Skocz do zawartości
makak_

Modernizacja [1200-1600 Pln]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

niedawno zamieniłem swoją dotychczasową 19 [samsung 193P Plus] na 22 [NEC P221W]. Pomyślałem przy tym, czy może nie zrobić jakiegoś upgradu przy okazji.

 

Mój obecny stan to:

procesor: Core 2 Quad Q6600

mobo: Asus P5K Pro

ram: 2x 2GB A-Data EE DDR2 800+

grafa: GeForce 8800 GT (512 MB)

zasiłka: mushkin 580W

 

Pomyślałem o kupieniu nowej karty graficznej (jakąś Sapphire HD4890, ale nie bardzo jeszcze wiem jaką), dokupieniu kolejnych 4GB i no właśnie, może nowego procka z serii quad, którego obsłuży jeszcze moja płyta. Sprzęt głownie mi służy do grafiki 2D/3D, stąd myślę że ram napewno się przyda, ale pytanie o kartę i szczególnie procka. Czy ich wymiana ma w moim przypadku sens? Na całość planuje wydać ok 1200-1600 zł (w tej cene planuje również zakup windowsa 7, bo ciągle lecę na XP 32bit).

Aha moja zasiłka pociągnie HD4890? Wydaje mi się, że powinna spokojnie dać sobię jeszcze radę.

 

pzdr,

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup chlodzenie na proc i paste. polecam Scythe Mugen 2 i Arctic Silver 5. I krec procka. Pamieci sie nie opłaca dokupywac bo nie wiadomo czy plyta obsluzy dwustronne moduly. u mnie tak bylo i musialem sie pozbyc 2gb ramu. 4gb wstarcza Ci w zupelnosci. a System zainstaluj sobie Viste Ultimate 64bit i SP1 i bedziesz zadowolony;) zasilka powinna to pociagnac jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak coś czuję, że wymiana procka nie ma sensu i nic sensownego za te pieniądze nie kupię [myślałem o Quad Q9550, ale 800 stów to sporo]. Pamięci chciałbym dokupić, bo bo do renderingu zawsze się przydają. W domu korzystam z defoultowego renderea C4D a on wszystko wrzuca do ramu przy liczeniu, i nie raz widzę komunikat out of memory... Co do systemu to chyba już lepiej poczekać na 7 skoro będzie za niecały miesiąc?

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Co do karty to skończyło się na Gainward GTX260. Starą grafę sprzedałem, nową wziąłem na firmę i karta wyszła mi za 280 zł :) Ale pytanie mam do pamięci. Jeszcze z 2 tyg. temu moje pamięci na esc'u były za 230 zł [o ile mnie pamięć nie myli], teraz sprawdzałem w piątek i ze zdziwieniem patrzę a cena wzrosła o 50zł do 280 zł. Skąd taki skok? Złotówka aż tak się przecież nie osłabiła, a chyba jeszcze DDR2 mają się dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie złotówka tylko ceny ddr2 poszły w górę, szukaj najlepiej używek albo zbieraj na całą nową platformę.

 

na AM3 mają w przeciągu roku (czytaj pod koniec 2010) wyjść x6 phenomy, o 6rdzeniach na 1156 nic nie wiadomo. i9 będzie kosztować 1k dolarów. nic też sensownego nie wiadomo o nowych tanich 6rdzeniowcach intela na 1366, bloomfieldy (i7 9xx) powinny być konkretną opcją zważywszy na fakt że płyty tanieją i jest jedna tania i dobra. zbieraj przez rok powinno się wszystko wyklarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...