Skocz do zawartości
Gemtin1

Jaki Procesor Do Zestawu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam płyte Asus P5W-DH deluxe, 8800 gts 512 oraz chieftec gps 400w, myślę że reszta podzespołów nie jest istotna. Szukam procesora do tego zestawu który nie ograniczałby karty graficznej. Oczywiście będę podkręcał, chłodzenie scythe mugen 2.

Ostatnio zakupiłem e5200, niestety okazało sie że mój asus nie obsługuje podkręcania procesorów 45nm, co dziwne na płycie p5b która posiada praktycznie ten sam chipset podkrecanie jest możliwe. Moge tylko zwiększyć fsb, a min. napięcie jakie moge dać to 1.45... Na standartowym napieciu udało mi się uzyskać lekko ponad 3ghz stabilne.

Wcześniej posiadałem e2140 @ 3.2 ghz i wydawał mi się mało wydajny przez co został sprzedany.

Czy ktoś zna odpowiedź w jaki sposób moge podkręcić e5200 na tej płycie? Może są jakieś zmodyfikowane biosy? Szukałem w interniecie lecz niczego nie znalazłem.

Po głowie chodzi mi kupno e4300, jego koszt na allegro ok 240 zł. wiec dużo. W dodatku może się okazać że wydajność znów bedzie za mała gdyż podkręcenie e4300 na 3.2 ghz to i tak już dobry wynik...

Co proponujecie zrobić w tej sytuacji? Nie jestem za chętny do kupowania nowej płyty głównej gdyż to wydatek min. 250 zł, co niestety nie pokryło by mi się ze sprzedaża p5w dh deluxe bo nie posiadam do niego zadnego pudełka oraz akcesoriów..

Może jakimś cudem udało by się po kosztach kupić coś od amd lub wymienić płytę? Nie mam pojęcia ile wart jest p5w dh deluxe bo nie ma takich na allegro..

Edytowane przez Cargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim kompie mam E4300 @ 3GHz i 8800GT + o/c i karta nie jest raczej ograniczana przez procek więc myślę, że GTS'a też nie będzie spowalniał.

 

Do niedawna jeszcze miałem E5200 3ghz bez zmiany v + 8800GTS i tutaj już tymbardziej nic nie ograniczało.

 

Co do tego E2160 to pewnie i lekko będzie ograniczał ale nie jestem Ci w stanie powiedzieć jak bardzo lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...