Skocz do zawartości
Lord SZUM

problemik - dremelak Kinzo

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki maly problem, kupilem dzisiaj podrobke dremela - od kinzo.

chodzi.. owszem, nawet spoko, tylko zastanawia mnie czemu zza kratek chlodzacych mozna dojrzec iskry 8O strzelajace gdzies w miejscach jak jest silnik :?: im wieksze obroty tym bardziej strzela :evil:

czy to nie jest wada fabryczna przypadkiem? czy tez jak chodzi tak ma chodzic?

 

szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miales kiedys w dloniach wiertarke ?? ;]

jakby spojrzec tak na wiertarke podczas wiercenia to w niej rowniez w okolicach silnika widac iskry, i to raczej jest standard

dremel jakby nie patrzec to mniejsza wiertarka ;] wiec dziala na podobnej zasadzie, wedlug mnie nie powienienes sie tym martwic :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, w sumie to nie raz wiercilem wiertarkami dziury w scianie i nigdy nie zauwazylem takiego zjawiska, takze troche sie zaniepokoilem ze w tym czyms 8O tak cos strzela w srodku sobie 8)

dzieki za rozwianie obaw. tak czy siak troche sie tym juz pobawilem i stwierdzam ze tarczki tnace nie sa az takie kiepawe jak ktos pisal w faq. jutro sie zawezme za wycinanie dziury w budzie, bo dzisiaj juz nie mam natchnienia.

 

a tak przy okazji wlasnie ostatnie dwa dni spedzilem na malowaniu starej mini-atxowej budy, z zewnatrz na czarno w srodku na zloto (bedzie super wygladac z Soltekiem frn2), jak zrobie dziurke i wstawie szybke i cosik oswietle to sie wreszcie bede mogl czyms pochwalic w tym dziale:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sds z ktorego korzystam na codzien rozpadl sie jakis czas temu [ma uadne pekniecie wzdluz obudowy i widac jego bebechy], wiec osobiscie zdazylem sie napatrzyc na roznorakie iskrzenia wewnatrz tego ustrojstwa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, w sumie to nie raz wiercilem wiertarkami dziury w scianie i nigdy nie zauwazylem takiego zjawiska, takze troche sie zaniepokoilem ze w tym czyms  8O tak cos strzela w srodku sobie  8) 

dzieki za rozwianie obaw. tak czy siak troche sie tym juz pobawilem i stwierdzam ze tarczki tnace nie sa az takie kiepawe jak ktos pisal w faq. jutro sie zawezme za wycinanie dziury w budzie, bo dzisiaj juz nie mam natchnienia.

 

a tak przy okazji wlasnie ostatnie dwa dni spedzilem na malowaniu starej mini-atxowej budy, z zewnatrz na czarno w srodku na zloto (bedzie super wygladac z Soltekiem frn2), jak zrobie dziurke i wstawie szybke i cosik oswietle to sie wreszcie bede mogl czyms pochwalic w tym dziale:)

Jak sie sczotki dotra to przestanie iskrzyc. :lol:

Ale mi problem, moja TOYA miala tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iskrzą tak szczotki przekazujące prąd na wirnik silnika czy jakoś tak. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda to na żywca to weź prostownik i postukaj zaciskiem o zacisk :twisted: .

PS: Tylko przy ewentualnej próbie zabezpiecz się w bezpiecznik do prostownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie:

 

jakie końcówki są w zestawie??? Potrzebowałbym diamentowej o trójkątnym kącie do grawerowania szyby...

 

... tak myślałem, że jak nie bedzie w zestawie to będę musiał się zakolegować z jakimś dentystą... oni mają troszkę takich wierteł :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ilu watowe.

W castoramie 130W kosztuje 99 PLN.

Lord - tez mam taka, u mnie tego nie bylo, ale w istukcji jest napisane, ze szczotki weglowe musza sie dotrzec.

I tak uwazam, ze koncowki sa beznadziejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...