Skocz do zawartości
panzar

Nowa Generacja Gpu Ati

Rekomendowane odpowiedzi

"Sturęcy" - tak ma się nazywać nowa generacji kart, które wg nie oficjalnych źródeł mają wyjść w Q3 2010r. Będzie to kompletnie nowa architektura, a nie, tak jak to miało miejsce przy evergreenach, rozwinięciem obecnej. Ma być 6 chipów, po trzy na komputery stacjonarne i laptopy. nazwa "sturęcy" odnosi się do mitologii greckiej. Według starożytnej historii, sturęcy pokonali tytanów (tutaj ma być analogia do Nvidii a sturęcy symbolizują ATI), mimo iż sturęcy byli słabszymi stworzeniami od ich wrogów. Produkcja ma odbyć się w 32 nanometrycznym procesie, ale nie jest jeszcze zadecydowane kto będzie produkował chipy, GlobalFoundries czy TSMC.

 

źródło vr-zone

 

ok to ja poczekam ;) nie żartuje kupię sobie coś co obecnie będzie mi pasować i tyle, jak się załapię na 5870 czy 5850 lub 5770 to będzie fajnie lae jak skończę na 4890 też się nie będę smucił z tego powodu :D.

 

ciekawi mnie czy ATI też ma zamiar zaprezentować jakieś wielozadaniowe GPU. nazwa wskazywałaby że tak. bo sturęcy mieli też po pięćdziesiąt głów :D ogółem byli bardzo mocno wielowątkowi :D ale mocy to im też nie brakowało. bo pokonali tytanów obrzucając ich ogromnymi głazami w tym samym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

Sto rąk bo ma mieć 100 procesorów strumieniowych. Dobrze kojarze? lol

A nowa generacja kart ma podobno teraz nazwę kodową North Islands, sturęki odpadł?

 

 

BTW ma ktoś zdjęcie gołego Cypressa? Nie moge nigdzie znaleźć , damn.

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...