Skocz do zawartości
Gość adas123

Dziwne Zachowanie Co Jakis Czas

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

sprzet to:

Amd A5600+ x2

msi k9agm3

a-data vitesa ex 2x1

dysk 250 seagate

tagan 480W

 

Problem w tym ze co jakis czas tj raz na tydzien, raz na dwa tygodnie, ni z gruchy ni z pietruchy sprzet mi sie bez powodu wylacza...po wylaczeniu zasilania w zasilaczu i ponownym wlaczeni wszystko zwno dziala bez problemu...w czym problem?!?

 

Dodam ze temp na procesorze sa male w stresie nie przekraczaja 40 stopni, kondensatory na plycie tez sa ok tj nie sa napuchniete, wylane...

 

czy to wina zasilacza?:>

 

Prosze o opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na mobo coś mi się zdaje ze ma problemy z sekcją zasilania aczkolwiek nie zdziwiłbym się jak by to była wina także zasiłki porób testy programem OCCT lub orthosem i napisz jeszcze w którym momencie ci się to dzieje podczas grania czy normalnie hulając w samym systemie i necie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na mobo coś mi się zdaje ze ma problemy z sekcją zasilania aczkolwiek nie zdziwiłbym się jak by to była wina także zasiłki porób testy programem OCCT lub orthosem i napisz jeszcze w którym momencie ci się to dzieje podczas grania czy normalnie hulając w samym systemie i necie ?

Podczas normalnego uzytkowania, nawet jak proc nie jest obciazony..., nawet jak nic nie robie i sobie chodzi sam system...Sprzet jest jeszcze na gwarancji wiec nie ma problemu, ale nie chce tracic na wysylkach...i ewentualnych kosztach sprawdzenia serwisowego (jesli sie okaze ze sprzet sprawny)

 

Sproboje porobic pare testwo tymi programami (kiedys testowalem orthosem), ale znajac zycie wszystko przebiegnie bez problemu, a jak nic nie bede robill sie wylaczy :rtfm:

 

Edit: Zrobilem test OCCT i moim zdaniem o wiele lepszy niz orthos pod wzgledem obciazenia cpu - obciazyl go calkowicie :) Temp max 48 stopni i tu moje zaskoczenie...rozgrzal sie troszeczke :) Niestety w dalszym ciagu nie wiem co jest przyczyna naglego wylaczania sie komputera raz na jakis czas...

 

Edit 2: Dzisiaj tj dzien po tym poscie przydarzyla sie niemila historia: komputer wylaczyl sie normalnie, natomiast po jego wlaczeniu czarny ekran (plyta zdechla?!?)...1h resetu cmosa i dalej chodzi ale nie wiem jak dlugo...Czyzby to jednak byla plyta?!?

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...