Skocz do zawartości
margyw

Nowy Sprzet.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w przyszlym tygodniu mam zamiar zaczac kompletowac nowy sprzet, wiec prosilbym tylko o sprawdzenie czy wszystko jest w miare ok. :)

 

Bebechy bede kupowal na ebay`u, z racji tego ze mieszkam w Anglii - a nigdzie nie moglem znalezc porzadnych sklepow z komponentami :/. Wszystko albo drogie albo maly maja asortyment.

 

Tak wiec ceny podam w funtach, w przeliczeniu wychodzi zestaw za okolo 3700zl - bez budy.

 

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ £157.00

MSI P55-GD80 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/ £150.00

Corsair 4GB(2x2GB), DDR3, 1600Mhz, XMS3 DHX Memory £90.00

SAMSUNG 500GB HD502HI SATAII 16MB CACHE £45.00

Radeon HD4890 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out £150.00

Tagan PSU TG600-U33II £80.00

 

+monitor 22" ok. £120.00

 

Razem wychodzi ok. £800.00 ~ 3662zl

 

Teraz jeszcze przydalaby mi sie Wasza pomoc przy wyborze budy, chcialbym zeby bylo dosc pojemna, czyli wieksza, prosta i zeby dalo sie w niej ladnie poukladac kabelki. :)

 

Ergonomia tej obudowy (http://www.cooling.pl/corsair-obsidian-800d-atxeatx-black,produkt,551966.html) jest dla mnie swietna - ale wydawania 1200zl na obudowe, to jest glupota imho. :blink:

 

I jeszcze btw. P55-GD80 wybralem ze wzgledow estetycznych - podoba mi sie strasznie :rolleyes: - ale czy jest warta wyboru? :>

 

Z gory dzieki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam obudowy coolermaster

 

np. http://allegro.pl/listing/search.php?categ...ng=coolermaster

 

zobacz na dominator'a.

 

Obudowy te maja fajne rozwiązanie z przednim panelem, który zapewnia dobrą cyrkulację powietrza [o ile pozbedziemy sie zaslepek, a kable beda odpowiednio ulozone]

 

A wybór płyty głównej kierując się wyglądem to nie najlepsze rozwiązanie.. przeciez bedzie ona zamknieta w budzie o_O

Zwroc uwage na to co oferuje plyta i jak ma rozwiazanie z wejsciami sata, pci-e, ile jest miejsca na cooler itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...