Skocz do zawartości
F4lkon

Problem Z Konfigurowanie Routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Mam następujący proble, mianowicie do tej pory miałem "puszkę" tylko w domu z dostępem do internetu (kablówka bez modemu). Niedaleko jak 2 dni temu zakupiłem lapka z WiFi oraz Router NETGEAR WNR1000 aby móc mieć neta na tych dwóch komputerkach, no i jest problem... nie mogę się połączyć poprzez Router z internetem. Dostęp do internetu jest chroniony loginem i hasłem, wieć jak podłączam "kabel ze ściany" do routera i łącze puszkę z routerem to nie mogę w ogóle skonfigurować połączenia.

Co mam zrobić?

 

Po podłączeniu kabla z netem do routera i próbie połączenia lapka z netem poprzez WiFi też lipa.

Edytowane przez faxfalkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie admin skonfigurował PPPoE (ewentualnie PPTP lub L2TP, ale mało prawdopodobne). Ustaw taki tryb logowania (połączenie WAN) na routerze. Wpisz wszystkie dane i powinno chulać. Nie zaszkodzi też zmiana MAC interfejsu WAN na taki jaki ma karta PC'ta.

 

Jakby to nie pomogło to może być jeszcze TTL=1, ale tego Netgear już chyba nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie admin skonfigurował PPPoE (ewentualnie PPTP lub L2TP, ale mało prawdopodobne). Ustaw taki tryb logowania (połączenie WAN) na routerze. Wpisz wszystkie dane i powinno chulać. Nie zaszkodzi też zmiana MAC interfejsu WAN na taki jaki ma karta PC'ta.

 

Jakby to nie pomogło to może być jeszcze TTL=1, ale tego Netgear już chyba nie obejdzie.

Jak mam ustawić połączenie WAN na routerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak łączysz się z netem ? Łączysz się przez np połączenie pppoe właśnie ( czyli zanim odpalisz neta klikasz na ikonkę, jest tam nazwa użytkownika i hasło i dajesz połącz), czy może masz wbity jakiś adres statyczny do karty sieciowej czy np dostajesz adres z dhcp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...