Skocz do zawartości
BraWura

Jaki Rezerwuar Do Bardzo Mocnej Pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Z pytaniem tym zwracam się wyłącznie do praktyków, takich którzy przerabiali temat mocnej pompy i rezerwuaru.

Chodzi o wybór takiej konstrukcji rezerwuaru aby w nie było w nim WIRU lub innych niepożądanych zjawisk po podłączeniu do b.mocnej pompki - CWU podnoszenie 6m i bardzo duży przepływ. Układ ma być docelowo w piwnicy - bo w lecie szlag mnie już trafia gdy przez komputer mam ponad 30 stopni Celsjusza w pokoju.

Pompa ma co prawda regulację mocy, ale Bóg jeden wie czy nie będę zmuszony korzystać z maksymalnego przepływu ze względu dwa piętra różnicy poziomów między piwnicą a komputerem.

Aha... rez jest mi potrzebny m.in. żeby wizualnie kontrolować ilość płynu w układzie, bo mogę nie zauważyć wycieku.

Rezerwuar będzie umiejscowiony na zewnątrz komputera.

 

Lub inaczej sformułuje pytanie: jakiego reza nie stosować?

 

Kto wie proszę pisać.

Edytowane przez BraWura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiru mozesz uniknąć na pewno zmniejszając przepływ. ja używam o_tanka i powiem tak przy tego typu rezie jelsi masz mocną pompe zawsze będziesz mieć lub wir lub fontannę jeśli podepniesz sie od spodu. nie stosowałem nigdy ale wydaje mi sie ze w Swiftech MCRES-MICRO rev.2 tego efektu można uniknąc. ewentualnie jeszcze inne rozwiązanie zalaz rez do pełna (obojetnie jaki) i wiru nie bedzie widac :) a tak Swoja droga to bedzie mocno mobilny komp skoro chcesz chłodnice i pompę miec dwa piętra nizej ;) jak będzie transportowana woda?? rurki miedziane czy waz gumowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w rezerwuarach ek można zamontować specjalnie ukształtowane kawałki plexy aby uniknąć takiego zjawiska jak wir.

Pytanie mi się nasuwa : jak to w praktyce działa np z Laing D5 Vario lub DDC1+ na pełnych obrotach? Ma ktoś taką kombinację?

Czy w rezach EK z zastosowaniem w/w pomp koniecznością jest ten dodatkowy kawałek plexy czy raczej gadżet?

Ktoś już stosował tą "pleksę" w EK - jak efekty?

Swoja droga to bedzie mocno mobilny komp

Mobilnego to mam lapka, a klimatyzacji akurat w tym pokoju nie mam, stąd chłodnicy mówię WON!

jak będzie transportowana woda?? rurki miedziane czy waz gumowy??

Poprowadziłem już rury PEX (plastik + aluminiowe wzmocnienie + powleczone innym plastikiem). Miedź jest droga i kiepsko się ją kładzie a wszelkiego rodzaju węże się nie nadają (ssanie pompy).

Mam dziwne wrażenie, że Swiftech Micro będzie.... za malutki.

Ma ktoś doświadczenia praktyczne związane z wysokością/pojemnością rezerwuaru a zachowaniem wody w nim w układzie WC?

Czy np taki rez

http://www.cooling.pl/ek-water-blocks-mult...ukt,326767.html

będzie dużo lepszy uwzględniając założenia: eliminacja wirów, napowietrzania wody, bulgotania i hałasowania)

od np. http://www.cooling.pl/ek-water-blocks-mult...ukt,324928.html

Edytowane przez BraWura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lainga 1T+ i o-tanka 250 i powiem ze na poczatku mialem wir ale to gdy mialem tylko blok na CPU gdy doszedl blok na grafe plus 3m weza widac opory sie zwiekszyly bo reza juz nie mam. a jakie będziesz miec elementy WC u siebie??

 

a czy D5 poradzi sobie z taka wysokoscią?? w sepecyfikacji jets ze przy 12V podnosi wode na ~4m

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. cwu nie ma 6m jak już to c.o.

Były i są od dawna. Tu link 3386498[/snapback]

2. tuby ssą pałkę

Co konkretnie masz na myśli, mógłbyś rozwinąć?

3. swiftech mcres ftw ZERO wirów

czy aby nie będzie bulgotania przy jego "niesamowitej" pojemności?

mam zmodyfikowany rez Thermaltake (wejście od dołu - wyjście z boku) i trochę słychać wodę przy DDC 1T.

Sądziłem, że coś wyższego nie będzie powodowało fontanny w rezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz na myśli, mógłbyś rozwinąć?

Odpowiem za Arniego: każdy rez o budowie tuby zawsze będzie wywoływał jako takie zawirowania. Nawet EK z przystawką 'anti-cyclone'.

czy aby nie będzie bulgotania przy jego "niesamowitej" pojemności?

Nie, nie będzie. Rez zalany prawie w całości nie powoduje bulgotaniny nawet przy hiper ekstra super pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką opcję z trójnikiem + Airtrap jako wskaźnik poziomu płynu w układzie też rozważam. Byłaby bezinwestycyjna.

To jeszcze "stara szkoła" WC B-)

 

Tyle, że tuby mają to ... coś, co widać w galerii. A do tuby wkładka ala anti-cyclon - i to byłaby chyba opcja inwestycyjna.

 

Temat chyba można zamknąć.

Bloki wodne są "wytestowane" na każdym portalu, a za rezy nikt się jakoś nie wziął :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...