Skocz do zawartości
Fresh36

Pomoc Przy Składaniu.

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak chcę złożyć komputer do gier za nie wielką cenę z możliwością późniejszej modernizacji.

 

Póki co potrzebuje Płyta Główna,RAM,Procesor + Zasilacz

 

Moja propozycja to:

 

Gigabyte GA-MA770T-UD3P - 290zł

Goodram 2x2GB 1333Mhz - 280zł

AMD Phenom II X4 965 - 730zł

OCZ ModXStream Pro 600W - 320zł

 

Cena 1620zł

 

Obudowe mam także raczej jej wymieniać nie będe, karta graficzna : Radeon HD4550 512Mb (crap, ale z kupnem karty się wstrzymam bo jak wiadomo wychodzą radeony z serii 5xxx to 4xxx stanieją :))

 

W OC nie mam zamiaru się bawić póki co (jak będe miał kase na chłodzenie to sytuacja się zmieni)

 

Czy ta konfiguracja którą przedstawiłem będzie dobrym rozwiązaniem ? Czy będzie możliwość dalszej rozbudowy za np. 2 lata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 955, nie warto dopłacać do wyższego modelu. A jeśli znasz się trochę na OC, to można wziąć najbardziej opłacalny model - 945.

ale z kupnem karty się wstrzymam bo jak wiadomo wychodzą radeony z serii 5xxx to 4xxx stanieją

Tego też nie byłbym taki pewien. Idą święta, raczej będzie drożeć. Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły radeony serii 5xxx to pewnie seria 4xxx będzie znikała z rynku a nie taniała , na obniżki nie ma co za bardzo liczyć.

 

Mimo tego że nie masz zamiaru się obecnie bawić w oc to kup phenoma 955/945 , nie ma sensu płacić za te 200/400 Mhz bo i tak potem zocujesz do max 3,8G.

 

Czy będzie istniała możliwość rozbudowy, zobaczymy za 2 lata , jest duże prawdopodobieństwo że da się wcisnąć do tej płyty jakieś 32nm procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potrzebujesz tylko te 4 podzespoły to może zastanów się nad czymś takim:

 

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/669 zł

Płyta główna:Gigabyte MA785GMT-UD2H /AMD 785G, DDR3 1333/305 zł

Pamięć RAM:G.Skill 4GB (2x2GB) 1333MHz CL8 HK/325 zł

Zasilacz:BeQuiet PurePower L7 530W/249 zł

 

Wychodzi 1548 zł, ceny z esc.pl

 

A więc tak moim zdaniem nie opłaca się kupować X4 965, bo różnica w wydajności nie jest warta dopłaty tej niecałej stówki. Płyta główna o wiele lepsza, nowszy model, nowszy chipset...Lepsze ramy, lecz w sumie jeżeli nie planujesz OC to zwykłe Goodramy stykną:) Co do zasilacza, to 530 W ze sporym zapasem wystarczy, a do tego jest cichszy od OCZ, chyba, że wszystko jedno tobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...