Skocz do zawartości
jankes82

Lenovo Ideapad G550g Vs Toshiba Satellite L500d-10r?

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej ;] jakieś 30% szybsza ;p zawsze to coś ;]

 

euro teraz niezly cyrk wyprawia ...

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...0-12w-vhp.bhtml

 

i wiele innych laptopów wskoczyło na raty 0% ;)

 

szkoda tylko ze ta tosia z 1,5h max na bateriach zrobi ;] nie to co 4h na G550G

 

 

ps -

- Viste dostałeś do tego 32 czy 64Bity ?

- głośniczki nie trzeszczą ? :>

 

ps2- sry że tyle pytań ale niewiele o tym modelu wiadomo ;]

tylko to znalazłem o okrojonej wersji : http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=5205

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, jestem prekursorem :) Jak dokładnie go przetestuję to zrobię może jakąś mini reckę.

 

Vistę dostałem, 32 bit - znajduje się ona na dodatkowej partycji D. I samo się odpala wszystko przy pierwszym uruchomieniu. Ta partycja zajmuje ok 20GB z czego zajęte jest ok 700mb, ale to wolne miejsce jest potrzebne podczas instalki ponoć.

Dzięki systemowi ukrytemu na dodatkowej partycji, można za pomocą jednego przycisku na klawiaturze, postawić w ciągu 5 min świeży system - przywracanie ustawień fabrycznych.

 

Głośniki sprawują się bardzo dobrze, nic nie trzeszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tego Lenovo G550g.

Na ile ta grafika Intela pozwala. Słabsze gry dadzą rade, czy to też za dużo?

 

Powiem szczerze, że kupowałem Toshibe L500D, ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem. Laptop kupuję nie dla siebie, tylko dla siostry. Sam nie wiem co już robić. Chciałem kupić Toshibę... ale słaba bateria + grzejący się AMD trochę zniechęciły. Grafikę ma dobrą, nie powiem. Ale nie wiem czy jej jest taka potrzebna. W gry grać raczej nie będzie... choć może się zdarzyć, że będzie chciała sobie zagrać np. w Simsy - FryCry 2 czy GTA 4 i tego typu odpadają.

 

Nie wiem co teraz robić. Ma ktoś jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie interesują jej najnowsze tytuły to bez problemu pociągnie. Ja właśnie przetestowałem kozaków 2, ze starszych tacticala i Soul Reaver i śmiga pięknie. To nie taka znowu najgorsza grafika. Ja z Lapka jestem bardzo zadowolony.

 

Chemik16 - płytki z windowsem nie dostajesz :) wszystkie pliki są na dodatkowej partycji która jest z poziomu windowsa niewidoczna - dla tego brakuje około 30GB z pozoru - na tej ukrytej partycji zapisany jest cały obraz partycji SYSTEMOWEJ C, co umożliwia natychmiastowe przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu jednego przycisku na klawiaturze. Oprócz tego mamy jeszcze partycję D, o rozmiarze ok 30gb, na której znajdują się wszystkie sterowniki pod Vistę i zajmują ok 700mb. Pozostała część jest wolna.

Ja robię sobie swoją kopię zapasową, przegrywam na płyty w wersji rozruchowej, sterowniki też na płytkę i kasuję wszystkie partycje i stawiam dwie - jedna systemowa ok 50gb i druga na dane i stawiam XP - jakoś bardziej chyba mi podchodzi. A jak nie to wrócę do visty przez płytki z back,upem. Minus jest taki że w ten sposób tracę możliwość odzyskania systemu za pomocą przycisku i muszę z płytek, ale za to odzyskuję 30gb miejsca na dysku.

Edytowane przez jankes82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jankes82 jesteś pewny że po zmianie rozmiarów partycji da się Vistę zainstalować z wypalonych płyt? Z tego co się orientuję sporo ludzi miało problemy z tymi partycjami w Y530. A tak w ogóle to Lenovo nie popisało się z partycjami. U mojego brata w tosi L300 są dwie: C 100GB, D pozostałe miejsce i wg mnie taki podział można przeżyć.

 

PS. Kiedy będą fotki? :P Mi zależy tylko na dwóch - klapa z góry i wnętrze. I jeszcze proszę o mocne wypalcowanie powierzchni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tego Lenovo G550g.

Na ile ta grafika Intela pozwala. Słabsze gry dadzą rade, czy to też za dużo?

 

Powiem szczerze, że kupowałem Toshibe L500D, ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem. Laptop kupuję nie dla siebie, tylko dla siostry. Sam nie wiem co już robić. Chciałem kupić Toshibę... ale słaba bateria + grzejący się AMD trochę zniechęciły. Grafikę ma dobrą, nie powiem. Ale nie wiem czy jej jest taka potrzebna. W gry grać raczej nie będzie... choć może się zdarzyć, że będzie chciała sobie zagrać np. w Simsy - FryCry 2 czy GTA 4 i tego typu odpadają.

 

Nie wiem co teraz robić. Ma ktoś jakieś sugestie ?

weź tą tosie http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/...-vhp.bhtml#opis

procek sie tak nie grzeje - jest troche wydajniejszy od t4200

 

na tym intelu za bardzo nie pograsz .. chyba ze na rozdziałkach 640x480 / 800x600 - nawet w niektóre nowsze tytuły idze zagrać ;) bo procek jest juz całkiem mocny ...

http://www.notebookcheck.net/Intel-Graphic...MHD.9883.0.html

tu masz mniejwięcej jak to z nia jest ;)

ogólnie tragedia to nie jest - gdyby miała sideport na ddr2/3 ~128MB to sądze że 1k w 3dmarku 2006 było by dlań realne

 

w simsy 1 sobie pogra ;]

 

jak cos to masz jeszcze ASUSA K50IN - 2x mocniejsza grafa od intela

 

jankes82

 

łeee to byle jak ;p

jakiś klucz aktywacyjny jest czy coś ? może ze zwykłej "zdobycznej" instalki da sie zainstalowac ;]

 

... no ale i tak mam os z msdn aa ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klucz jakiś jest, na nalepce w spodniej części obudowy. Jednak i tam mamy możliwość postawić system tylko z backupa z tej ukrytej partycji za pomocą przycisku (o ile jej nie usuniemy) albo z płytek DVD. Ja chyba zostawię tą ukrytą partycję w końcu przy 320gb te 20 parę giga to jeszcze nie tak źle

Edytowane przez jankes82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro kupuje tego lenovo - jezeli wszystko pójdzie sprawnie ;] to napisze jakąś większą recke ..

 

jankes82

 

szkoda że nie mozesz tego HDMI sprawdzić w praktyce ..

 

.. ale w ustawieniach dzwiękowych powinieneś mieć zakładkę/ opcje do odhaczenia mówiącą o przekazywaniu Audio Po HDMI/SPDIF

zazwyczaj jest ikonka tego w trayu

 

mógłbyś sprawdzić czy jest coś takiego ? ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro kupuje tego lenovo - jezeli wszystko pójdzie sprawnie ;] to napisze jakąś większą recke ..

 

jankes82

 

szkoda że nie mozesz tego HDMI sprawdzić w praktyce ..

 

.. ale w ustawieniach dzwiękowych powinieneś mieć zakładkę/ opcje do odhaczenia mówiącą o przekazywaniu Audio Po HDMI/SPDIF

zazwyczaj jest ikonka tego w trayu

 

mógłbyś sprawdzić czy jest coś takiego ? ;]

 

Sprawdzę jak postawię Vistę z powrotem. Testowałem go na XP ale nie mogę dopasować sterowników do karty dźwiękowej, więc muszę postawić system na Viście, ale nie z backupa bo denerwuje mnie ten bezsensowny podział partycji - systemowa 320gb i 20gb partycja wolna, powinno być raczej na odwrót, gdyz wystarczy jakaś awaria i wszystkie ważne pliki które mam razem z systemem przepadają.

Systemu z backupa nie da się postawić jeśli nie przywróci się oryginalnych rozmiarów partycji C około - 80%, D około - 20%. Niestety nie zapisałem sobie tych wartości i teraz po odpaleniu backupa z ukrytej partycji lub dvd wyskakuje okienko z informacją - "za mało wolnej przestrzeni"

Jak ktoś posiada g530, 550 to pisać jakie ma rozmiary partycji. Jak nie to stawiam od zera system i już

Edytowane przez jankes82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

wiem sprawdziłem w euro ;]

 

Też kupiłem skurczybyka - odpalam - a tu piękne 2 linie Badpixeli ;/ w ogóle wyglądał na jakiś powystawowy model - cały w odciskach paluchów ..

odrazu oddałem do wymiany - jutro po 15 mam odbiór nowej sztuki ;)

 

tylko sie jeszcze zastanawiam czy brac na firme czy osobe prywatną ..

niby 12mies gwarancji tylko ale 500zł w kieszeni ...

 

 

Wiec tak z oględzin - ma oczywiście HDMI z audio/ExpressCard - wszystko solidne - troche sie palcuje ale nie jest aż tak źle

z zewnatrz wygląda świetnie - wewnątrz już jest troche gorzej - plastik wygląda jakby go nierówno pomalowali ;p

 

aha - Euro daje 2dni gwarancji w czasie której mozemy go sobie posprawdzać - w razie stwierdzenia jakiejś wady/badpixela wymieniają na nową sztuke .. troche marnie w porównaniu np. z 7dniami w MM i 10 przez internet ;p

 

jutro wieczorem dam więcej info

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa kapa z tym windowsem że nie na płytce. Jak chcesz pokombinować z partycjami to trzeba instalować niezależną wersję z płytki. jak zainstalowałem w ten właśnie sposób Vistę SP1 to po instalacji sterowników wyskoczył komunikat niezgodności StarForce Protection.Trochę musiałem poszperać w necie żeby zaktualizować ten sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Klucz działa poprawnie na innych instalkach ?

 

to wcale się nie będe bawił w backup tego co tam zamieścili ...

 

a właśnie - nie wiesz moze czy to się łapie jeszcze pod "darmową"* aktualizacje do windows7 ?

 

 

*tyle że płatną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapie się, aktualizacja jest darmowa... ale płaci się chyba ok 20 euro za transport hehe,

 

co do klucza to nie wiem, mam oryginalną vistę z kodem w domu, nie sprawdzałem tego klucza. Czyli rozumiem że jak mam ważny klucz to mogę obojętnie jaką płytkę zainstalować i wklepać swój kod i będzie grało i będę mógł aktualizować sobie z microsoftu system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jak mam ważny klucz to mogę obojętnie jaką płytkę zainstalować i wklepać swój kod i będzie grało i będę mógł aktualizować sobie z microsoftu system?

właśnie o to pytałem ;) bo być moze nie ... nie wiem jak tu wygląda proces aktywacji systemu

 

ps - my płacimy 18Euro(czy tam $ ... ) - lenovo jest najtańsze pod tym względem ;D

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest aktywacja?

 

Aktywacja, znana również pod nazwą Aktywacja produktu firmy Microsoft lub Aktywacja produktu Windows, to technologia przeciwdziałania piractwu, której zadaniem jest weryfikacja legalności licencji na oprogramowanie firmy Microsoft. W procesie aktywacji sprawdzane jest, czy klucz produktu - 25-znakowy kod zabezpieczający znajdujący się na Certyfikacie Autentyczności (zwykle naklejonym na komputerze) lub na etykiecie Dowodu posiadania licencji (zwykle przyklejonej do opakowania dysku instalacyjnego) - jest autentyczny i czy nie jest używany na większej liczbie komputerów, niż jest to określone w licencji.

Proces aktywacji systemu Windows Vista może się różnić w zależności od sposobu nabycia systemu.

 

* Jeśli system Windows Vista został zakupiony w sprzedaży detalicznej (w wersji pudełkowej) lub został wstępnie zainstalowany przez lokalnego producenta komputera, odpowiedzialność za aktywację systemu Windows Vista spoczywa na użytkowniku. Proces aktywacji rozpocznie się automatycznie po trzech dniach od pierwszego zalogowania do systemu, chyba że podczas instalacji opcja ta zostanie wyłączona. Jeśli komputer jest podłączony do Internetu, oprogramowanie może automatycznie nawiązać połączenie z firmą Microsoft w celu przeprowadzenia aktywacji. Możliwa jest również aktywacja oprogramowania ręcznie - przez Internet lub telefon.

* Jeśli system Windows Vista będzie wstępnie zainstalowany przez znanego producenta (nazywanego również producentem OEM - Original Equipment Manufacturer), to został on aktywowany w trakcie procesu produkcyjnego. Nie jest wymagane podejmowanie żadnych dodatkowych działań. (Nie dotyczy do systemu Windows Vista uzyskanego za pośrednictwem programu Windows Vista Express.)

* Jeżeli kopia systemu Windows Vista została uzyskana poprzez uaktualnienie licencji zbiorczej, należy odwiedzić stronę aktywacji zbiorczej systemu Windows Vista (j. ang.).

Raczej nie myle pojec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TADAMM :D

 

odebrałem i testuje mojego G550g :D:D

 

edit

 

wiec tak :

Palcuje się niestety dosyć szybko - jednak z racji na kolorystyke widać to tylko w odbiciach światła ;) więc +

Lepek chodzi cicho - czasami włącza sie suszara - nie wiem po co (temp procka max 45* przy obciązeniu ...) i ogólnie obudowa cała jest zimno/ciepła przy wylocie, czyli wentylator do konfiguracji

 

Obudowa solidna - tylko tak jak zauważyli w recenzji g550 - część środkowa korpusu pod LCD (nad baterią) się ugina .. nieznacznie ale zawsze

 

Klawiatura się nie ugina

 

Głośniki grają ładnie - ale oczywiście coś takiego jak BASS dla nich nie istnieje - nie są też zbyt głośne

 

HDMI działa pełną parą - razem z Audio - bez potrzeby konfiguracji czegokolwiek

 

gładzik działa miodnie - w porównaniu z K50/k70 - jednak jak ktoś ma spocone palce to dosyć tempochodzi

 

Szufladka DVD tandetna lata we wszystkie strony (jak w praktycznie każdym DVD w laptopach .. norma )

jest też dosyc głośny - z racji wysokich obrotów - trzeba go będzie troche przykręcić

 

matryca - tez raczej norma - zrobie dokladniejsze testy i zdjecia jutro - przy naturalnym świetle

 

zasilacz jest mały i zgrabny

 

 

edit :

845 pkt w 3Dmarku 2006 ;p

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie troche napisalem na temat tego lapka ...

 

Dane techniczne:

Windows Vista Home Premium PL 32bit

Procesor Intel T4200 2x2Ghz 1 MB FSB 800 MHz + intel GM45

Ekran 15,6" WXGA 1366 x 768 świecąca, podświetlenie LED

Pamięć RAM 3072 MB (do 8GB) DDR3 1066 Mhz Hynix (7-7-7-20@533 ale pracują 6-6-6-18@457)

 

Dysk twardy WDC WD3200BEVT-22ZCT0 (298GB) 320GB

DVD Super Multi DVD+/-RW/RAM 2MB (HL-DT-ST DVDRAM GSA-T50N ATA)

Czytnik kart pamięci MMC/SD/MS/MSpro/xD

Karta graficzna Intel GMA X4500M HD do 338 MB

Karta dźwiękowa zintegrowana - Intel HDaudio

Wbudowane głośniki & mikrofon

Wbudowana kamera 0,3 mln pikseli (?)

 

Karta sieciowa 10/100 Mbps Ethernet Broadcom

Karta bezprzewodowa (WiFi) 802.11b/g Broadcom

Bluetooth

 

Wyjścia / wejścia

Złącze USB 2.0 3x

Złącze ExpressCard 34/54

Wyjście HDMI

Wyjście VGA

Wyjście liniowe audio

Wejście do mikrofonu

 

Maksymalny czas pracy 4 h

Wysokość 36 mm

Szerokość 381 mm

Głębokość 245 mm

Waga 2,7 kg

 

Wyposażenie

akumulator 48Wh 11.1V 4.05Ah

instrukcja obsługi

zasilacz 19v 3.42A

Galeria zdjęć

OBUDOWA:

Obudowa koloru szarego - gładka, lakierowana, mozna się w niej przejrzeć ;)

na pierwszy rzut oka stwarza wrażenie jakby była wykonana z metalu, przy dokładniejszym przyjrzeniu się wygląda jakby była malowana pędzlem - wyraźne poziome ślady. Wewnątrz wykonana z tego samego materiału.

Palcuje się - jednak z racji na kolor i "fakturę" farby jest to widoczne tylko pod odpowiednim kontem pod światło.

 

Dolna część obudowy jest wykonana ciemno szarego, matowego plastiku o lekko szorstkawej fakturze, od spodu mamy gniazdo baterii oraz klapki umożliwiajace dostęp do HDD/CPU/RAMu/oraz modułu WiFi, nie ma na nich żadnych plab serwisowych.

 

Całość wykonana jest bardzo solidnie, jedynym delikatnie uginającym miejscem jest obudowa nad baterią w centralnej części, cała reszta z klawiaturą na czele dzielnie znosi wszekie uciski i skręcanie ;)

 

Obudowa matrycy jest bardzo cienka, przez co potrafi się delikatnie wycinać, otwierajac lapka łapiąc za krawędź powoduje wygiecie się obudowy na jakieś 1,5cm, nie wywołuje to jednak żadnych efektów na matrycy.

Wewnętrzna część jest w kolorze czarnym, jest niestety dosyć łatwą do zarysowania powierzchnią ...

 

Zawiasy chodzą dosyć lekko, po podniesieniu i odwróceniu otwiera się na 1,5cm, po potrząsaniu w takiej pozycji otwarcie dochodzi do ~2,5cm

 

DVD:

Jak można zobaczyć na zdjęciach, szufladka dvd jest wyposażona w całą elektronike napędu, po wysunięciu porusza się 0,5cm we wszystkie strony, po zamknięciu zatrzaskuje się i klapka ani drgnie.

Napęd ten jest dosyć głośny i wprawia w delikatne drżenie całego notebooka.

Porty IO/inne:

Po prawej stronie znajdziemy Złącze zasilania, DVD, oraz jeden port USB

Po lewej wylot powietrza z obudowy, Ethernet, VGA, HDMI oraz 2x USB a and nimi ExpressCard - co jeżeli zastosujemy karte o szerokim zakończeniu może nam utrudnić dostęp do tych portów ...

Na froncie mamy czytnik kart, przełącznik wifi, 4diody sygnalizacyjne oraz gniazda - mikrofonowe i głośnikowe - niestety też trafiły na front

 

Znajdują sie tam również 2 głośniki - które grają bardzo ładnie i czysto - jako fan muzyki klasycznej doceniam ten element ;) - o basie można niestety zapomnieć, niskie częstotliwosci są bardzo "puste" ... Owe głośniki nie graja specjalnie głośno, ale na "pełny regulator" nic nie trzeszczy i brzmi idealnie nie tak jak w toshibie L500 którą miałem nieszczęście posłuchać ...

 

KLAWIATURA/GŁADZIK

Jak juz wspomniałem - nie zaobserwowałem efektu uginania się klawiatury jak chociażby w asusach K50 którymi miałem okazje troche się pobawić w marketach ;)

Odstępy pomiędzy poszczególnymi klawiszami wynosza niecały minimetr, co uniemożliwia dostaniu sie jakiś większych zanieczyszczeń, ale i utrudnia ewentualne przeczyszczenie.

Przyciski są delikatnie wklęsłe, ogólnie wydają cichy dzwięk podczas wciskania, osobiście pisze mi sie na niej bardzo wygodnie.

Klawiatura Numeryczna została zwężona o jedną kolumnę i wydłużona o 1 wiersz, zawiera jednak wszystkie przyciski.

 

poza klawiaturą i dodatkowymi przyciskami aktywowanymi przez Fn mamy przycisk POWER, RETRIEVE (umozliwia postawienie czystego systemu), diody numlosk/capslock, przyciski podświetlane MUTE, i volume +/-

 

Gładzik jest bardzo wygodny, ma fakturę papieru, jednak jeżeli jest czysty (wyczyszczony do sucha) to będziemy mieli problemy z śmiganiem spoconymi paluchami ;) robi się wtedy bardzo cierpki i nie idze gładko przesunąć palca - ale po chwili już jest OK.

 

Scroll jest wydzielony z prawej strony, działa bezproblemowo.

Przyciski wciskają się dosć lekko, wydają stuknięcia.

 

MATRYCA

Przecietna - zrobie jeszcze dokładniejsze testy

ale ogólnie jest tak jak w TEJ recenzji

 

KULTURA PRACY/ TEMPERATURY/ OSIĄGI

 

Przez większość czasu wentylator nie pracuje, bądź robi to tak cicho i delikatnie że nie byłem w stanie sprawdzić

Niestety pod obciazeniem już jest słyszalny - nie mam niestety mozliwosci porównana/zmierzenia natężenia wydawanego przezeń dzwieku.

 

Temperatura w spoczynku, przy lekkiej pracy oscyluje w granicach 40*, gładzik oraz obudowa przy wylocie jest wtedy cieplejsza(ale chłodniejsza od temperatury ciała), reszta obudowy ma temperaturę otoczenia.

podczas godzinnego obciazenia programem ORTHOS procesor osiągnął maxymalnie 61*C, gładzik oraz wylot powietrza miały wtedy temperaturę poniżej 40*C, co czyniło kożystanie z gładzika o wiele przyjemniejszym :D, prawa strona obudowy nadal zimna.

 

testując programem 3Dmark06 osiągałem wyniki od 755 do 845pkt - narazie nie moge okiełznać tej całej VISTY(mój pierwszy kontakt z tym systemem) i jej bajecznych metod indeksowania itp. sposobów na zmarnowanie życia dyskowi twardemu - który to jest młócony non stop ;/

NORTON av też ma tutaj zapewne swój udział.

Jak już jestem przy dysku twardym - jest słyszalny, nie mam tutaj niestety porównania z innymi ...

 

Lenovo serwuje nam bezsensowny podział na partycje - 255GB systemowa, 15GB ukryta na backup systemu, 30GB na której znajdują sie wszystkie potrzebne sterowniki. system jednak bezporblemowo aktywuje się za pomocą kodu z nalepki więc można zainstalowac go z własnej kopii VHP, przy okazji tworząc bardziej sensowne partycje ...

 

HDMI

Działa ono w pełni automatycznie - po podłączeniu do TV wykrywa i ustawia odpowiednią rozdzielczosć oraz przełącza dzwiek na cyfrowy - wszystko szybko i sprawnie

 

BATERIA

- w trakcie testów, Vista deklaruje 4h 07min w trybie oszczędnym

 

Gdy bateria jest bliska rozładowaniu (kilkanaście min do końca pracy wg. Visty) słyszymy donośny i strasznie irytujący BEEP - tak samo jak w starszym modelu G530 - ponoć miało to zostać poprawione w następnej wersji biosu - jak narazie cicho ...

 

ZASILACZ

niewielki, zgrabny z podświetlanym znakiem firmowym lenovo.

Nie nagrzewa sie za bardzo ale piszczy dziadostwo ;p lepiej trzymac z daleka

 

Jak na razie to na tyle - ogólnie polecam ;) do zastosowań biznesowych oraz HTPC nadaje się idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano robi - ale podświetlenie ma dobre i wszystko jest czytelne, nawet w pełnym słońcu (tylko kolory robią sie bardziej brązowawe)

oczywiście trzeba go ustawic pod takim kontem żeby odbicie światła nie waliło nam w twarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...