Skocz do zawartości
Sobiech12118

Brak Obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

 

Pewnego dnia po powrocie z (tu nieważne :P) włączam PC i nie ma obrazu :\

 

Dioda na klawiaturze nie zapala się

"Beeper" nie wydaje żadnych odgłosów (ten taki głośniczek na płycie :wink: )

Wszystkie wiatraki działają

Wysunięta stacja CD/DVD odrazu stara się schować

Naciśnięcie przycisku wyłączania nie dziala :\ trzeba trzymać go przez jakieś 10 sec

Wciśnięcie resetu nie powoduje jakiś zmian w prędkościach wiatraków (jak to jest standardowo)

Co jakiś czas miga czerwona dioda w PC

Nie podejrzewam żadnych virusów

 

Może ktoś wie jak pomóc

 

Sprawdzalem wtyki czy coś się nie poluzowało, zasilacz jest dobry jak na posiadany sprzęt:

 

AMD64 X2 5400+ (AM2)

Radek HD2600 (AGP8x)

4GB Ram Kingstona (DDR2)

Płyta główna Asrock VSTA

CD/DVD LG

Dysk Segate Barracuda 270GB

 

Wszystkie te części nie mają więcej jak rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Sprawdzalem wtyki czy coś się nie poluzowało, zasilacz jest dobry jak na posiadany sprzęt:

...

Bo ma pinćset WATT?

Napisz co to za zasilacz a poza tym sprawdź na innym zasilaczu. Nawet jak jest wystarczający do posiadanego sprzętu, to na pewno nie jest wieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz sprawny, wymieniłem na inny i nie jest to wina zasilacza

No to lecisz po kolei:

sprawdź grafikę u kogoś, lub pożycz od kolegi, ale zacznij od jej wyjęcia i ponownego włożenia

Sprawdź kości ram pojedynczo, chociaż gdyby coś było to powinien nieustannie piszczeć

Awaria proca też chyba powinna objawiać się piszczeniem ale nie mam pewności

Popatrz na kondensatory na płycie głównej czy nie są spuchnięte i na agp - może coś się przypaliło.

Takie zachowanie sugeruje problemy z zasilaniem (zasilacz, płyta główna) lub z kartą grafiki, ewentualnie podłączenie monitora pod integrę zamiast grafiki :razz:

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne poszła ci płyta główna kolega miał taką samą sytuacje wymienialiśmy wszystko w jego kompie grafe, procek, ram, nawet dysk twardy i stwierdziłem że to płyta główna a gdy kupił nową wszystko powróciło do normy prawdopodobnie twoja płyta główna ma problemy z dostarczaniem napięć na podzespoły w wyniku czego komp nie chce się włączyć jak masz możliwość to pożycz od kogoś mobo według specyfikacji twojego kompa i wypróbuj. Na 100% jestem przekonany że to problem rozwiąże a jak nie to udaj się do serwisu tam takową płytkę na pewno posiadają i powinni ci za darmo sprawdzić jeśli był byś w razie czego skory od nich kupić oczywiście przynajmniej tak jest w serwisie komputerowym u mnie w mieście pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...