Skocz do zawartości
Adamo12x

Czy Moja Płyta Obsługuje Sli?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, ostatnio zostałem szczęśliwym posiadaczem drugiej karty grafiki 8600GTS, mam płytkę MSI P35 Neo2, i nie wiem czy sli na niej zadziała, bo niby mam ze karta wspiera"Dual PCI Express" ale nie mam niestety dołączonego do zestawu tak zwanego mostka sli, który to jest wymagany, ze strony nvidii: http://pl.slizone.com/object/slizone2_buil...ed_motherboards nie dowiedziałem się dużo, bo nie wiem co to są za oznaczenia :blink: tak więc ma może ktoś sli na tej płycie??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdzieś tam swoją płytę z chipsetem P35 ?

 

Na intelu to tylko chipsety NV albo najnowsze pod I7/i5 , na C2D i chipsetach intela tego nie zrobisz .

 

Kiedyś za czasów chipsetów 965/975 i GF7xxx można było zrobić SLI za pomocą zhackowanych sterów , ale dziś już nie da rady .

 

A co do pracy SLI/CF na P35 w ogóle - to problem dodatkowy stanowi sam chipset i durne ustawienia dla PCI-E - jedyne co można uzyskać to 16x+4x , 8x+8x jest nie osiągalne ( poza niektórymi płytami Asusa ) - druga karta będzie działać przy takim ustawieniu jak hamulec .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź cię tych 2 8600GTS i kup 1 HD4670/9600GT/9600GSO 384 MB .

 

1 taka karta jest prawie tak wydajna jak 2x8600GTS .

 

Albo dołożyć trochę kasy do HD4730 .

 

9600GSO 384 MB od Asusa kosztuje 230 zł , PowerColor HD4730 to koszt prawie 300 zł .

 

 

Ceny z esc-net.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbądź cię tych 2 8600GTS i kup 1 HD4670/9600GT/9600GSO 384 MB .

 

1 taka karta jest prawie tak wydajna jak 2x8600GTS .

 

Albo dołożyć trochę kasy do HD4730 .

 

9600GSO 384 MB od Asusa kosztuje 230 zł , PowerColor HD4730 to koszt prawie 300 zł .

 

 

Ceny z esc-net.pl

przymierzam się do kupna 8800GTS, bo mogę kupić w dość okazyjnen cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...