Skocz do zawartości
Maciek121

Crucial Ballistix 2x2gb

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu myśleć, Crucial to Crucial. Jak chcesz kręcić to bierz jak nie to nie ma sensu.

 

Pozdrawiam, Androctonus

oj, kolego, nie wiesz, co mówisz (piszesz)

BallistiX'y 2x2 to crap :(

 

D9JKH użyte w nich, na dziwnym PCB 'Levin' nie dobijają nawet do 1100mhz

zero skalowalności

to już nie to, co na poczatku 2x2 od Crucial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o tych pamięciach rozmiawiamy http://www.allegro.pl/item785223562_ddr2_c...00mhz_cl_4.html bo link z pierwszego postu nieśmiga ale jak za tą cene to pamięci przyzwoite. Po pierwszych testach na standardowym napięciu 2.0V robią CL4 450MHz więc szału nima ale za to na CL5 robią już przyzwoite 550MHz. Mam w domu trzy komplety ale nie chce mi sie sprawdzać wszystkich - z resztą powalczą na dniach koledzy to dam znać jak lecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cruciale Ballistix 2x2x2Gb ddr2 800 mhz cl4 4-4-4-12. Podniosłem napięcie w biosie na lekko ponad 2,0V (2,04V) i szlag je strafił... W memteście od cholery błędów. Wcześniej łapałem blue screeny. Dodam że jakieś niecałe dwa lata temu miałem podobne zajście, wtedy posypały mi się 2x2x1Gb ddr2 1066 5-5-5-18... Wtedy w ramach gwaracji wymienili mi na nowe , które upłynniłem i zakupiłem te dwa zestawy 2x2gb. Ponad rok chodził dobrze. Najwiecej użwałem ramu 6,8 gb w jednej chwili. Na kompie robie sztuczki z plikami wideo i ramu mi żre maszyna (adobe affter efect itp). Dzisiaj napiasałem do Cruciala o wymiane tego pakietu...

Nie kręciłem tych kości bo nie miałem takiej potrzeby.

Moje pytanie: jak to możliwe że te kości mi się tak sypią? Mam teraz taką hipotezę że temperatua je rozwala. Mam na procku Thelmaltake Blue Orb a pierwsza kość jest dosłownie o kilka milimetrów od dolnych części tego radiatora. Tak że włożenie kości w slot wymaga "myku", proste włożenie kości jes nie możliwe...

Kości są dość ciepłe ale nie mam pojęcia jak bardzo mogą się rozgrzać.

Jak już dostanę nówki ramy chyba wymienię wentyl proca na taki z rurkami cieplnymi i wentylatorem w bok...

Dobrze kombinuje?

Edytowane przez MasterTomster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne crucki w 2x2 to juz nie takie grzalki jak kiedys, nowe serie powinny na def chodzic bez problemu. Ewentualnie sprzedaj te co przyjda z gwarancji i zakup cos chlodniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe że jeden slot na Mobo niszczy ram? Może mi walła płyta... :blink:

Sprawdzałem teraz pojedyńczo.

Slot nr 3, licząc od socketu procka.

Kość A1 - po jakiś 30% testu błędy

Kość A2 - nie może się uruchomić bios i wobec tego nie można odpalić Memtestu

Kość B1 - raz przeszło - OK

Kość B2 - raz przeszło test OK

Wsadziłem kośći B1 i B2 do slotów nr 1 i nr 3 licząc od proca - po około 30 % mnóstwo błedów - przerwałem test.

Wsadziłem kość B1 do slotu nr 3 i nie uruchamia się bios...

Wsadziłem kośc B2 do slotu nr 3, bios wrucił samoczynnie na ustawienia auto (5-5-5-15), przestawiłem na 4-4-4-12 i teraz póki co piszę z tej jednej kośći.

Cholera jak pozbyłem się tamtych 4x1gb 1066 zastanawiałem się nad OCZetami ale mnie coś pchnęło znów na Ballistixy... :/

BTW

Kupiłem Zalmana CNPS 9500A na proca. może się poprawi wentylacja w budzie...

Edyta 1:

U mnie teraz jest tak jak na tym montażowym zdjęciu:

Dołączona grafika

Pierwsza kośc jest kilka milimetrów pod radiatorem, obawiam się że ona zostaje odgzana ciepłem z procka, może nawet wszystkie i stąd moje kłopoty. Bo Wszseśniej (jak walły mi tamte kości 1066) na procesorze też był ten Blue Orb... Tylko wentylator łączy te dwa zdarzenia i ten sam producent kości...

Edyta 2:

Kość B2 testowałem w poszczególnych slotach (liczę od procesora):

-slot nr 4 - OK

-slot nr 3 - OK

-slot nr 2 - błędy

-slot nr 1 - błędy

-znów slot nr 3 - OK

Co o tym powiecie?

:unsure:

 

Edyta nr3:

Ramy poczły do wymiany - Crucial UK, płyta również ale do sklepu online.

Edytowane przez MasterTomster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...