Skocz do zawartości
dyymianek

Asus M2n Sli Deluxe Czy Asrock K10n78hsli-glan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar zmienić obecną płytę, ponieważ jest to mATX i jak mam włożoną kartę muzyczną to grzeje się MCP bo jest mało miejsca między grafiką a dźwiękówką.

Na allegro znalazłem dwie (wydaje mi się dosyć ciekawe) płyty główne:

- ASUS M2N SLI DELUXE

- Asrock K10N78hSLI-Glan

Zależy mi na pełnej stabilności i dobrym OC - obecnie podkręciłem Athlona x2 4600+ z 2.4GHz na 3.0GHz a wiem, że jego możliwości się jeszcze na tym nie kończą.

Która z wymienionych płyt będzie lepsza lub ewentualnie za czym innym rozglądać się do 150zł - chodzi raczej o używane płyty.

 

Cała konfiguracja:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABITY KN9 były świetne. I nadal w sumie są ;)

Obecnie można je wylicytować za mniej niż 100zł co jest wg mnie śmieszną ceną jak za tak dobry sprzęt.

Trzeba jedynie pamietać, że nie obsługuje on nic nowszego niż 6400+ X2 - żadnych Phenomów ani Athlonów 45nm - ale czego w tej cenie oczekiwać...

 

OC jest bardzo dobre, chłodzenie też good na heatpipe. A co do tego Asusa M2N-SLI Delxue to podobnie jak kilka innych płyt przeszedł on przez moje ręce. Powiem o nim tyle że jest bogato wyposażony, wyjście optyczne, cośtam cośtam, ładnie się prezentuje z wyglądu ale OC ma chyba słabsze niż stary dobry KN9. Moim zdaniem albo pójdź po kosztach i kup KN9 za 90-120zł, albo dopłać i weź coś na nowym chipsecie co w przyszłości umożliwi upgrade do Phenoma/Athlona II np te nowe AsRocki - ale jak wiemy to już koszt 200++zł. Abita przy dobrych wiatrach masz 2x taniej. Zdecydować trzeba samemu.

 

Aha no i jeszcze inną płytą z tego tańszego przedziału 90-120zł jest DFI Infinity NF4 ultra - również przeszła kiedyś przez moje ręce (hehe) ale nie powaliła mnie na kolana. Moim zdaniem Abit KN9 jest lepszy, ma lepsze chłodzenie i jest mniej kapryśny, ogolnie podobne bo na tym samym chipsecie ale wolałbym KN9 ktory jest bardziej bezproblemowy.

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh to miałem okazje kupić KN9, ale opinie o nim były mieszane tzn. oczywiście zawsze była mowa o dobrym OC, ale zniechęciło mnie to, że to raczej stara płyta i brak możliwości rozbudowania procka ;/

A ten Asrock K10N78hSLI-Glan jest nowszą konstrukcją od mojego obecnego Asrocka? Bo z obecnej płyty byłbym raczej zadowolony gdyby nie to, że jest to mATX :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock K10N78hSLI-Glan za 130zł na gwarancji. Deneby tzn? Czyli warto się nią zainteresować? Bo nidzie nie widziałem żadnych testów na temat tej płyty ;/

Na ile mogę wycenić obecnego Asrocka NF6G-VSTA?

Edytowane przez dyymianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...