Skocz do zawartości
ulit

Wysokie Temp Na Freezer Xtreme

Rekomendowane odpowiedzi

Athlon 2 240 + Freezer Xtreme na 1500rpm + AS5 daje temperatury porównywalne (jak nie takie same) do tych na boxie. Heatpipe'y sa zimne. Co robię źle? Pastę dawałem w różnych ilościach. W najlepszym wypadku miałem takie same, jak za dużo/za mało, to odpowiednio większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku założenia dedykowanego chłodzenia powinien być spadek temperatur .

 

Jak tak się nie dzieje to znaczy że coś jest nie tak .

 

Pasta to AS5 więc to nie jej wina .

 

Zapięcie jest typu push czy na śruby ?

 

Możliwe że za słaby docisk do procka jest .

 

Albo też IHS lub spód chłodzenia jest nie równy lub czymś zanieczyszczony .

 

Przemyj jedno i drugie denaturatem lub alkoholem izopropylowym , nałóż nową porcję pasty i zobacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapięcie jest typu push czy na śruby ?

 

Możliwe że za słaby docisk do procka jest .

 

Albo też IHS lub spód chłodzenia jest nie równy lub czymś zanieczyszczony .

 

Przemyj jedno i drugie denaturatem lub alkoholem izopropylowym , nałóż nową porcję pasty i zobacz .

Śruby. Dokręciłem najbardziej, jak się da. Jutro pokombinuję z czyszczeniem.

 

Chyba, że nałożył 'centymetrową' warstwę pasty.

Nałożyłem grudkę na środek i rozsmarowałem ją radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby. Dokręciłem najbardziej, jak się da. Jutro pokombinuję z czyszczeniem.

 

Nałożyłem grudkę na środek i rozsmarowałem ją radiatorem.

Raczej nie radzil bym dokrecac na sile, mozesz zniszczyc gwint lub cos uszkodzic...

 

zrob tak jak poradzil kolega

Użyj raczej czegoś w stylu starej karty kredytowej i rozprowadź ładnie paste po powierzchni IHS-a.

zamiast karty mozesz uzyc karty telefonicznej czy czegos innego co rownomiernie rozprowadzi paste, wazne zeby warstwa byla cienka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pokaz fotki tego jak to wyglada - ja u siebie zastosowalem Zalmana STG-1 paste z pedzelkiem - nalozylem na procka i na radiator warstwa rowna - tylko nie wolno przesadzac musi ladnie rowno byc polozona - aha i tak jak poprzednicy napisali oczysc dobrze powierzchnie - nawet spirtyusem salicylowym - Skoro masz duze tempy jaki porzadek w budzie .. kable .. co to w ogole jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pokaz fotki tego jak to wyglada - ja u siebie zastosowalem Zalmana STG-1 paste z pedzelkiem - nalozylem na procka i na radiator warstwa rowna - tylko nie wolno przesadzac musi ladnie rowno byc polozona - aha i tak jak poprzednicy napisali oczysc dobrze powierzchnie - nawet spirtyusem salicylowym - Skoro masz duze tempy jaki porzadek w budzie .. kable .. co to w ogole jest :)

zalman bardzo dobra pasta, sam moge ja polecic, ALE przesmarowac warto tylko proca cienka warstwa i bedzie dobrze...po co smarowac proca i radiator? wtedy warstwa robi sie grybsza i gorzej oddaje cieplo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam użyłem pastę co była od razu nałożona na tym radiatorze (tzn zamontowałem radiator bez żadnego kombinowania) , temperatura/kultura pracy w porównaniu do boxa się znacznie poprawiła.

 

w dobrą stronę wieje ci wentylator ? Jak przewiewną masz obudowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie miałem ostatnio byłem bardzo zabiegany i nie miałem się czasu tym zajmować. Paste rozprowadzałem palcem przez woreczek foliowy. Warstwa była cienka, ale czy odpowiednio? Jutro zrobie wszystko od początku i dam zdjęcia, jak to wygląda.

Man troche bałagan w obudowie, ale myślę, że nie to jest problemem, ponieważ powietrze wydmuchiwane jest zimne...

Edytowane przez ulit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kupiłem to chłodzenie z miesiąc temu to tam już była pasta nałożona

2. Raczej podpiąłeś dobrze wiatrak?Tzn czy wydmuciach!e powietrze na plecy czy do środka ja za 1 razem miałem na odwrót go założonego i zły przepływ powietrza był.

3. Nie spadł Ci jak go rozpakowywałeś?

4. weź go do kolegi i jak tam takie same tempy będą to do wymiany go :D

Edytowane przez makusx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: zrobiłem gruntowne czyszczenie alkoholem powierzchni, gdzie jest pasta (radiator i cpu). Nałożyłem pastę, jak na zdjęciu w załączniku (rozsmarowywałem kartą kredytową). W idle mam 32-34 stopnie. W stresie (orthos small ffts, prio 9) mam 45. Nie kręcony. Na boxie już dzisiaj nie sprawdzałem, ale miałem podobne. Wiatrak na pewno jest dobrze ułożony... Z resztą teraz jest złożony na pająka na krześle.

post-167591-1255269078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno nie nazywa się "cieńka warstwa"

btw, uwierz mi że wiem co mówie o mugenie bo owego posiadam, a stycznosc z Freezer Xtreme równierz miałem, więc "kitów" jak to ująłeś nie "pociskam".

Każdy posiadacz mugena Ci to powie.

Pozatym polecam lekturę na pclab o tescie chłodzeń na cpu. Mugen 2 zają 2 miejsce, przegrał o 0.5 stopnia, natomiast Freezer Xtreme nawet nie przeszedł poprawie testu.

Edytowane przez Cargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...