Skocz do zawartości
tretorn

Temperatury Phenom-a Ii 940/945/955/965

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę tylko o przedstawienie temperatur PHENOMA II oraz opis sprzętu i zastosowanego chłodzenia. Nie rozpisujcie się o problemach tylko podajcie temperatury CPU. Chce aby było to zestawienie temperatur i żeby nie było potrzeby latać po całym temacie i szukać tego co nas/mnie interesuje.

Chce aby wyglądało to np. tak:

 

Procesor: Phenom II 955BE

Obudowa: Thermaltake Kandalf LCS / Obudowa dobrze wietrzona

Chłodzenie: Wodne / Blok wodnyAqua RX seria R2

Temperatura pokoju: 26*C

Temperatura procesora w spoczynku: 32*C

Temperatura procesora w stresie: 40*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle że jest potrzebny i nie służy to chwaleniu się i nie obchodzą mnie wyniki testów tylko sama temperatura a jak chcesz to prosze wyślij mi linki na których są właśnie te temperatury bo mi się nie chce przeglądać 51 stron i czytaniu czegoś co mnie nie interesuje.Mają to być same temperatury a nie testy i ilość punktów bo mnie to nie obchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pomysł na temat świetny jednak pasuje jeszcze dodawać ustawienia procesora.

 

Amd Phenom II 965 @3.6 GHz 1.45V C&Q włączone

chłodzenie CoolerMaster Hyper TX2

temp w spoczynku 27 stopni C

temp w stresie 59 stopni C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem straszne rozbieżne informacje co do temperatur tych procesorów w internecie a chciałem porównać czy moje temperatury są prawidłowe więc na przykład mi ten temat pasuje.. Na stronie producenta pisze ze T max to 62 stopnie Skoro komuś to się przydaje więc możecie przestać narzekać? nikt nie każe wam tego czytać.. a co do tematu to znalazłem wypowiedź jakiejś osoby że u niej na boxowym chłodzeniu (proc nie kręcony) temp. dochodzą do 78 stopni.. czy to możliwe ? czy płyty przekłamują? u mnie jak dotykam chłodzenia to nie wygląda to na te prawie 60 stopni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura radiatora o niczym nie świadczy. Może być wysoka temp. proca, a radiator nie musi być ciepły.

No i o to właśnie chodzi samego procesora nie dotknę bo nie mam jak,

a widząc ze ktoś na podobnej konfiguracji ma taż takie temperatury będę wiedział że wszystko gra albo przynajmniej się zorientuje jak powinno być

 

edit:

Już sam nie wiem u niektórych jak widzę temperatury na moim procesorze są w okolicach 50 stopni (chodzi mi tylko o stress)bez prze-taktowania na niektórych testach serwisów mają ok 45 a gdzie indziej znowu ponad 70 stopni nie podają na jakim chłodzeniu .. domyślam się że boxowym.. czy to możliwe ze producent dodaje chłodzenie które które nie utrzymuje procesora poniżej maksymalnymi temperaturami --> 62 stopnie?

Edytowane przez senq87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od obudowy i obiegu powietrza w niej. Wiele serwisów testuje procki poza obudową i takie tempy podają, a są one oczywiście niższe niż gdyby wszystko było w budzie ze słabym obiegiem powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to możliwe ze producent dodaje chłodzenie które które nie utrzymuje procesora poniżej maksymalnymi temperaturami --> 62 stopnie?

Nie. Powodów wysokiej temperatury procesora jest kilka. Niektórzy nie czytają instrukcji, zaś w niej wyraźnie jest napisane - boxowy ma preinstalowaną pastę, po zdjęciu radiatora przed ponownym założeniu powinno się wyczyścić powierzchnie procesora i radiatora i nałożyć nową pastę (zdarzają się takie rodzynki...). Rozrzut wśród temperatur może wynikać z modelu zastosowanej pasty termoprzewodzącej, użytej ilości, powierzchni radiatora i wad fabrycznych coolera... Nie mówiąc o modelu obudowy, ilości wentylatorów, cyrkulacji powietrza... Jest tego trochę, ale należy o to zadbać.

AMD ma łeb na karku, gwarantują oni że procesor będzie działał w bezpiecznej temperaturze z dołączonym wentylatorem! Swoją drogą, w dołączonej dokumentacji zdaje mi się czy wyczytałem, że gwarancja AMD wygasa, gdy używamy innego wentylatora niż boxowego - a niby jak oni to sprawdzą?

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam Phenoma II 550 czyli dwa jajka , to powiem tak - na boxowym chłodzeniu , po OC na 3.8 GHz temperatura w idle wynosiła około 42 stopnie , w stresie podchodziła pod 58 stopni ... Zmiana chłodzenia na dedykowaną do AM2/3 AKASĘ wraz z pastą AKASA , spowodowała spadek temperatur do 26 stopni w idle i około 32-34 w stresie ... Dodam tylko , że buda mocno wietrzona - z przodu powietrze zaciąga wentyl o średnicy 26 cm , z boku wiatrak o średnicy 36 cm - obydwa skręcone do połowy , gdyż powyżej połowy prędkości stają się za głośne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...