Skocz do zawartości
DamDom17

Laptop (600-1200zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie zamierzam kupić Netbooka bądź Notebooka. Potrzebuje go do pracy nie do grania (no może jakiś film od czasu do czasu żeby się nie zacinał) Nie znam się dobrze na laptopach itp. Chciałbym się dowiedzieć co byście mi polecili.

 

 

I z czym się różnie Netbook z Notebookiem tylko wielkością?

 

Co wymagam:

 

-Mało awaryjny (będzie narażony na codzienne wożenie w autobusach)

-Wi-Fi

-Cichy

-W miarę przystępna cena około (600-1200 zł)

-Bateria musi długo trzymać (najlepiej 5 do 6 godzin)

-Nowy (niekoniecznie)

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Edytowane przez DamDom17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie zamierzam kupić Netbooka bądź Notebooka. Potrzebuje go do pracy nie do grania (no może jakiś film od czasu do czasu żeby się nie zacinał) Nie znam się dobrze na laptopach itp. Chciałbym się dowiedzieć co byście mi polecili.

 

 

I z czym się różnie Netbook z Notebookiem tylko wielkością?

 

Co wymagam:

 

-Mało awaryjny (będzie narażony na codzienne wożenie w autobusach)

-Wi-Fi

-Cichy

-W miarę przystępna cena około (600-1200 zł)

-Bateria musi długo trzymać (najlepiej 5 do 6 godzin)

-Nowy (niekoniecznie)

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Wielkoscia a takze wydajnoscia, netbookowe ATOMy nie nadaja sie w zasadzie do niczego wiecej poza office, internet film czy tez muzyke.

 

ad1. nie ma reguly co do awaryjnosci, moj Fujitsu od 2 lat jezdzi ze mna codzinnie do pracy autobusem i jest w stanie takim jakim byl przed jezdzeniem

ad2. wifi jest i tu i tu

ad3. netbook w przewadze jest cichszy

ad4. za ta cene kupisz uzywanego netbooka(atom,1gb,80gb hdd, 10") jak i notebooka z core2duo, 2gb ramu, 160gb, dvdrw

ad5. Tutaj w zasadzie netbook jest bez konkurencji za te pieniadze.

ad6. Nowy w zasadzie tylko netbook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Acer extensa 52xx. Wprawdzie 2 godziny dla nie go na baterii to max, ale mam takiego od przeszło 2 lat, podróżował tu i tam i działa jak nowy. Cenowo też można ładnie znaleźć. No... tylko materiały są baaardzo plastikowe jednak wszystko trzyma sie kupy i nie chce sie rozlecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję ibm t42 za 939 zł z allegro + dodatkowy Ram do 1GB za 70zł + bateria 9 cell za 220 zł, co daje w sumie 1230zł. Procesor jest 2 razy wydejnieszy niż ATOM, ekran większy, przez co dużo wygodniejszy. Wadą jest brak gwarancji. Obawiam się, że tak za 1-2lata może paść płyta główna. Można ją wymienić za 200zł np TU.

 

Jeśli ma być z gwarancją to tylko netbook. Obawiam się jednak, że nadaje się on tylko do najbardziej podstawowych zadań i kupowanie go jako głównego komputera trochę mija się z celem. Nie wyobrażam sobie pracować na takim maleństwie dłużej niż 2h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję go głównie do word-a muzyki filmów i internetu. Dla mnie najważniejsza jest bateria taka żeby w miarę długo trzymała. Chyba że da się kupić 2 baterie i zmieniać po tym jak pierwsza się wyładuje. Nie mam zamiaru grać na tym sprzęcie w żadne gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry sprzęt. Super bateria. Mało wydajny procesor (ale coś za coś) tylko tutaj zblizyliśmy sie już do 2000 zł :D

 

Za około 1000 zł z 14-calową matryca i długo trzymającą baterią na Core jest np. takie coś:

 

http://allegro.pl/item789137965_super_stan...dawca_lodz.html

 

 

Możesz pomyslec też nad jakimś netbookiem, ale tu polecał by jakąś 10-kę,np.

 

http://allegro.pl/item780229607_acer_aspir...60gb_winxp.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...