Skocz do zawartości

BraWura

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    120
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O BraWura

  • Urodziny 02/12/1972

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd
    N-ów

Ostatnie wizyty

2879 wyświetleń profilu

BraWura's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

8

Reputacja

  1. I ten właśnie wybrałem. Dzięki
  2. Witam, zastanawiam się nad wyborem wersji i zakupem Radeona RX 5700 XT z zastrzeżeniem, że będę chciał postawić na nim blok wodny: Nie gram specjalnie dużo, wymiana z GTX1070. Modele które rozważam: ASUS RX5700-8G czy ten model jest tzw. referentem tzn. zrobiony wg założeń producenta, nie okrojona sekcja zasilania, nie znalazłem nigdzie PCB i czy da się bezproblemowo wgrać bios od XT ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT Tak, wiem, że TUF ma "gówniane" chłodzenie ram, ale z uwagi na WC jest mi to praktycznie obojętne. ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC zastanawiam się czy da się bezproblemowo wgrać bios od XT Założenia: nie chce kupować najdroższych modeli bo chłodzenie i tak ściągam, raczej te z tańszych. nie będę bawił się w maksymalne podkręcanie, chciałbym pewnie wgrać przyzwoity bios i zapomnieć - 2-3% wydajności nie robi mi różnicy. na pewno zastosuje chłodzenie wodne - blok na GPU i radiatory na pamięci sekcje + mały nawiew dobrze byłoby gdyby nie było "stickera" plomby gwarancyjnej lub była taka którą można raczej bez problemu zdjąć i w razie czego założyć. dobrze byłoby gdyby miała przyzwoitą sekcję zasilania, nie musi być hardcorowa ale nie okrojona, nie z byle jakich komponentów. może są producenci z dłuższą np 3 letnią gwarancją, pozwalający na ingerencję np wymianę pasty, chłodzenia itp. będę raczej kupował na Amazon (de) ze względu na gwarancję, może nawet ją rozszerzę o rok. Którą wersję wybrać, może ktoś poleci inne modele lub inne miejsca zakupu. Jak to obecnie jest z flashowaniem wersji zwykłych na XT, loteria czy da się zrobić na każdym (ewentualnie które modele) czy poblokowali możliwość, czy jest potem problem ze zmianą sterownika graficznego?
  3. Ciekawa sprawa z tym biosem z obsługą m2 NVME. Podrzuć Kolego gdzieś na mega i wrzuć linka lub poślij mi na maila: romszas małpa gmail com. Kiedyś może się przydać.
  4. Dzięki za odpowiedź i linka. Tak próbowałem, niestety podczas flashowania pojawia się błąd jak na obrazku: https://i.imgur.com/jcZw71T.jpg Kiedyś wylutowyłałem kość biosu ze starej płyty MSI i dawałem do programowania - czy obecnie programator to jedyne rozwiązanie na powrót do stabilnego biosu 2.10 czy jest jakaś inna opcja? EDYCJA ========= Bios zmieniłem na 1.82 korzystając z programatora zakupionego za 20PLN + przesyłka. Naszukałem się jak wyekstrahować plik bin z exe jaki oferuje Asrock na swej zapomnianej stronie - poddałem się. Wróciłem w końcu do starszych postów radiera i znalazłem pliki z biosami bin na Pctreiber.net . Już miałem dość gubienia klawiatury i myszy przez USB w kompie. Dzięki i Pozdrawiam Gdyby ktoś z tego forum miał potrzebę przeflaszowania biosu na kościach 25x lub 24x (takie obsługuje programator) a pomógł komuś wcześniej dobrym postem - mogę mu wgrać bios bin na przesłaną wcześniej kość - w ramach rekompensaty za rady udzielony mojej osobie.
  5. W jaki sposób przeflaszować bios z powrotem na 2.10 z L2.21b ? Przy procedurze standardowej nie widzi żadnych biosów do flashowania umieszczonych na PenDrive (FAT32) Płyta P67 Extreme6
  6. W tej budzie z Twojego pierwszego postu to podkręconego "optymistycznie" do 4GHz Xeona x5450 raczej nie schłodzisz żadnym coolerem za 50zł. Zmontowałem coś podobnego córce, ale chłodzone wodą i przy OC rzędu 4GHz i podkręconym GTX 470 temp procesora dobijają do 85 stopnie. Raczej skoncentruj się na nowszych gen. procesorów.
  7. Jedynie z EVGA to w modelu 1070 FTW jest więcej niż standardowe 4+1 faz w sekcji zasilania (jest ich 10) a ta kosztuje ponad 2400 PLN i jest trudno dostępna u nas. Ale rozważę propozycję. Dzięki
  8. BraWura

    Zasilacz UPS

    Jakoś jestem zwolennikiem firmy APC i jej produktów (być może błędnie) Jeśli nie musi to być nowy UPS poszukaj używanych UPS-ów firmy APC np. modelu APC SMART 1000 (sinus na wyjściu) Mam kilka UPS APC (3000, 1000, 700, 250) - wszystkie kupione jako używki i używane po kilka lat - żaden nie sprawiał nigdy problemów. Ilość gniazdek w UPS jest bez znaczenia bo możesz podpiąć listwę na dowolną liczbę gniazd. O ile mi wiadomo to listwy filtrującej po UPS nie ma sensu dawać. Nie zawsze to co nowe i świecące jest lepsze. Zwróć uwagę na podbór prądu przez UPS-a bez obciążenia bo pracuje on 24h na dobę.
  9. No właśnie dlatego napisałem, że ten problem (ze stickerami i gwarancją) przy EVGA nie występuje.
  10. BraWura

    Jaki projektor do 1500zł

    Nowego projektora w tych pieniądzach raczej nie kupisz (ledowe wymagają całkowitego zaciemnienia - czasem trudno to uzyskać) Zastanów się nad czymś takim http://allegro.pl/rzutnik-benq-w700-ekran-okulary-3d-hdmi-10m-i6386166866.html Przekracza budżet. Oferta nie jest moja ani nie znam sprzedającego. O ile dobrze pamiętam mój znajomy używał właśnie BenQ W700 z PS3 i do filmów - był b.zadowolony. Ja jak zobaczyłem efekt kupiłem też projektor tylko wyższy model.
  11. Mam dylemat dot. wyboru modelu i producenta GTX 1070 - typowałem Palit 1070 Jetstream, ale ... ( no właśnie chodzi o gwarancję/stickery) Założenia: 1. karta będzie zwodowana - mam kilka uniwersalnych kilka bloków GPU (m.in. EK, Ek - Thermosphere, D-tki itp, zamierzam któryś wykorzystać), więc oryginalne chłodzenie trzeba zdemontować. Pozostaje kwestia gwarancji a właściwie stickerów na karcie (obecnie mam kartę firmy EVGA i tam ten problem jak wiecie nie występuje). Nie chcę wchodzić w dedykowany blok. Wybór padł na Palit JetStream, który jest polecany przez PURE z tego co widziałem ma min. 2 plomby gwarancyjne (małe [ciach!]a). Kiedyś miałem Palita i te ich wcześniejsze stickery bez problemu odchodziły przy pomocy ciepłego nawiewu z suszarki) - te nowe nie wiem co to za wynalazki i czy zejdą bez problemu. Dochodzi pytanie o wkręty zastosowane w tym Palicie - czasami producenci stosują bardzo egzotyczne wzory, aby utrudnić odkręcanie. 2. zależy mi na dobrej sekcji zasilania (8 faz), karta oczywiście zostanie podkręcona - w rozsądnym zakresie. 3. backplate wymagany 3. dobrze byłoby gdyby karta miała osobne chłodzenie pamięci, w postaci aluminiowej płytki - ale nie jest to konieczne. 4. gwarancja min. 3 lata. Macie jakieś inne typy? Linki do aktualnych ofert mile widziane. Może jest jakiś model z głośnym chłodzeniem, ale bez stickerów i związanych z tym dylematów z gwarancją? Ewentualnie już ściągał ktoś stickery z PALITA 1070? Dodam, że kartę z pewnych względów muszę kupić w polskim sklepie, (obecnie za 2100).
  12. Panowie podrzuci ktoś linka do najlepszego/najbardziej stabilnego biosu do Asrock P67 Extreme6 dla i7 3770k. Ciągle "lecę" na archiwalnym biosie P1.80. - lub choć info, który bios byłby najlepszy (odkąd wrzuciłem bios P1.80 nie miałem potrzeby zmieniać i nie jestem na bieżąco. Bo z tego co czytam to potem downgrade jest problemowy/niemożliwy. update A ================= Na stronie Asrocka jest wersja 2.10 - tą ściągnąłem, może są jakieś modyfikowane, lub starsze a lepsze? na stronie pctreiber jest cala masa biosów od 1.30 do 2.21b - który wybrać? http://pctreiber.net/asrock-bios-downloads widać je po wprowadzeniu w wyszukiwarce P67 Extreme6 update B ================= wybrałem bios 2.21b - po zmianie procesora na 3770k słychać tylko 4 sygnały i pojawia się error kod 55 na wyświetlaczu post . Procesor używany - wg zapewnień sprzedawcy sprawny z wymienioną pastą na Gelid Extreme. Wkładany do socketa chyba 3 razy - za każdym razem to samo. Po zmianie na dotychczasowy 2500k - wszystko działa idealnie. Jakieś sugestie co do biosu lub procesora? A może pamięci nie zgrywają się z Ivy? Mam stare Kingston HyperX 2x4GB DDR-1600 Dual Chanel Kit. Dopiero w poniedziałek będę miał dostęp do innej płyty i innych pamięci. update C ================= Wygląda niestety na to, że procesor jest uszkodzony/niesprawny. Na innej płycie również się nie uruchamia.
  13. Panowie, mam od ponad dwóch lat zakupiony Poweradjust 2 Ultra (chyba już o statusie półkownika - to nie ort ;-) ) i chyba w końcu przyszedł czas by go użyć, bo padł mi regulator obrotów DIY oparty na potencjometrze i scalaku - a puszczenie wentylatorów na chłodnicy na stałe 5V nie daje mi satysfakcji. Poweradjust 2 Ultra miałby jednocześnie: 1) regulować pracę 8 wentylatorów na dużej zewnętrznej chłodnicy (jakieś 20-30W) - i tu zależałoby mi na tym, że wentylatory włączały się dopiero, gdy na podpiętym czujniku temperatury pojawiało się np. 30 stopni C, a poniżej tych 30 stopni były wyłączone. Autoregulacja obrotów miałaby być stopniowa po przekroczeniu zadanej temperatury wody np 30 stopni. 2) wskazywać obroty DDC-1T (bez regulacji napięcia pompy) przy użyciu przepływomierza GMR. 3) wskazywać temperaturę z dwóch czujników (w tym jeden dot. temp wody w układzie), jeden czujnik służyłby jako odniesienie do regulacji obrotów wentylatorów a drugi do ewentualnego wyłączenia zasilacza po przekroczeniu zadanej temperatury np. 60 stopni. Pytanie: czy punkty 1,2 i 3 są możliwe jednocześnie do uzyskania? Jakby ktoś miał ochotę rozwiać moje wątpliwości nieco rozjaśnił mi sytuację z Poweradjustem Drugim byłbym wdzięczny. Mama nadzieję, że się dość jasno wyraziłem.
  14. szukam jakoś tak bezskutecznie punktów pomiarowych napięć na płycie P67 Extreme 6 i za cholerę nie mogę znaleźć - może ktoś podrzuci obrazek lub linka. Interesuje mnie szczególnie Vcore. I fajnie byłoby gdyby punkty znajdowały się od strony procesora, a nie z tyłu płyty - no .. rozmarzyłem się .
  15. Zdecydowanie przekracza budżet. Wymagania wydaje mi się nie są aż takie duże. Doprecyzuję je jeszcze w pierwszym poście.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...