Skocz do zawartości
Maciem

Modernizacja Kompa 400-500 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam oto taki zestaw :

CPU e5200 @ 3800Mhz

COOLER SCYTHE NINJA passive

MOBO MSI P35 NEO-2 Fr

RAM mushkin 2x1GB 800 CL4 + 1GB KINGMAX 1066

GPU PowerColor RADEON HD 4850 512 MB + Accelero S1

HDD SAMSUNG F2EG 500GB + SAMSUNG 120 GB

PSU Tacens Valeo PRO 600W

 

Mam troche wolnej gotowki i zastanawiam sie co wymienic w kompie i przyszly mi do glowy 2 rzeczy :

 

pierwsze to wymienic procek na Q6600 lub Q8200 jak pracuje w windowsie i pakuje duze pliki ( ok 5 - 7 GB) to czuje dosc duzy dyskomfort pracy . Za okolo 400 pln moge miec jeden badz drugi , a stary procek sprzedam za 250 to wychodzi 150 doplaty .

 

a drugi to wymienic grafe na lepsza tak mysle nad gtx 260 , ale bardziej sie sklaniam ku poczekaniu na nowe radki 5770 lub 5750 . Ta grafe co mam teraz sprzedal bym bez chlodzenia za 350 pln i poczekal z miesiac na geforce 6600le na nowe radki :) Chyba ze ceny 4850 nie spadna za bardzo to mozna by sprzedac pozniej .

 

Co o tym sadzicie ? Z gory dzieki za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musial bys znalezc niezlego frajera zeby sprzedac mu uzywanego E5200 za 250zl i HD4850 za 350zl bo za ta sama cene mozna miec nowe sztuki. Zamiana 4850 na gtx260 to glupota, a na 57xx sobie poczekasz. Zmien procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie az takiego frajera , na radka to kupca juz mam :) a co do e5200 to nie powinno byc problemu ze sprzedaza jak podkreca sie do 3,9 GHz i wiecej a pierwszy lepszy ze sklepu tego nie zrobi . Niby czemu zamiana 4850 na gtx260 to glupota ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie sa podobnej wydajnosci , gtx260 jest przynajmije 25% wydajniejsza karta od tego 4850 ale tez sadze by czekac na nowe radki :) a co sadzisz o procku ? na jakiego wymienic quada o ile wymieniac w ogole ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej nie sa podobnej wydajnosci , gtx260 jest przynajmije 25% wydajniejsza karta od tego 4850 ale tez sadze by czekac na nowe radki :) a co sadzisz o procku ? na jakiego wymienic quada o ile wymieniac w ogole ?

Sry, pomylilem z 250-tką. tez stalem przed takim dylematem to kupilem chlodzenie na radka;D i teraz kręce na max wszystko;)

Skoro masz go tak ladnie rozbujanego to jaki jest sens wymieniac. nie wiem czy quad wejdzie w ta plyte. tzn wejsc to moze wejdzie ale nie wiadomo jak pozniej z OC bedzie. mozesz sie szarpnac na cos z E8xxx i ladnie pokrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , wybaczem Ci ta pomylke :lol2: ja mam chlodzenie dobre na tym radku tylko ze OC jest zerowe ;/ wejsc ,wejdzie na pewno ;D tylko nie wiem tez jak moze wygladac OC quada na niej :unsure: sekcja zasilania jest chlodna na tym e5200 @ 3,8 GHz. a co do e8xxx to raczej nie chce , po co sie mam przesiadac z 2 rdzeni na 2 rdzenie ?

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbieranie kasy na nowa podstawke moze byc ciezkie , najblizszy termin to by byly wakacje i to ich koniec jak bym cos zarobil oczywiscie .

w takim razie zostan na tym co masz;) albo sprzedaj to co mas, t.j procka i mobo i moze uda sie cos wyskrobac na AMD. jakis X3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zdziwiłbyś sie. Mój że tak powiem znajomy kupił parę dni temu OEM bez Gwarancji E5200 @4ghz za 195zł w licytacji, ale dał cenę 220zł więc tyle za niego był w stanie zaoferować. Ja chciałem dać 215zł ale zwyczajnie zapomniałem o aukcji i nie zdążyłem. Więc da radę godną cenę osiągnąć - przypomniam że to był oem bez wentyla, pudła ani gwarancji ;)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pracujesz nad dużymi plikami (jakie to pliki ?), to może pomyśl nad RAID'em 0 złożonym z 3 dysków.. czyli musiałbyś dokupić jeszcze 2 twardziele.. co do reszty, to przyłączam się do reszty - HD4850 wymień dopiero na 5x00 a procka na jakiś fajniejszy model - quad 9xxx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie to obrazy plyt , jak pakuje albo rozpakowuje to ciezko mi co kolwiek robic , tak przymula ;/ myslalem nad raidem 0 ale nie mam za bardzo kasy by kupic 2 a jak kupie 1 to i tak nie zrobie bo nie bede mial gdzie dac tych danych co mam by go zrobic :( Myslalem nad quadem z seri 9xxx ale najtanszy jaki widzialem to wydatek 600 pln a to juz duzo :( i by wyszlo ze bym byl bez nowej grafy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...