Skocz do zawartości
Remo`

Dfi Lp Dk 790fxb M2rsh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wpadła mi w ręce plytka DFI LP DK 790FXB M2RSH wiec poprzerzucalem wszystko z KN9 na DFI i odpalilem. Wszystko dzialalo jak nalezy wiec puscilem procka z takimi ustawieniami jak mialem na KN9. Procek na 3.2 pamieci 1066, odpalil sie bez zadnych problemow. Sprawdzilem czy sie nie wysypuje za szybko, odpalilem dwie gry pogralem chwile, no leci jak powinien. Ale dla pewnosci odpalilem jeszcze Orthos'a zeby go bardziej pomeczyc.

Zaczelo sie calkiem dobrze, temperatury na procku w porzadku i po jakichs 15 minutach zwiecha.

No to ja reset.... i od tej pory plyta wiecej nie wstala.

Wyswietla ciagle Post Code 88. ( 1. Mixex-up Bios data : Clear the CMOS 2. MB is defective. ( NB chip may be defective ) : RMA action requaired. )

Probowalem juz wszystkiego co mi przyszlo do glowy, a pozniej wszystkiego co udalo mi sie znalezc gdzies w necie.

Clear bios, nie pomoglo, wyciagnieta bateria na kilka godzin nie pomoglo, poodczepialem wszystkie bebechy i zostawilem sam procesor i pamieci tez nic. Caly czas wyswietla blad 88.

Ma ktos jeszcze jakies pomysly ?

Czy jedyne rozwiazanie to serwis ? NB nie wytrzymal 15 min w stresie ? :]

 

Zdziwilo mnie to troche bo na KN9 o wiele bardziej katowalem procka i nigdy problemow nie bylo a tutaj cos DFI sie nie popisalo.

Dodam tylko ze cala reszta gratow ta co w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

miałem często ten kod na dfi tylko ze miałem ja na x48 na 775 a masz 88 czy .88? zawsze pomagało coś w stylu odpalanie kompa bez ramu albo bez wtyczki 8pin włączanie komputera bez bateryjki musisz jeszcze podłubać raczej nb się nie spalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem często ten kod na dfi tylko ze miałem ja na x48 na 775 a masz 88 czy .88? zawsze pomagało coś w stylu odpalanie kompa bez ramu albo bez wtyczki 8pin włączanie komputera bez bateryjki musisz jeszcze podłubać raczej nb się nie spalił

No kropki tez ma w kodzie błędu. Probowałem odpalenie kompa z jedną kościa ramu, bez ramu, nawet proca wyciągałem czy sie mozę zmieni rodzaj wyświetlanego błedu. Ale nic nie pomoglo. Bez baterii od biosu i bez wtyczki rowniez.

Poczytalem po roznych forach jednym sie udawalo po ktorejs z tych kombinacji innym nie. Mi chyba przypadlo to drugie.

A szkoda bo spodziewalem sie ze wycisne wiecej z DFI niz z Abita a tu juz na poczatku taka porazka :)

 

a napiecia badales ? moze zasilacz nie wytrzymal, puscil pawia i plyta odeszla do krainy wiecznych megaherzów

Wszystkie diody na płycie sie świeca Power LED oraz DRAM LED, wiatraki kreca, napięcie na PCIE tez jest bo na grafie tez kręcą.

Także plyta jako tako zywa tyle ze cos jej ciezko powstac i odpalic monitor. Podmieniane były i pamieci na inne i grafika na inna i procek tez.

Zasilka sprawna bo caly czas Abit na niej pracuje z tym co w podpisie, co zreszta przekladalem do DFI.

Pozostaje chyba tylko gwara bo mi sie juz pomysly skonczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kropki tez ma w kodzie błędu. Probowałem odpalenie kompa z jedną kościa ramu, bez ramu, nawet proca wyciągałem czy sie mozę zmieni rodzaj wyświetlanego błedu. Ale nic nie pomoglo. Bez baterii od biosu i bez wtyczki rowniez.

Poczytalem po roznych forach jednym sie udawalo po ktorejs z tych kombinacji innym nie. Mi chyba przypadlo to drugie.

A szkoda bo spodziewalem sie ze wycisne wiecej z DFI niz z Abita a tu juz na poczatku taka porazka :)

 

 

 

Wszystkie diody na płycie sie świeca Power LED oraz DRAM LED, wiatraki kreca, napięcie na PCIE tez jest bo na grafie tez kręcą.

Także plyta jako tako zywa tyle ze cos jej ciezko powstac i odpalic monitor. Podmieniane były i pamieci na inne i grafika na inna i procek tez.

Zasilka sprawna bo caly czas Abit na niej pracuje z tym co w podpisie, co zreszta przekladalem do DFI.

Pozostaje chyba tylko gwara bo mi sie juz pomysly skonczyly.

To samo miałem - tylko gwara

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam,

ja poruszałem nb, wyjąłem baterie na 4h. Da się to rozgryźć.

Np grafike wlozyc do 2nd pciex...

No niestety nie pomagalo wyjecie baterii nawet na 24h, zadne zmiany grafiki czy tez slotow ani niczego innego.

Poszla do serwisu i przyslali nowke :] Z tym ze musialem sie swoje naczekac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i nie pomagało nic pojechała na serwis

Nie wiem czy wszystkie czy część (ale raczej spora część) miały jakąś wadę i masa ich padała, przez co wycofali je ze sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...