Skocz do zawartości
Włodi

X-fi I Dvd-audio Pod Vistą

Rekomendowane odpowiedzi

Na XP miałem takie coś w sterach jak DVD-Audio player, natomiast w Viście nie mam. Moja karta to X-Fi Xtreme Music.

Patrzyłem na stronie creativa i jest ten plajer tylko pod XP i na Viście nie działa. Da sie coś z tym zrobić?

 

Jeszcze jak miałem XP-ka i ten player działał to nigdy nie udało mi się nic odtworzyć w nim. Wyskakiwał jakis komunikat po angielsku chyba coś, że trzeba jakiś kabelek podłączyć.. o co to chodzi?

 

BTW: Możecie mi wyjaśnić jak to jest z tą muzyką w 5.1?

1.Czym sie różni DTS CD od DVD-Audio?

2.Jaki napis pojawia się podczas odtwarzania DVD-Audio na ampku po coaxialu? DTS?

3.Czy każdy amplituner obsługuje DVD-Audio?

4.Czemu płytka DTS CD chodzi normalnie na stacjonarnym DVD a odtwarzana z power DVD nie działa wogóle? Wiem, że to te prawa autorskie.. ale skoro na DVD działa to czemu na karcie nie chce???...

5.... a może dałoby się DTS CD odtworzyć w tym odtwarzaczu DVD Audio i wtedy by zadziałało po coaxialu?

 

PS.Do tej pory radzę sobie w ten sposób, że odpalam encoder DTS Connect i power dvd na 6 glosnikow i dziala DTS CD ale jakość tego nie jest już taka wyrazista jak z zewnętrznego dekodera DTS w ampie:(

 

Aha i jakbyście mogli dać linki do jakichś krótkich darmowych sampli w formacie DVD-Audio (jak są) bo nie mam żadnej płytki nawet żeby potestować w tym formacie.

 

Dzieki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam do fatality pro miałem dodany program do dvd audio i musisz podłączyć amp anlogowo do karty albo robić jak do tej pory z tego co pamiętam ja spinałem analogowo teraz nie korzytsam. A DTS CD no cóż foobar2k+ google i do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam ze kiedys mialem analogowe glosniczki, odpalalem ten player dvd-audio i wyskakiwal wlasnie ten komunikat ze trzeba jakis dodatkowy kabel podlaczyc zeby to zagralo. Nic sie nie dalo zrobic w tym playerze po wcisnieciu ok.

 

Prosiłbym jednak o odpowiedzi na moje podpunkty.. w miarę Waszych możliwości jeśli chodzi o wiedzę na ten temat;)

 

PS.Art zainstalowałem plugin DTS input do foobara, ale mnie chodziło o to, żeby mi karta puściła bit-streama do ampa i żeby ten zajął się dekodowaniem DTS CD. Tak samo by się sprzydało w przypadku DVD-Audio. Dlaczego ze stacjonarnych odtwarzaczy dvd takie płyty działają normalnie po coaxialu a z X-Fi nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...