrukcja (zgadnij jakich laptoków uzywają w NASA, kiedy latają w kosmos) no i na allegro znajdziesz bez jeszcze problemu np SL500 z podwójna licencją na XP professional + vista busienss + upgrade do windows 7 ultimate (!). Teoretycznie możesz mieć 3 systemy jednoczesnie (w praktyce 1, bo licencje to upgrade/downgrade)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...