Skocz do zawartości
pewu

Upgrade Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytania związane z modernizacją komputera.

 

Obecnie posiadam:

 

Gigabye GA-EP35-DS3L

C2D E6420 2.13@3.2

2x 2Gb OCZ Reaper 1066 Mhz

EVGA GF 8800GTS 320MB SuperClocked

2x HDD Seagate 320 i 500Gb

LC Power 550W

 

Planuję kupić:

 

Corsair CMPSU-520HXEU 520W

Gainward GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Golden Sample 55nm

 

Plus: czy jest obecnie sens wymieniać procka? Nie mam jakiś wygórowanych wymagań, chce aby obecne gry przyzwoicie chodziły (nie potrzebuję AA itp./więcej niż 3.2Ghz nie wycisnę).

 

Czy wybrane komponenty są dobre? Czy polecicie coś innego?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działasz na linuxie lub nie używasz oprogramowania zdolnego wykorzystać cuda nie widzę powodu dla , którego nie miałbyś kupić czegoś ze stajni ati.

 

Zasilacz kup sobie ocz modxstream 500 , też jest modulany tak jak ten corsair ,którego wybrałeś a wychodzi taniej przy zbliżonej jakości wykonania i mocy. Jak może być bez odłączanych kabli to kup fortrona 500 gln.

Grafa to albo jakiś HD4870 lub trochę drożej gtx260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pewu

Jesteś pewien ,że twój proc kończy się na 3,2?Miałem E6400 i E6420 i każdy dobijał bez problemu do 3.5-3.6. Pobaw się dokładniej napięciami i dzielnikami pamięci.Jeśli się nie uda to propozycja @psz3mo będzie dobra.Wyższy mnożnik pomoże w podkręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać e6420 na e5200/6300? Jaja sobie robicie? Wymieniać pełne c2d na dual core? Jak bardzo chcesz to wymień ale na lepszego quada, żadnego kastrata. Uzyskasz parę % - gra niewarta świeczki. Podkręć jeszcze trochę tego 6420, ale bez przesady, bo 3,2 GHz to też nieźle. Ludzie mają 2180 kręcone do 3,1-3,3 i też jakoś z tym żyją. Jeśli bardzo ci się nie spieszy to poczekaj jeszcze 2-4 tygodnie. Za 2 będzie premiera nowych kart AMD, a za 4 może starsze konstrukcje stanieją. Na dobrym zasilaczu nie stracisz, ale do tego zestawu to przyzwoitej jakości 450W wystarczy. U kumpla popularny chieftec 450W ciągnie e8400, radeona 4890 i ze 3-4 dyski. O hałas pod obciążeniem nie masz się co martwić, bo wiatraki z grafiki wszystko zagłuszą. Bebechy do tego Corsara robił seasonic, więc to całkiem dobry wybór. Więcej na

http://www.frazpc.pl/artykuly/555/Porownan...laczy/do/450PLN

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demczoq, 3.4 robi przy vcore 1.45. W przypadku 3.6 przy vcore 1.5, nie chciał nawet odpalić. Więcej nie próbowałem. Może masz kiedyś chwilkę i byś mi doradził? Ja bym Ci napisał dokładnie co i jak mam. Ale dużo próbowałem.

 

prze, dzięki za posta jak i link. Przydały się. Jednak wolę kupić >500W i mieć spokój. Teraz tylko waham się między OCZ a Corsairem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Corsaira, jakoś bardziej mnie przekonuje, plus 5lat gwarancji. Co do bq, to jest on o ~100 zl droższy.

Pytanie, co sądzicie o Sapphire Radeon HD4890 1GB Vapor-X? Wystarczyłby do niego ten 520HX?

Edytowane przez pewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej u mojego kumpla znacznie gorszy chieftec 450W (sprawność ok 70%) spokojnie wyrabia z radkiem 4890, c2d e8400 i kilkoma dyskami, więc ten corsar (sprawność 80+) wystarczy z dużym zapasem. Co do karty to saphire toxic jest ogólnie chwalony

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5265

A tu wersja nie-toxic jest porównana do innych kart i też jest chwalona, chociaż autor sugeruje zakup gtx260 (w wersji z 216 procesorami strumieniowymi) i podkręcenie.

http://www.frazpc.pl/artykuly/729/LEADTEK/.../RADEON/HD/4890

i coś z pclabu

http://pclab.pl/art36063.html

Miłego czytania. Czego nie wybierzesz to będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...