Skocz do zawartości
Wasilyj

Jakie Dyski Pod Raid 0 ? (system + Magazyn)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem dysków. Będą przeznaczone raczej na magazyn, bo system stoi na 2xST3250410AS w RAID0. Myślę nad tym modelem WD6400AAKS lub WD1001FALS jednak w tym drugim, to już 3 talerze i transfer w macierzy pewnie się zwiększy... Chyba, ze ktoś ma bardziej racjonalny plan zobrazowania danych na dysku. Z góry sorry, ale jeszcze się troche w tym gubię... Jeśli ktoś może mi poradzić, to bardzo bym prosił o pomoc. Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung F2EG to najcichsze dyski 3,5-calowe dostępne na rynku. Coś musiałeś pomylić. Mają one 5400rpm, ale dzieki dużej gęstości zapisu mają wydajność porównywalną z 7200rpm - za to są ekstremalnie ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Samsung F2EG to najcichsze dyski 3,5-calowe dostępne na rynku. Coś musiałeś pomylić. Mają one 5400rpm, ale dzieki dużej gęstości zapisu mają wydajność porównywalną z 7200rpm - za to są ekstremalnie ciche.

Dodac nalezy , ze w modelach 1TB maja czujnik wibracji , ktory wplywa na czas dostepu - negatywnie ;)

 

 

Ps - pisal ktos wyzej o AAKS 640. Pojedynczy AAKS 640 potrafi osiagac 98-103MB/S , a to 333/talerz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 1TB pod postacią 2x 500GB wystarczy :P

 

no i ssd 30-60GB na system tak jak pisałem - powinien fajnie przyspieszyć nawet w stosunku do RAIDa

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Myślę że 1TB pod postacią 2x 500GB wystarczy :P

 

no i ssd 30-60GB na system tak jak pisałem

Tylko , ze raid bez backupu to porazka. Jesli tak to niech kupi sobie SSD na oes i 1TB na dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też właśnie myślałem, żeby za jakiś czas kupić SSD na system, a teraz 2x HD642JJ w macierz, lub 2x WD6400AAKS również w RAID0. Co o tym myślicie?

P.S.

Znalazłem jeszcze coś takiego WD6401AALS (niby szybki czas dostępu, 2 talerze, Co Wy na to? :)

Edytowane przez Wasilyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz ogłupiałem.. lol o,O

W takim razie napisz ile chcesz kasy na to przeznaczyć !! Generalnie mam taki konfig, co Panowie Tobie polecają - Ocz Agility 60GB, i 2xHD502I... Cicho i szybko.. Trochę zabawy z Vistą HP x64, trochę ramu (dla plików temp i temu podobne) i system chodzi tak szybko jak dobry XP!

Więc - ile kasy, jaki masz system, duży zapas danych chcesz mieć..? itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napisz ile chcesz kasy na to przeznaczyć !! Generalnie mam taki konfig, co Panowie Tobie polecają - Ocz Agility 60GB, i 2xHD502I... Cicho i szybko.. Trochę zabawy z Vistą HP x64, trochę ramu (dla plików temp i temu podobne) i system chodzi tak szybko jak dobry XP!

Więc - ile kasy, jaki masz system, duży zapas danych chcesz mieć..? itp..

a więc tak, zastanawiam się jednak nad tym Western Digital Caviar Black WD6401AALS bo TU nawet wyszedł w testach nieźle, tylko ciekaw jestem, jak by się sprawował w RAID0 z kasą to różnie, mogę wydać na to 6 stówek, a byłby tam system na C, na reszcie jakieś śmieci typu filmy, muza, programy, czyli ogólny chłam... a stare dyski które właśnie się kręcą backup...

 

zapomniałem o systmie Vista x86

Edytowane przez Wasilyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F3 są też ciche i znacznie szybsze od WD. czy to 500 gb talerz czy tym bardziej od 333gb talerz. warto byłoby je kupić, a na system tani ssd z długą gwarancją 30gb i odczytem +200mb/s koszt to około 400zł.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, więc zamawiam 2x Samsung SpinPoint F3 500GB z tego sklepu, bo widze, że tanio. Chyba, że ktoś ma do tego sklepu obiekcje.. ;) jak już przyjdą, zrobie kilka testów w HD Tunie, Tachu przy RAID 0 - stripe 32K i 128K i wrzuce na forum, może komuś sie przyda ;) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

P.S.

Przekonaliście mnie co do tego WD6401AALS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...