Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

1. temperatura wraca do norma+20 stopni 

2. nie działa fsb 166 MHZ

3. reszty nie sprawdzałem bo mnie wkurzył 

 

wniosek: nie ma sensu upgrejdować biosu do wersji 3.45beta

ad 1 - prawidłowa wartość temperatyry ( wreszcie )

ad 2 - działa poprawnie fsb 166 i 200 ( może nie umiesz przetaktowywać trgo MSI )

ad 3 - no to sie pospieszyłeś :)))))

 

jest to wersja beta biosu 3.4 z poprawionymi temperaturami ( niewiem dlaczego w wersji oficjalnej obcieli temperatury - chyba dla jaj ), i magistralą 200 Mhz ( nie umieszczono jej w biosie 3.4 tylko dlatego że zapadła decyzja o produkcji wersji DELTA a ona ją ma :) )

 

 

reasumując powiedz że to jeszcze wyrzuciłeś do kosza a cie zabije śmiechem :))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. temperatura wraca do norma+20 stopni  

2. nie działa fsb 166 MHZ  

3. reszty nie sprawdzałem bo mnie wkurzył  

 

wniosek: nie ma sensu upgrejdować biosu do wersji 3.45beta

ad 1 - prawidłowa wartość temperatyry ( wreszcie )

ad 2 - działa poprawnie fsb 166 i 200 ( może nie umiesz przetaktowywać trgo MSI )

ad 3 - no to sie pospieszyłeś :)))))

 

jest to wersja beta biosu 3.4 z poprawionymi temperaturami ( niewiem dlaczego w wersji oficjalnej obcieli temperatury - chyba dla jaj ), i magistralą 200 Mhz ( nie umieszczono jej w biosie 3.4 tylko dlatego że zapadła decyzja o produkcji wersji DELTA a ona ją ma :) )

 

 

reasumując powiedz że to jeszcze wyrzuciłeś do kosza a cie zabije śmiechem :))))))))

ad 1 nie wiem czy temperatura procesora 65 stopni to normalne

ad 2 u mnie nie działało poprawnie ani fsb 166 ani 200

ad 3 a na co miałem czekać jak taka lipa była ?

 

troche mi sie wierzyć nie chce że updejtowałeś tego biosa, poza tym temperatury były ok już w biosie ver. 3.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ma ktoś na tym forum MoBo Winfasta ? :D :wink:

Mialem ten badziew 2 dni!! Mial problemy z moim dyskiem ;( non stop jak cos przegrywalem z dysku na dysk to sie resetowal ( kiedyes mialem to z Soltkiem) zostala pozniej wymieniona na MSI KT4V :) NIE POLECAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wykopałem w necie test 8rda+ vs. k7n2-l, hehe ciesze sie ze mam MSI a nie epoxa :)

 

Epox vs. MSI

No nie wiem:

Epox

Dołączona grafika

Msi

Dołączona grafika

 

Chyba, że już się coś zmieniło i można więcej na MSI :) Ale w sumie to i tak różnice są takie, że cieszmy się że mamy nforce2 a nie via kt400 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że oc lepsze, chociaż mi wystarczy te 1,8 V, w tej chwili mój procek działa na 1.6 V, na 2400 MHz przy 1,7, wiec po co mi wiecej

 

za to z wydajnością to u MSI jest troszke lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że oc lepsze, chociaż mi wystarczy te 1,8 V, w tej chwili mój procek działa na 1.6 V, na 2400 MHz przy 1,7, wiec  po co mi wiecej

 

za to z wydajnością  to u MSI jest troszke lepiej :)

Masz fajną serię proca ... ja potrzebuję 1,875V by utrzymać go w stabilności :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że oc lepsze, chociaż mi wystarczy te 1,8 V, w tej chwili mój procek działa na 1.6 V, na 2400 MHz przy 1,7, wiec  po co mi wiecej

 

za to z wydajnością  to u MSI jest troszke lepiej :)

Masz fajną serię proca ... ja potrzebuję 1,875V by utrzymać go w stabilności :(

szukałem go ponad 2 tygodnie, oddałem za niego athlona xp 1800+ b0 jiucb oraz mobo shuttle ak38n :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten badziew 2 dni!! Mial problemy z moim dyskiem ;( non stop jak cos przegrywalem z dysku na dysk to sie resetowal ( kiedyes mialem to z Soltkiem) zostala pozniej wymieniona na MSI KT4V :) NIE POLECAM!!!

Hehe ja jakoś nie narzekam .... narazie :wink: fsb idzie spokojnie 200 ale pamięci nie dają rady trzeba nowe zakupić.... :D

 

P.S. Jeżeli ty miałeś z dyskiem problem to może przez to mobo ja mam problem z nagrywarką ? (nie chce z dysku nagrywać......) Jeszcze program zmienie na jakiś inny z Nero na jakiegoś winoncd lub easy creator, żeby sprawdzić co jest przyczyną ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wgraniu biosu 3.4 temp. procka spadła tak jak piszecie o jakieś 20C ale temp. mobo pozostała bez zmian.

Moim zdaniem pomiar temp. nadal nie jest miarodajny!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej mało powszechna, na giełdzie ostatnio jeszcze nie widziałem, w sklepach to na zamówienie raczej mogą sprowadzić. Chciałbym ją dopaść w swoje ręce, może wnieśli jakieś znaczące poprawki , tj wyzszy V core, oraz FSB>200Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam co piszecie i juz sam nie wiem...mam taki mętlik w głowie jak nigdy...co tu kupić.

MSI miałem zawsze (KT133 i KT133A - ta KT133A ma obecnie). Planuje zmiane sprzetu i stawiam raczej na nForce2..i albo MSI K7N2-L albo Soltek SL-75FRN2-L....no ewentulanie moze Gigabyte na KT400 GA-7VAX (ta płyte widziałem w akcji kilka razy). I co tu brac. Ten MSI w Komputroniku około 399 zł, Soltek 430 zł (ale widzialem tez taniej tu i owdzie), Giabyte na KT400 tez cos ponad 420 zł.

W zasadzie zalezy mi na tym, zeby plyta była stabilna, overclocking nieekstremalny...tylko zeby mi moj XP1700+ 0,13 poszedł na 166 (moze 11*166 albo 12,5*166 - teraz mam 140*12,5). Wiecej mi nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam co piszecie i juz sam nie wiem...mam taki mętlik w głowie jak nigdy...co tu kupić.

MSI miałem zawsze (KT133 i KT133A - ta KT133A ma obecnie). Planuje zmiane sprzetu i stawiam raczej na nForce2..i albo MSI K7N2-L albo Soltek SL-75FRN2-L....no ewentulanie moze Gigabyte na KT400 GA-7VAX (ta płyte widziałem w akcji kilka razy). I co tu brac. Ten MSI w Komputroniku około 399 zł, Soltek 430 zł (ale widzialem tez taniej tu i owdzie), Giabyte na KT400 tez cos ponad 420 zł.

W zasadzie zalezy mi na tym, zeby plyta była stabilna, overclocking nieekstremalny...tylko zeby mi moj XP1700+ 0,13 poszedł na 166 (moze 11*166 albo 12,5*166 - teraz mam 140*12,5). Wiecej mi nie trzeba.

dobrze trafiłeś, MSI nic dodać nic ująć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano, masz racje, dla mnie ważne jest ze dobrze procka pokazuje, przecież wiadomo że temp. mobo bedzie nizsza od procka

dlatego nie jestem do końca przekonany do tych pomiarów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano, masz racje, dla mnie ważne jest ze dobrze procka pokazuje, przecież wiadomo że temp. mobo bedzie nizsza od procka

niekoniecznie :wink: A swoją droga to ostatnio sporo płyt ma problemy z pomiarami (epox'y, teraz msi) - pewnie znów ktoś wypuścił jakieś felerne układy co to mierzą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zapuściłem swojego kompa na magistrale 200 i bez żadnych problemów wstało :)

idzie całkiem ładnie Antek ma 10x 200 MHZ i 1.65 V a pamięci na razie timingów niezmieniałem - dzisiaj zobacze narazie są 8-3-3-3-3 ale to są Specteki 333 dałem za nie 90 zeta w Włodipolu w KRAKOWIE bez żabnych bólów wstały na 400 aż dziw :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z puszczeniem proca na mnożniku 13.Jak w biosie ustawię 13 to kompa mi się odpala jako AMD Athlon 833MHz?????Biosik mam ten 3.4.Nie wiem jak jest w poprzedniej wersji.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,i jeszcze jedno,czy wy też macie takie wachania napięć na płycie??

Ja mam ustawione na stałe 1,625V to procek raz mi wstaje a raz nie.Czasem napięcie dochodzi do 1,712 i więcej a raz spada do 1,532.O co tu chodzi??????Czy to wina płytki???Może zasiłka???Bo płytka jest fajna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z puszczeniem proca na mnożniku 13.Jak w biosie ustawię 13 to kompa mi się odpala jako AMD Athlon 833MHz?????Biosik mam ten 3.4.Nie wiem jak jest w poprzedniej wersji.......

masz zablokowany mnożnik 13 i wyższe w Twoim athlonie, proponuje poszukać wątku o "drutmodzie" i zrobić drutmoda

 

Aha,i jeszcze jedno,czy wy też macie takie wachania napięć na płycie??

Ja mam ustawione na stałe 1,625V to procek raz mi wstaje a raz nie.Czasem napięcie dochodzi do 1,712 i więcej a raz spada do 1,532.O co tu chodzi??????Czy to wina płytki???Może zasiłka???Bo płytka jest fajna 

ja mam zasilacz enlight 300 W i napiecia są stabilne, w twoim przypadku to najprawdopodobniej wina zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...