Skocz do zawartości
bartek46op

Maciem - Oszust Z Purepc

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj chcialem ostrzec potencjalnych kupców/sprzedawców przed userem Maciem...

 

Historia jest taka ze szukalem jakiegos chlodzenia na wymiane za Scythe Kaze Master. Napisal do mnie na PW ze ma ninje no i sie dogadalismy na wymiane... wyslalem mu paczke (10 listopad), on napisal że też wyslał

 

CYTAT

scythe wyslalem we wtorek, co z ninja?

 

drugie scythe takze wyslane icon_wink2.gif

... czekam tydzień nic - dopominam się a on zaczyna kręcić, że:

 

wlasnie dostalem zwrot paczki ;/ postaram sie ja dzisiaj powtornie nadac ale podaj jeszcze raz adres

(16 listopad)

 

na drugi dzień (17 listopad)

utro jak wroce to ja powtornie nadam , oczywiscie piorytetem . paczka wrocila bo zostala czyms zalana ;/ na szczescie nic sie nie stalo tylko papier pakowy byl caly uwalony .

 

a swoja droga to regulator jest juz u mnie od piatku . Spisuje sie wysmienicie icon_wink2.gif wkoncu nastala cisza w kompie ;]

ale dalej nic nie mialem... znowu napisalem i odpowiedzial:

 

Doczekam sie chlodzenia? Ja wyslalem paczke ~1tyg temu

 

oczywiscie , na dniach powinna byc ;]

(19 listopad)

 

od tamtego czasu cisza, paczki nie ma... gdy chcialem potwierdzenie wysylki nic nie odpisal, pisalem wielokrotnie z prosba o potwierdzenie wysylki, pytaniem o stan paczki... glucho, nic mimo że CODZIENNIE przez ten okres logował się na PurePC (informacja z aktywności profilu)... napisalem mu wiadomosc ze wiem ze codzien sie loguje i co on w ogole wyprawia, ja wyslalem paczke 3 tygodnie temu a jego nie doszla... i dzisiaj juz UKRYL CZAS OSTATNIEJ AKTYWNOSCI w profilu i paczki dalej nie mam... poprostu zostalem z niczym, jestem oszukany... a wydawal sie wiarygodny....

 

CHCIALBYM WSZYSTKICH PRZESTRZEC PRZED NIM, TAKIE POSTEPOWANIE NIE WROZY UDANYCH TRANSAKCJI... NIGDY NIE WIADOMO CO CZLOWIEKOWI NAGLE MOZE ODBIC...

 

ale ja tego tak nie zostawie, jesli sie nie doczekam do tygodnia odpowiedzi, kasy, panelu albo paczki z ninja to moj kolega sie do niego osobiscie przejedzie i wyegzekwuje moja naleznosc...

 

Mial ktos z nim stycznosc?

 

znalazlem go na nk, ale nie wiem czy to on (imie i nazwisko sie zgadza, miasto tez)

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź z tym na policję. Niech sobie palant nie myśli, że jest świętą krową.

 

z profilu oszusta:

Plyta , Procek , Ram ~ 1000 Pln

Witam po sprzedaniu kompa i malym dolozeniu bede mial 1000 pln i chcialbym sobie kupic plyte , procek i ram za ta kwote .

Myslalem o i5 ale sie nie zmieszcze w kwocie chcialem dolozyc ale za duzo by trzebalo. Chyba ze da sie cos zlozyc taniej.

Niestety w gre wchodzi tylko intel .

Z gory dziekuje za odpowiedz icon_wink2.gif

Chłodzenie już ma :D

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek sie uczy na bledach. Juz wiem ze bede kupowal tylko za pobraniem ew. od SuperSprzedawcow z allegro przelewem (ostatnio nacialem sie na oszusta ktoremu odbilo i sprzedawal za smieszne pieniadze telefony, zrobilem przelew jak 20 innych osob i sie potem okazalo ze siedzi za kratami za oszustwa i naszczescie bank mu cofnal wszystkie przelewy i pieniadze odzyskalem)...

 

Chłodzenie już ma

mowil ze ma wodne

 

 

hmm, na nk sproboje napisac do niego... jak mu ktos zlozy wizyte to mu sie odechce takich interesow.... matko przez takie cos ludzie sobie moga narobic problemow, niepowazne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh, stary... interesy na forum to kiepskie interesy... krótko mowiąc jestes wydymany, a kolesiowi nic nie zrobisz, nawet admini ppc go nie rusza - czemu? bo nie oni sa od osadzania, a oszust niech sobie dalej działa

 

 

Mnie tez kiedys pro-user extreme addict wydymal, wydymal kolejne osoby na forum... ale nikt mu nawet nie zablokowal konta, bo przeciez "forum nie jest od osadzania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej sobie piszcie swawolnie, i tak nic z tego nie wynika.

 

Policja i sciagna z niego w pare dni. Wpisz wartosc chlodzenia 250zl+ i ma prokuratora na glowie, jak wpiszesz nizsza szkode mozesz pewniej trafic na nieroba na komisariacie.

W dodatku bedzie to przestepstwo, a nie wykroczenie, wyrok KK i typ jest udupiony w wielu miejscach pracy na przyszlosc gdzie MUSI miec zaswiadczenie o niekaralnosci :lol2:

 

I nie psioczcie o tym handlowaniu na forum. Nawet i mi sie zdazylo, ale typa po 5 latach scignalem z nudow za smieszna kwote ^^

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jego numer na nk... (skarbnica wiedzy)

Probowal mi wmowic ze sie nie logowal na purepc ale mowilem mu ze obserwowalem jego ostatnia aktywnosc i sie codziennie logowal i ze po ostatniej wiadomosci ukryl ta informacje o aktywnosci to nie powiedzial mi jak to mozliwe ;] ma czas do piatku a jesli nie to policja... obiecal ze wysle potwierdzenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie minęły jeszcze trzy tygodnie, a ty nazywasz kogoś publicznie oszustem. Jeśli ta sprawa zakończy się pozytywnie, bartek może Cię pozwać cywilnie.

Co innego negatyw na allegro, co innego publiczne osądzanie kogoś na forum.

 

Aż się kłania punkt pierwszy regulaminu forum.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz wartosc chlodzenia 250zl+ i ma prokuratora na glowie, jak wpiszesz nizsza szkode mozesz pewniej trafic na nieroba na komisariacie.

W dodatku bedzie to przestepstwo, a nie wykroczenie, wyrok KK i typ jest udupiony w wielu miejscach pracy na przyszlosc gdzie MUSI miec zaswiadczenie o niekaralnosci :lol2:

Przy okazji zgłaszania sprawy na komisariacie, btw. związaną z użytkownikiem tego forum, dowiedziałem się, że w takim przypadku nie ma znaczenia kwota i że jest to traktowane jako przestępstwo - oszustwo internetowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie minęły jeszcze trzy tygodnie, a ty nazywasz kogoś publicznie oszustem. Jeśli ta sprawa zakończy się pozytywnie, bartek może Cię pozwać cywilnie.

Co innego negatyw na allegro, co innego publiczne osądzanie kogoś na forum.

 

Aż się kłania punkt pierwszy regulaminu forum.

a co ma czekać pół roku za przesyłką, jak koleś w kulki, unika kontaktu to wyraźnie coś kombinuje, takie zachowania należy piętnować, mogłeś go poprosić o skan nadania paczki nadanej obecnie i tej niby zalanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze warto kozystac z allegro - nawet przy wymianie!! Wtedy w razie problemow masz mozliwosc zwrotu kasy...

 

Z transakcjami na forach jest roznie - przewaznie sa slowne - wiec nikt mu nie udowodni ze jakas transakcja miala miejsce...dlatego najlepiej zabezpieczyc sie screenami z rozmow poprzez komunikator itp (masz jakas podstawe do oskarzenia konkretnego czlowieka)

 

I tak jak napisal ktos wyzej...nigdy nie oskarzaj kogos publicznie, a tymbardziej nie podawaj jego danych - niestety nasze piekne panstwo posiada takie prawo jakie posiada...i sam mozesz byc oskarzony...

 

btw, powodzenia!

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zgłaszania sprawy na komisariacie, btw. związaną z użytkownikiem tego forum, dowiedziałem się, że w takim przypadku nie ma znaczenia kwota i że jest to traktowane jako przestępstwo - oszustwo internetowe

Ale kto inny prowadzi sprawe, chodzi o kompetencje.

 

Chociaz chyba musze doczytac KPK i KPC ;p

 

Apropo allegro - przeciez na tym samym skonczy sie sprawa allegro jak i na forum, roznicy dla mnie nie ma. Na dowod wystarcza maile i logi z prywatnych wiadomosci na forum.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jego danych przeciez nie podalem, tylko nick z forum. A ten temat jest ku przestrodze bo widze ze on ostatni troche kupuje/sprzedaje.

a o skany prosilem od samego poczatku, juz nigdy pierwszy niczego nie wysle... czlowiek sie uczy na bledach - a tak sie cieszylem ze dotychczas wszystkie transakcje odbywaly sie bez problemu

 

moze niektorzy z was uwazaja to postepowanie jako ok, co z tego ze nie minely nawet 3 tygodnie... skoro w ogole z nim kontaktu zadnego nie ma i widac ze sie ostatnio ukryl bo wylaczyl pokazywanie ost. aktywnosci

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze niektorzy z was uwazaja to postepowanie jako ok, co z tego ze nie minely nawet 3 tygodnie... skoro w ogole z nim kontaktu zadnego nie ma i widac ze sie ostatnio ukryl bo wylaczyl pokazywanie ost. aktywnosci

Też się raz naciąłem na coś takiego. Kupiłem grę na konsole za prawie 150 zł.

Wystarczyło archiwum GG, emaile i wydruk przelewu - pieniądze z powrotem miałem po miesiącu a sprawa była traktowana jako przestępstwo - oszustwo internetowe. (Tu był grubszy wałek, bo podał fałszywe dane co do przelewu. Z ciekawości poprosiłem znajomego z miasta oszusta, aby sprawdził czy istnieje w ogóle dana ulica - powiedział, że nie. Taką samą odpowiedź, że taka ulica nie istnieje, dostałem na policji).

 

I szczerze mówiąc, ja już bym poszedł na policję, jak dostaniesz paczkę - pójdziesz jeszcze raz i odwołasz sprawę, to wszystko.

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...