Skocz do zawartości
daleth

max/min temperaturka procka (stable)

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieje ze takiego posta jeszcze niebylo :roll:

 

jaka u was maksymalna temeraturka na procku (stabilnym)

pochwalcie sie :)

 

u mnie 64st przy prime + box coolerek do celka 1.7@2.0 VCore powinno byc 1.85 ale mniejsze w rzeczywistosci jest (codegen) otwarta obudowa i w niej 37 st :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy ustawieniach 11x180 1,6V full stable (2500XP) w stresie w zamknietej budzie max 54 C zwylky CoolerMaster , przy otwartej bo juz jest troche goraco w domu 46. Ale zapodam jakeś wentyle przod i tyl i mysle ze bedzie spko.?

 

 

elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz po vmodzie przy napieciu 1.725V (standard to 1.5V) mam 51`C :evil: - temp. otoczenia 25`C :(

A jak nie podkrecam i byla zima to spokojnie okolo 34`C.

Wszystko na V7 przy 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to co w podpisie i spoko 44 st c iddle a stress to koło 50 a jak zaspuszczę wiatraki to mam już 45 stress

na procu badziewny wiatrak cośtam green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to co w podpisie i spoko 44 st c iddle a stress to koło 50 a jak zaspuszczę wiatraki to mam już 45 stress

na procu badziewny wiatrak cośtam green

Co jak na niepodkreconego procka jest b. duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze gorzej w stresie dochodzi mi do 58 stopni na titanie. Ale to zalezy tez od plyty glownej gdzie jest czujnik bo gdy mialem inne plyty to w niektorych nie przekraczalo mi 50 stopni. Albo to juz ze starosci procek tak sie grzeje.:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xp 1800 na 1615 mhz 190 fsb

 

stres 37

idlle 35

 

 

Mierzone nie wiem jak .. patrze na pogram z plyta dorzucony (abit at7) wiec nie jest to wiarygodne... temp pomieszczenia okolo 25 (lubie cieple klimaty) Wc

 

 

a i napiecia... proc 1.85v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to co w podpisie i spoko 44 st c iddle a stress to koło 50 a jak zaspuszczę wiatraki to mam już 45 stress

na procu badziewny wiatrak cośtam green

Co jak na niepodkreconego procka jest b. duzo.
ja mam 0,18 a pozatym pred fan modem i wymianą na innego collera na procu to jak pograłem z 2 godziny to miałem 64 st c a tak normalnie to miiałem 55 więc jak dala mnie to jest mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->> dexter

jaką masz wydajność na tym co jedziesz 200x7,5 czyli 1500MHZ bo na mhz to nie pojechałęś wysoko ale na fsb i co to daje

z jakim procem twój się równa?? jestem ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na 2000+ xp (0,18 ) max 65 stable. Mój brat jak miał tego procka dochodził nawet do 72 stopni i bez zwiech 8O

Proc podobnie, ja mam maxymalnie w zamkniętej skrzynce 71 stopni przy stress benchmarkach nawet w upał 8) , ale do obudowy przykręciłem z tyłu wiatrak 80x80 z titana d5tb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje panowie do kazdej z tych temperatur dodac ~12C , wtedy bedzie to temperatura jadra procka a nie laminatu pod spodem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie dodawaj w prockach AMD.

Czyzby tulipan mial diode termiczna? i plyty pod niego jak wiemy juz troche stare mialy odczyt z diody , nie zartuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu czytalem i tylko jedna plyta poprawnie zczytywala z diody w AMD temerature (niepamietam jaka ;( ) ale teraz to raczej juz wszystkie nowe posiadaja poprawny czytnik z diody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->> dexter 

jaką masz wydajność na tym co jedziesz 200x7,5 czyli 1500MHZ bo na mhz to nie pojechałęś wysoko ale na fsb i co to daje

z jakim procem twój się równa?? jestem ciekawy

Wydajnosc czego ? Jezeli chodzi o system operacyjny to zyskal nieco na plynnosci. Troche wiecej FPS w grach. Ogolnie jest plynniej niz na szynie 133. WinRAR dostal kopa az milo. Mam tak ustawione ze wzgledu na wydzielanie ciepla i pobor pradu. Wydajnosc wzrosla mimo ze praktycznie nie mozna tu mowic o podkreceniu a mogle obnizyc napiecie zasilania procka a co za tym idzie pobor pradu. Porownywac to raczej nie ma do czego moze do XP 2000+ ale to glownie zalezy od aplikacji bo WinRAR dostal z 50% przyspieszenia a inne aplikacje mniej zalezne od przepustowosci pamieci zanotowaly wzrost wydajnosci rzedu 5-10%

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle cpu: 47 otwarta buda: 28

a jak gram np. w ut2003 to cpu dochodzi do 50

1700+@ 2005 (1,425V) - wiatrak to Titan TTC-D5T i pasta ktora byla razem z wiatrakiem

 

martwilem sie ze mam duza temp proca, ale jak patrze na wyniki innych to widze ze nie jest zle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zmienilem paste na procku ( z titana na jakiegos silikona :) ) przeczyscilem wiatraczek na coolerku i mam max 58st :( przy prime po ok 1h

a tak na nawiasie to pasta od coolerka titana sie rozdzielila !!!!!! uwaga na te pasty bo przewodza prad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...