Skocz do zawartości
beavis89

Laptop 1500~1700 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chcialbym zakupic swojego pierwszego laptopa, bedzie on mi sluzyl przez kilka lat na studiach.

Glownie bedzie sluzyl do sluchania muzyki, ogladania filmow i prac w wordzie itp. czasami do gier ;)

 

zastanawialem sie nad lenovo, mysle ze to dosc dobra firma.

co mozecie mi polecic za ta cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak cos od lenovo chcesz to musisz dopłacić troszkę :) http://allegro.pl/item739716383_okazja_len...0gb_bt_led.html

a najlepiej żebyś kupił to http://allegro.pl/item739796071_asus_k50ab...owy_poznan.html to najlepszy laptop z dobrą kartą graficzną :)

Edytowane przez nekto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no propozycje mi sie naprawde podobaja, nie widzialem ich wczesniej ;)

 

a co sadzicie o nowych procesorach Intel ATOM montowanych w laptopach? czy polowac wlasnie na C2D? czy dual cora?

 

jak tak poczytalem to ten asus bardziej za mna przemawia :)

znalazlem na stronie tego asusa "Gwarantowana kompatybilność jedynie z systemem operacyjnym Vista !!!"

dlaczego? nie moge XP sobie zainstalowac na nim? :| nie chce visty ;/

Edytowane przez beavis89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no propozycje mi sie naprawde podobaja, nie widzialem ich wczesniej ;)

 

a co sadzicie o nowych procesorach Intel ATOM montowanych w laptopach? czy polowac wlasnie na C2D? czy dual cora?

 

lenovo jakos bardziej przemawia za mna, wygladem wydaje mi sie zgrabniejszy i parametrami ;) asus ma chyba lepsza graficzna jezeli sie nie myle ;P

Atom to zupełnie inna liga, osobiście używam laptopa z dual core(T4200) i naprawdę bardzo komfortowo się pracuje, natomiast dziewczyna posiada zbliżonego parametrami asusa i naprawdę mogę polecić tą maszynkę, stosunkowo wydajna karta graficzna i niewiele gorszy procesor od mojego DC. Te wymagania które podałeś spełnia jedynie ten ASUS (nie wiem co ci przeszkadza w jego wyglądzie)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei GPU-Z pokazuje przy 4570 128bit i DDR2 lub DDR3.

 

Jeśli chodzi o pamięci to przy tej wydajności te 20% to nie jest mało w stosunku do DDR2.

Dla przykładu:

ASUS X61SL: 3DM05: 5900 pkt, 3DM06: 3050pkt; Dell 1555: 3DM05: 7000pkt; 3DM06: 4100pkt

 

Na moim X61SL mam ok 20fps. Gdybym miał te 20% to miałbym 25FPS. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie oznacza że "do gier kompletnie się nie nadaje." ;)

X61SL jest na intelu i to czesto C2D - co też ma swój udział w pkt

 

do Asus-a K50AB można przyrównać co najwyżej toshibe L500 na Turionie (ale grafa juz na ddr3) - aczkolwiek też ma lepszy proc

różnica będzie wtedy w głównej mierze oparta na zastosowanych pamięciach w grafice

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przychylałbym się do Della, robią świetne laptopy i recenzje zbierają bardzo dobre na forach, lub na przykład coś z Hp też można by wybrać. Ale w tych cenach to najbardziej dell. Dwie osoby znam osobiście bardzo zadowolone z tych laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten dell 1555 kosztuje w okolicach 2400 (2500z NBD) i to bez systemu, tak więc nie jest w tych cenach ;)

 

poza tym jest IMO przereklamowany, żyje głównie tym swoim (bardzo dobrym zresztą) serwisem i zazwyczaj z tego powodu jest kupowany.

 

Technicznie nie jest to rewelacja, brakuje też diód sygnalizacyjnych i klawiatury numerycznej

do tego tylko 2 porty USB ;/

 

na + jest jeszcze bateria która jak na laptop o takich parametrach trzyma nieźle

 

 

DOWN@gglon

O ile mamy na myśli gry z 2005 i młodsze

chyba starsze ;) Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym jest (Dell) IMO przereklamowany, żyje głównie tym swoim (bardzo dobrym zresztą) serwisem i zazwyczaj z tego powodu jest kupowany.

Moim zdaniem nie jest przereklamowany. Przereklamowane to są np. hp dv, a dell ma taką reklamę na jaką zasługuje :)

 

Topic ma w temacie laptop 1500-1700, a gry sporadycznie. Do tego spokojnie nada się asus k50ij-sx036 już od 1605 zł. O ile mamy na myśli gry z 2005 i młodsze. Jeśli coś mocniejszego, to oczywiście wspomniany Asus k50ab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat sie rozwinal ;)

 

czy ta oferta jest dobra http://www.allegro.pl/item742270054_graj_l...hd4570_512.html

bo jak tak to go wezme, tylko czemu nikt go nie kupuje ;p

 

zalezy mi na tym zeby zainstalowac xp, i zeby wszystko bylo wporzadku bo slyszalem ze do niektorych laptopow ciezko wgrac xp ze sa duze problemy,a jak sie zainstaluje juz to nie wszystko jest tak jak byc powinno, a w przyszlosci bede chcial windowsa 7 zainstalowac

Edytowane przez beavis89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzą, schodzą, sam takiego zamówiłem tylko, że z innego sklepu :wink: . Jak za tą cene to bardzo dobra propozycja, raczej ciężko dostać coś lepszego na czym da się pograc (nie na niskich detalach) w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...