Skocz do zawartości
MrMatikm

Core I5+hd5850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za jakiś czas będę kupował nowy komputer. Moje pytania brzmią następująco

1) czy da się złożyć jakiś komputer do ok. 3000 zł z core i5 i HD 5850? (sama buda, ma służyć do gier, lekkie OC będę robił, w esc)

2)bo rozumiem, że karta HD 5850 w swojej cenie jest bardzo dobra?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5 750 - 725 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-UD3R - 469 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 300 zł

Zasilacz: BeQuiet StraightPower E6 500W - 335 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

RAZEM : 2103 zł

 

+ np. cm elite ~150zł

HD5850 to chyba coś około 1000zł

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, mam cztery pytania:

1)czy zasilacz nie lepiej OCZ StealthXStream 600W (jest bardzo dobrze polecany, a do tego trochę tańszy)

2)przy tej płycie głownej jest napisane "Częstotliwość szyny pamięci: 1333, 1066, 800 Mhz" Czy to nie oznacza że ram 1600 Mhz nie będzie obsługiwany?

3)Czytałe, że Goodramy są awaryjne?

4)czy ta karta graficzna zmieści się bez problemu w obudowie Cooler Master Elite 334

Edytowane przez MrMatikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, mam cztery pytania:

1)czy zasilacz nie lepiej OCZ StealthXStream 600W (jest bardzo dobrze polecany, a do tego trochę tańszy)

2)przy tej płycie głownej jest napisane "Częstotliwość szyny pamięci: 1333, 1066, 800 Mhz" Czy to nie oznacza że ram 1600 Mhz nie będzie obsługiwany?

3)Czytałe, że Goodramy są awaryjne?

4)czy ta karta graficzna zmieści się bez problemu w obudowie Cooler Master Elite 334

Uzywam goodramy w sumie od samego istnienia czy to zwyczajne czy pro ani ja ani znajomi nie mielismy zadnych problemow.

Dzis zamowilem tez platforme na i5 i ddr3 goodram 1333 obym sie nie mylil co do ich jakosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciesze się że polecasz goodramy, jeszcze tylko proszę kogoś o odpowiedź na te trzy pozostałe pytania:

1)czy zasilacz nie lepiej OCZ StealthXStream 600W (jest polecany[na stronie komputronika], a do tego trochę tańszy)

2)przy tej płycie głownej jest napisane "Częstotliwość szyny pamięci: 1333, 1066, 800 Mhz" Czy to nie oznacza że ram 1600 Mhz nie będzie obsługiwany?

3)czy ta karta graficzna zmieści się bez problemu w obudowie Cooler Master Elite 334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Z OCZ to ModXStream Pro jest najlepszym wyborem. StealthXStream już nie aż tak. Także brałbym albo coś tańszego (np. BQ PurePower 530W), albo jeśli chcesz mieć modularny zasilacz - ten z serii ModXStream Pro.

 

2. Popatrz tutaj.

 

3. Sądzę, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ciesze się że polecasz goodramy, jeszcze tylko proszę kogoś o odpowiedź na te trzy pozostałe pytania:

1)czy zasilacz nie lepiej OCZ StealthXStream 600W (jest polecany[na stronie komputronika], a do tego trochę tańszy)

2)przy tej płycie głownej jest napisane "Częstotliwość szyny pamięci: 1333, 1066, 800 Mhz" Czy to nie oznacza że ram 1600 Mhz nie będzie obsługiwany?

3)czy ta karta graficzna zmieści się bez problemu w obudowie Cooler Master Elite 334

Co do zasilacza zastanawiales sie nad COOLERMASTER 620W RealPower M620 MODULARNY jego cena jest bardzo zblizona do tego ocz lecz za m620 przemawia zbedna ilosc kabli w obudowie a do tego dlugie przewody zasilania. Jak cos to jutro bede go mial to moge zdac realacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) a więc sprawdziłem ten link co mi podałeś i faktycznie płyta obsługuje RAM o częstotliwości 1600 Mhz, ale w liście obsługiwanych pamięci nie znalazłem Goodrama tu jest link kliknij, więc czy na pewno Goodram będzie działał na tej płycie?

 

2)zasilacz, chyba wezme ten, czy dobrze wybrałem? (wiem, że 500 W by wystarczyło ale wole mieć zapas) OCZ ModXStream Pro 600W

 

3)co do obudowy, to tyle też wiem, że HD 5850 powinien się zmieścić w obudowie Cooler Master Elite 334, ja to musze wiedzieć na 100%, czy istnieje jakiś sposób na dokładne sprawdzenie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) no tak, ale czy nie może się zdarzyć, że jak karta nie będzie chciała wejść do obudowy to mogą ją wysłać oddzielnie?

 

2)Czy możesz podać jakąś alternatywe obudowy do 150 zł, ale trochę WIĘKSZĄ, aby była 100% pewność, że karta wejdzie?

Edytowane przez MrMatikm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na które wymiary patrzysz?

 

Tacens Prior : 480x440x220

 

Elitka 334 : 485x421x187

 

Podane w milimetrach.

Pierwszy wymiar to długość obudowy, drugi to wysokość, a trzeci szerokość.

Tylko 5mm różnicy na długości, do obu wejdzie hd5850 tylko dysk trzeba odpowiednio zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to w takim razie prosiłbym o podania jakiejś nieco dłuższej obudowy do 150zł i wtedy się będę zastanawiał, którą brać

 

PS Co to znaczy, że dysk trzeba odpowiednio zamontować?

moze wystawac troche dysk ktory zostal zamontowany w tym miejscu w ktorym konczy sie karta i dysk musi isc albo wyzej albo nizej co by nie przeszkadzal w zamontowaniu karty;] u mnie w starej bedzie sie niestety nie dalo tak zrobic gdyz tasma nie pozwalala;p i sie stykaly kable od zasilania karty i tasma ATA od tysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5 750 - 725 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-UD3R - 469 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 300 zł

Zasilacz: BeQuiet StraightPower E6 500W - 335 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

RAZEM : 2103 zł

 

+ np. cm elite ~150zł

HD5850 to chyba coś około 1000zł

ja polece asusa le pod p55 bo ten gigabyte to padaka 4 fazowa

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej SAVAon pomyliły ci się płyty jest duża różnica między UD3 a UD3R :D

praktycznie to niczym sie nie roznia:) bo gdzie widzisz roznice jesli chodzi o sekcje zasilajace ?

 

no to konkretnie jakę płytę główną polecasz?

 

Czemu nie polecacie MSI P55-GD65?

Moim zdaniem genialna płyta za takie pieniadze.

MSI P55-GD65 ta

 

lub jak jest wiecej kasy to tylko asusa p55 deluxe

Edytowane przez SAVAon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz, że to UD3R, a nie UD3. Dwa, że o UD3 jest test na PurePC.pl :

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/plyty_dl...fielda?page=0,3

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/plyty_dl...fielda?page=0,8

 

I przy UD3 jest napisane:

 

Plusy:

+ bardzo niska i atrakcyjna cena za spore możliwości

+ możliwości podkręcania

+ rozbudowane opcje BIOSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...