Skocz do zawartości
bob3k

GlacialTech igloo 2500

Rekomendowane odpowiedzi

poczekajacie jeszcze 2 dni, jak dostane tego MFII to napisze jak sie sprawuje w porownaniu do FRII

no kurde ciezko bedzie tyle wyczekac ale ,cholera, bardzo prosze o testy jak tylko dostaniesz coolerka.. chcialbym juz miec to z glowy w tym tygodniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie robić tu siary. Odczyty róbcie z jednoego i tego samego programu. Według mnie powinniście wziąć za standard MBM5.3.2.0, i na tym koniec.

Poza tym mam SPIRE BIG ROCK 46C << w windzie (czyli na luzie). (4800RPM)

1700+ PALOMINO (0,18)

Otoczenie 20C, w budzie 22C (1,81V na procku).

Wszystko to podane przez MBM5.

Wentyl jest głośny, nawet przy głośnej muzyce.

Tak czy inaczej za niedługo kupuje kompa i walne sobie jakiąś dobrą 1700, a wiem jaką szukać no i do tego IGLOO 2500 PRO.

Więcej się nie będe rozpisywał, co kupie bo nie o to chodzi, ale żeby ten temat ujednolicić i zrobić jak najbardziej miarodajnym, pomysł dobry tylko odczyty z tego samego softu jak już mówiłem, a i podawać pasty bo to też różnica. Może być np koleś który jedzie na silikonie i koleś który jakoś (nie wiem jak, bo tego nie ma w Polsce) jedzie na AS Ceramique, który jest lepszy od ASIII.

Pozdrowienia

CMDR_PAIN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 post i od razu dym :lol: a tak btw to trzeba by na jednej plycie pomiary robic, bo niektore zawyzaja/zanizaja temp, tak wiec nigdy nie beda to wyniki w 100% porownywalne...

 

PS:sam nie podales zadnego configu (plyta), z czego odczyt (term, proc)... heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj linka, chetnie zobacze co na tym Frostytech`u wymyslili... A jesli chodzi o wyzsza temp, to jednak ma ona wplyw na prace coolera i nie chodzi tu tylko o to ze proc sie bardziej grzeje, ale o to jak w takich warunkach radzi sobie cooler i material z ktorego zostal wykonany. Odsylam do literatury ("wymiana ciepla") i wzorow  :P

1. link http://frostytech.com/ zakladka heatsinks

 

2. odnosnie temp. gdyby bylo jak piszesz to np wyliczanie rezystncji termicznej danego coolera byloby o kant d. potluc a nie jest :P i jakiekowlwiek porowania coolerow nie mialby sensu bo trzeba by je przeprowadzac w laboratoriach zeby zapewnic porownywalne warunki testowe

chodzi mi o to ze roznica miedzy temp. otoczenia a temp. jaka osiagnie zrodlo ciepla wydzilajace okreslona ilosc W przy danym chlodzeniu jest stala np przy zrodle 50W roznica wynosi 20*C itd (chyba ze sie myle ale wtedy wszystkie testy porownawcze nie robione w laboratoraich sa obarczone duzym bledem) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech

ja szczesliwie sprzedalem nagle swoje poprzednie fanty na allegro i musiałem tego samego dnia qpic cos do chłodzenia.

- wybralem w zaprzyjaźnionym sklepie Igloo 2410 za 45zł

=48C=

- odczyt ze SpeedFana

cicho fakt, wyłaczone wszelkie wentyle dodatkowe, obudowa zamknieta, okno tez. komp stoi odsłoniety z kazdej strony wiec przepływ powietrza jest nieblokowany. Spokojna prace, znaczy lookanie po www i sssanie warezu.

 

Na nim była biała jakas pasta biała, wydawała mi sie smieszna, wytarłem i posmarowalem pastą od Titana co kiedys kupiłem razem z coolerem. - czy dobrze zrobiłem?

procek 1700+ nie krecony bo jade na awaryjnej zasiłce przez ten tydzień.

LUDZIE CZEMU JA NIE MAM 2500 !! :(

 

PS: jesli ktos ma jakies propozycje na inny program do sprawdzania temp na płycie z windy oraz regolowaniu obrotów to poprosze o linki.

- na poprzedniej płycie ABIT ST6 Speedfan dawał mozliwosc ingerencji poziomu obrotów coolera. z Epoxem mam problem obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekajacie jeszcze 2 dni, jak dostane tego MFII to napisze jak sie sprawuje w porownaniu do FRII

no kurde ciezko bedzie tyle wyczekac ale ,cholera, bardzo prosze o testy jak tylko dostaniesz coolerka.. chcialbym juz miec to z glowy w tym tygodniu...

W koncu go dostalem... FRII ma smuklejsza podstawe i nie przeszkadza mu nawet kondensator blisko podstawki, przy MFII jest jednak duzo gorzej (nizszy, szerszy przy podstawie) tak wiec musialem go troche spilowac, aby dalo sie go zalozyc na proc. W porownaniu do FalconRock`a ma bardzo delikatne zeberka (ciensze), jest tez okolo 10mm nizszy. Niestety wentyl jest sporo glosniejszy, kreci sie 4200obr/min, dlatego tez do najcichszych nie nalezy... i to jest jego glowna wada. Jesli chodzi o testy, to w idle maja takie same temp :? (39-40*C idle, 1,7+@2.1+ ), roznice widac dopiero w stresie i MFII ma srednio 3*C nizsza temp od FRII (czyli 43*C stress dla MFII i 45-46*C dla FRII). Jesli ktos ceni cisze to FRII, a jesli dla kogos kazdy *C sie liczy to MFII Dodatkowo MFII przez swoja mniejsza masywnosc, ale wieksza powierzchnie, praktycznie od razu po "zdjeciu obciazenia" wraca do temp poczatkowej, na prawde bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voo -- > dzieki za pomoc i szybki tescik. Troche zaczynam sie bac tego MF II i jego duzej szeokosci, sprawdze czy wejdzie mi w mobo... fajnie by bylo gdybys podal na jakim v-core masz procka i jakie dodatkowe warunki chlodzenia. Wybacz ale zasypie cie teraz pytaniami, bede wdzieczny za odpowiedzi :

 

1 .probowales moze zwalnac fan-a na MF II? z jaim skutkiem i jak bardzo cierpi na tym wydajnosc ?

 

2. A gdyby tak 'przeszczepic" coolera z FR II do MF II?

 

3. czy nie wydaje ci sie ze poprawe w chlodzeniu osiagnieto nie dzieki lepszej konstrukcji coolera a tylko dzieki szybszemu wiatraczkowi?

 

4.Zadowolony jestesz z przesiadki z FR II na MF II?

 

5. masz dlt czy dut ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to dut czyli 1.6V, ale przy 2.1+ mam go puszczonego na 1.5V stabile, buda otwarta, ale temp w pokoiku w tym momencie wacha sie w granicach 25-26*C dosc cieplo... tak przy 18*C mial by o wiele lepsze wyniki... W tym momencie, przegladanie stronek, etc 42*C Nie mam dodatkowych wiatrakow w budzie. Nie probowalem zwalniac wiatraka, ale zalozylem na probe cichy cooler 80x80 z FRII na przejsciowce 60->80, niestety efekt byl mizerny (wzrost temp okolo 4*C), z tego co zaobserwowalem to wiatrak nie wyrabial (chyba przez to geste uzebrowanie MFII) i zamiast pachac powietrzem, wydawalo sie ze go jak gdyby wyciaga - sprawdzone organoleptycznie przez zblizenie reki :? Poprawe w chlodzeniu osiagnieto dzieki: innej konstrukcjio radiatora (gesto uzebrowany, cieniutkie zeberka, wiekszy klocek miedzi przechodzacy "na wylot" radiatora (inaczej jak w FRII), do tego wszystkiego mocniejszy cooler ktory zdola przepchac przez to powietrze (niby niewiele mocniejszy w porownaniu z 80x80, ale jednak.) Jak byl by troche cichszy, to byl bym w pelni zadowolony, a tak to mnie to troche denerwuje i musze sie do tego przyzwyczaic (albo zamknac bude, lub przeniesc ja na podloge... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update:

Dzis otworzylem okienko, zchlodzilem atmosfere ;) Im nizsza, tym wieksza roznica pomiedzy MFII a FRII, na korzysc tego pierwszego. Przy 20*C w budzie MicroFlowII zchladza proca do 33*C w idle i 36*C podczas normalnej pracy (www, etc). Chyba nawet do jego dzwieku sie przyzwyczaje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he masowa propaganda :) dalej jestem w kropce, kupie oba i najwyzej 1 sprzedam :) zeby ten mf II byl troche cichszy....

tak, to jego glowna wada :? Odsunalem troche kompa od siebie :D Az zal mi budy zamykac, tak niskie temp 8O jeszcze u siebie nie widialem, zawsze 45*C, a tu w tym momencie 34*C, przy cpucool mozna zejsc do 32*C (temp zewn 20*C -> a1.7+@2.1+) Ktos madry kiedys napisal, ze po zalozeniu proca powinno sie troche odczekac, celem ulozenia (samoczynnego) pasty i lepszego styku, u mnie sie to sprawdzilo, temp jest po jednym dniu nizsza, nic juz nie ruszam... 8) Jak znow upaly przyjda, to bedzie troche gorzej, ale i tak to chyba najwydajniejszy ze Spirkow w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos madry kiedys napisal, ze po zalozeniu proca powinno sie troche odczekac, celem ulozenia (samoczynnego) pasty i lepszego styku

Ja to widziałem na stronie producenta AS III w instrukcji stosowania pasty, wiec chyba informacja ma sens.

 

BTW Ja chyba zapodam FRII albo WhisperRock IV o cisze mi chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej powiedzcie mi jak to jest z zapinka w FR II ?

bo niektorzy mówia ze jest za sztywna i trudno ja zalozyc ?

jak

 

juz zauwazyl WIDMO82 nie ma problemow z wkladaniem i zakladaniem kiedy jest sztywny :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...