Skocz do zawartości
ptaku666

Łączenie Ap (tp-link Tl-wr543g) Z Routerem (d-link Di 624) ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Problem polega na tym że chcę połączyć ap (TP-Link TL-WR543G) z routerem (D-Link Di 624) wszystko chodzi ok tylko brak jest netu na routerze... Skonfigurowałem ap w stan ap client i nim odbieram neta bezprzewodowo z anteny parabolicznej. Gdy podłącze komputer kablem skrętką od ap to jest na nim internet. Gdy jednak chcę zrobić to poprzez router internetu juz nie ma. Ap normalnie widzi router. Siec lokalna działa, brak jest tylko internetu. Na ap mam ustawione klonowanie mac adresu z karty sieciowej komputera na ktorym byl internet pierwotnie, są tam wpisane wszystkie statyczne adresy dotyczące internetu od providera. Takie jak IP, Brama, Maska, DNSy.... Na ap ustawione jest DHCP dla komputerów pobierających od niego internet. Z ap portu LAN1 idę kablem skrętką do portu WAN na routerze, z LAN1 na routerze wchodzę skrętką do komputera. Komputer moze łaczyc sie z apekiem i routerem bez problemu. Na routerze nie wiem czy tez mam sklonowac tego samgo maca co na ap ?? Na routerze ustawiona jest inna podsieć niż na ap. Tzn na ap jest 192.168.0.1 a na routerze 192.168.1.1. INTERNETU BRAK. Dolączam prowizoryczny obrak aby to wszsytko jakos zobrazować

pozdrawiam i proszę o pomoc

post-801-1256026877_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi router czyli ap konfigurujesz w ten sposób że ustawiasz mu na lanie adres z tej samej klasy którą ma 1 router, tylko najlepiej spoza obszaru dhcp który przydziela, tzn jeżeli 1szy router przydziela adresy z obszaru np. 192.168.1.100 - 192.168.1.200, to na apku ustawiasz na lanie 192.168.1.99.

Później na apku wyłączasz dhcp żeby nie przydzielały sobie wzajemnie i spinasz te routery lanami. Upewnij się że ap ( czyli tp link) ma ustawiony tryb ap a nie apc (wisp), bo czasem routery mają na starcie ustawione tryb apc.

W takim układzie ap działa jako zwykły nadajnik radiowy, który przepuszcza sygnał, nie przydziela żadnych adresów ani nic, ale możesz na nim ustawić jakieś zabezpieczenie sieci ( wpa, wep czy coś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...