Skocz do zawartości
Owsianny

Stop: C0000218 - Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż tak jak w temacie wyskakuje mi ten problem na niebieskim ekranie, zaraz po załadowaniu paska Windows XP, komputer pokazuje tą wiadomosc i się momentalnie resetuje i tak w kółko.

 

Dokładna informacja brzmi tak.

 

STOP: c0000218 {Registry file failure}

The registry file cannot load the hive (file):

\SystemRoot\System32\Config\SOFTWARE

or its log or alternate

It is corrupt, absent or not writable.

 

I się wyłącza. Jak dobrze rozumiem jest to jakiś problem z rejestrem. Tylko jak się tego pozbyc i odpalic komputer na nowo.

Próbowałem dostac się do przez system awaryjny, ale po załądowaniu plikow sie resetuje. Wchodziłem do BIOSA, wykrywa dysk normalnie, bo pierwsze co mi przyszło na mysl to dysk. Próbowałem pozniej z pamięciami na wymiane i to nie jest ich wina.

 

Parametry komputera to:

 

Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Intel C2D E6300 2x 1,89GHz

OCZ Special Ops 2 x 1GB 800MHz

Gigabyte NVidia GeForce GTS 250 1GB

 

Zasilacz Chiftec 500W

 

 

Dodam jedynie, że karta graficzna ma dopiero tydzien, ale wczesniej wszysctko działało jak powinno. Wsadziłem nawet starą karte i to nie jej wina, poniewaz cały czas było to samo.

 

Mam nadzieje ze znajdzie się na tym forum choc jeden mądry ktory bedzie umial mi w jakis sposob pomoc, bo jest to juz moje 3 forum na ktorym zwracam się z prośbą o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś napiszę:

Tak jak pisał poprzednik odpal konsolkę odzyskiwania:

Włóż płytkę XP i rozpocznij "instalacje"

W pewnym momencie wybierz opcje R - napraw

W linii poleceń wpisz "chkdsk /r /p"

 

Po powyższym na 90 procent komputer powinien odpalić. Możliwe że przestaną Ci działać niektóre programy...

 

Jeżeli dysk ma bad sektory to możesz spóbować sprawdzic\naprawić je programem HDD Regenerator (tworzy się bootowalnego pen-drive'a)

Pozdrawiam

 

P.s

Dodam że błąd jest spowodowany (prawdopodobnie) złym zamknięciem komputera lub bad sektorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...