Skocz do zawartości
Izwor

Komputer 3600 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Mam zamiar kupić komputer w przeciągu najbliższego miesiąca i stąd wyłania się pytanie do Was...

Czy podana przeze mnie konfiguracja jest dobra/kompatybilna/opłaca się, itp.?

(proszę o ocenę tylko komputera, a resztę zostawić na później)

Komputer ma służyć do gier oraz wszelkich innych multimediów. Plan jest taki by posłużył on przez kilka następnych lat.

Ceny z esc.

 

1. Procesor Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX 725zł

2. Wentylator Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev.2 135zł

3. Płyta główna Asus P7P55D PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan 599zł

4. Pamięć RAM OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Platinum 369zł

5. Dysk twardy Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SA TAII 210zł

6. Karta graficzna PowerColor Radeon HD4890 Plus 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI 790zł

7. Nagrywarka DVD LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 110zł

8. Obudowa Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) 260zł

9. Zasilacz Chieftec 650W [CFT-650-14CS] cable management 320zł

10. Czytnik kart flash CHIEFTEC CRD-501 - 3.5", srebrny 47zł

 

Suma: 3565zł (w podobnej chciałbym zmieścić się po zmianach)

 

Do tego dochodzi: (do kupienia później, proszę nie oceniać - na razie)

11. Głośniki Logitech X-530 (5+1) 299zł

12. Klawiatura Logitech Cordless Desktop LX710 Laser 269żł lub Logitech Cordless Desktop Wave 290zł

13. Listwa zasilająca Tracer SurgeProtector 1.8m (8 gniazd) 55zł

14. Monitor LG W2361V-PF (2ms, DVI, HDMI, FullHD) 769zł

 

 

Jeśli chodzi o ten zestaw to mam wiele wątpliwości.

Nie jestem znawcą branży komputerowej ale na podstawie przeczytanych testów, recenzji, opinii forumowiczów, itp. udało mi się stworzyć powyższy zestaw.

Najwięcej wątpliwości budzi u mnie dobór pamięci, zasilacza i konkretnej wersji karty graficznej.

Tak więc chciałbym zasięgnąć waszej rady i wysłuchać opinii, czekam także na propozycje ewentualnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie jakies oc ? jesli tak to polecam inne chlodzenie mugen 2 . Arctic-Cooling Freezer Xtreme Rev.2 jest malo wydajne lepiej troche dolozyc i miec spokoj

- ram ocz 2x2 1600 lub podobny corsair

-zasilacz zmienilbym na cos od bequiet lub corsair jakos chieftec juz do mnie nie przemawia lata swietnosci ich zasilaczy juz minely

- czytnik kart pamieci jest swietny mam taki sam i polecam

pozostale czesci sa ok no chyba ze znajdziesz gdzies jeszcze nagrywarke pioneera to tez warto zmienic

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Mam zamiar kupić komputer w przeciągu najbliższego miesiąca i stąd wyłania się pytanie do Was...

Czy podana przeze mnie konfiguracja jest dobra/kompatybilna/opłaca się, itp.?

Nie. Poczekaj ten miesiac i kup HD5850, powinien byc okolo 200-300zl drozszy niz 4890 a o wiele wydajniejszy i przyszlosciowy. I jak juz 5850 bedzie dostepny zlozysz zestaw na nowo, poniewaz ceny ulegna zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez miesiac moga i potaniec i podrozec, nikt tu nie jest wrozka. Po prostu wstrzymaj sie ten meisiac i wtedy zobaczysz co za taka cene mozna kupic. Moze bedziesz zmusony kupic inny procesor lub ram, lub plyte, lub kazda inna czesc. Ogolnie chodzi o to ze skoro masz kupowac w ciagu miesiaca, to lepiej poczekac i spytac o zestaw w dniu kiedy bedziesz mial juz kase i stwierdzisz "zamawiam" a nie z miesiecznym wyprzedzeniem pytasz co by tutaj moze kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie chodzi o to ze skoro masz kupowac w ciagu miesiaca, to lepiej poczekac i spytac o zestaw w dniu kiedy bedziesz mial juz kase i stwierdzisz "zamawiam" a nie z miesiecznym wyprzedzeniem pytasz co by tutaj moze kupic.

Pieniądze mam, jednak chcę rozeznać się trochę wcześniej, by nie kupować w ciemno i potem nie żałować.

Myślałem o 5850 jednak zanim wyjdzie niereferencyjne (lepsze) chłodzenie trzeba będzie poczekać i to pewnie dłużej niż miesiąc, a i cena będzie wyższa niż te 1000zł :/

Jednak zastanowię się nad tą opcją, parcia na zakup teraz nie mam, więc mogę poczekać, nic się nie stanie...

 

Co do chłodzenia... nie ma na razie zbyt dużego wyboru, jeśli jednak ninja jest lepsze od mojego, to nie ma problemu, by go zmienić.

 

Zasilacz... andrzejs82, czy mógłbyś podać konkretny przykład, jeśli są jakieś sprawdzone modele?

Edytowane przez Izwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość elograca

Nie referencyjne chłodzenia wyjdą raczej do miesiąca a referencyjne chłodzenie wcale nie jest złe . zasilacze chieftec wcale nie są złe tamten który podałeś raczej ci starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie referencyjne chłodzenia wyjdą raczej do miesiąca a referencyjne chłodzenie wcale nie jest złe . zasilacze chieftec wcale nie są złe tamten który podałeś raczej ci starczy.

Jak na razie referencyjne chłodzenie HD5870 zbiera bardzo dobre recenzje - jest ciche i utrzymuje karte w dobrej temperaturze, więc jeżeli juz czekać, to raczej na obniżkę cen, niż na inne chłodzenie

HDD można by ciekawszy dorwać - np F3 Samsunga, lub jakiś SSD + F3 (przez następny miesiąc może dozbierasz do SSD?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz czy bedziesz krecil procka, ram, grafike bo jesli nie to pewnie chiftec ktory wybrales ci wystarczy a jesli tak to cos poszukam jakis zasilacz o duzej sprawnosci i silnej sekcji 12V a czym wieksza sprawnosc zasilacza tym mniejsze napiecie na procku wychodzi przy oc itd :)

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

Grafika na razie pozostaje, bo jednak na razie hd 5850 są dostępne tylko w komputroniku i to za 1300zł :/

Co do zasilacza, czekam na jakąś konkretną propozycję Andrzeja (będzie kręcenie procesora)

 

Zmiany do wprowadzenia:

*dyska na F3 samsunga

*chłodzenie na mugen 2

*Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 DHX 359zł

cenowo wychodzi to samo

 

Jeśli jest jeszcze ktoś chętny do skomentowania zestawu, bardzo proszę...

Chciałbym tylko przypomnieć, że komputer ma kosztować ok 3600zł.

Jeśli wiecie, co jeszcze opłaca się wymienić na jakąś inna, lepszą wersję (i w podobnej cenie) to piszcie.

Na dobrą sprawę już wszystko zostało skomentowane, no ale może ktoś doda jeszcze inną ciekawą opinię.

(czy płyta główna dobrze dobrana i czy hd4890 powercolor to dobry pomysł).

Edytowane przez Izwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...