Skocz do zawartości
egoivan

Jednostka Do 4000 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, chce zlozyc sobie nowa jednostke z nadzieja, ze do grania na dwa lata efektywnnie starczy. Jedynym mankamentem, ze nie moge odłożyc wiecej niz 4000 (+/- 200 zl :D ), upatrzylem sobie cos takiego, w poniedzialek zamawiam czesci. Sugestie zmian mile widziane.

 

1. Plyta glowna -Asus CROSSHAIR III FORMULA

 

2. Procek - AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition

 

3. Chlodzenie - Thermaltake MaxOrb EX

 

4. Ram - Corsair DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 DHX

 

5. Grafa - Radeon 4870 Palit 1GB 2xDVI (PCI-E) Sonic

 

6. Zasilacz - Be-quiet Straight Power E7-550W

 

7. HDD - Seagate 1TB SV35.5 7200 (32MB, Serial ATA/300)

 

Mi sie wydaje, ze to sprzet bylby jak marzenie i dosc ladnie kompatybilny, ale jesli ktos moglby doradzic jakies madrzejsze rozwiazania, to z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, chce zlozyc sobie nowa jednostke z nadzieja, ze do grania na dwa lata efektywnnie starczy. Jedynym mankamentem, ze nie moge odłożyc wiecej niz 4000 (+/- 200 zl :D ), upatrzylem sobie cos takiego, w poniedzialek zamawiam czesci. Sugestie zmian mile widziane.

 

1. Plyta glowna -Asus CROSSHAIR III FORMULA

2. Procek - AMD Phenom II Quad-Core 965 BOX Black Edition

3. Chlodzenie - Thermaltake MaxOrb EX

4. Ram - Corsair DDR3 2X 2GB 1333MHz CL9 DHX

5. Grafa - Radeon 4870 Palit 1GB 2xDVI (PCI-E) Sonic

6. Zasilacz - Be-quiet Straight Power E7-550W

7. HDD - Seagate 1TB SV35.5 7200 (32MB, Serial ATA/300)

Mi sie wydaje, ze to sprzet bylby jak marzenie i dosc ladnie kompatybilny, ale jesli ktos moglby doradzic jakies madrzejsze rozwiazania, to z gory dziekuje.

Wydaje Cie sie :) Czemu taki slaby komp za taka kase? Patrzyles w ogole na to:

 

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-K...9r-t247005.html

 

4000 zł :

 

Opis zestawu - KLIK.

 

Procesor : Intel Core i7 860 - 999 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 zł

Płyta Główna : ASRock P55 Extreme - 490 zł

RAM : Corsair 2x2GB 1600MHZ XMS3 DHX - 359 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD5870 1GB - 1450 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 340 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 169 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 99 zł

 

RAZEM : 4041 zł

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AsRockow jestem zrazony, stary blaszak mial plyte z tej firmy i 2 razy dostalem nowa w ramach gwarancji - tej plycie mowie stanowcze NIE :/

Potrzebny mi tez spory dysk, co do CD romu - przerzuce ze starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AsRockow jestem zrazony, stary blaszak mial plyte z tej firmy i 2 razy dostalem nowa w ramach gwarancji - tej plycie mowie stanowcze NIE :/

Potrzebny mi tez spory dysk, co do CD romu - przerzuce ze starego.

Moja stara Skoda Favorit sie bardzo psula, wiec nie kupie Skody Superb bo jestem zrazony do tej firmy...

 

Doloz kilka stowek do EVGA x58 SLI LE, albo DFI LanParty DK X58, a moze GA-EX58-EXTREME i po problemie :) Mozesz oszczedzic kilka stowek kupujac 5850 zamiast 5870 - po podkreceniu ma wydajnosc 5870.

 

Dysk mozesz wziac ten co napisales albo 2x500 bo te Samsungi sa bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś płyty pod 1366, a proc podany wcześniej jest pod 1156.

HD5870 też się kręci. HD5850 jest bardziej opłacalny.

Dysk może F3 1TB. Wyjdzie taniej niż 2x 500gb. Jeżeli nie ma zamiaru robić raid to nie zrobi mu to różnicy,a zapłaci mniej.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś płyty pod 1366, a proc podany wcześniej jest pod 1156.

HD5870 też się kręci. HD5850 jest bardziej opłacalny.

Dysk może F3 1TB. Wyjdzie taniej niż 2x 500gb. Jeżeli nie ma zamiaru robić raid to nie zrobi mu to różnicy,a zapłaci mniej.

No tak moj blad, w takim razie i7-920 i krecic krecic! :) Oczywiscie ze 5870 tez sie kreci, ale jak sam napisales 5850 jest bardziej oplacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytam na wstępie, napisał coś kolega, że na 100% będzie podkręcał? Mam też pytanie o pokazanie mi płyty na s1366 w cenie tej dla AMD, która będzie tak samo nieźle wyposażona i która będzie oferowała tak samo rozbudowany bios?;) Powoli na PPC można się poczuć jak na labie, nic tylko kupuj i kręć, bo jak nie podkręcisz, to zbrodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiem to, że kupując mobo ASUS'a jej wyposażenie jest poza konkurencja większości innych modeli, po drugie rozbudowany bios przydaje się nie tylko do OC, ale choćby do dobrego skonfigurowania ramów, a posiadając to mobo, wiem, co ono potrafi. Wydajność platformy AMD nie jest mała, jak to co niektórzy widzą, a w podobnej cenie nie kupisz mobo tak wyposażonego o porównywalnej jakości wykonania i możliwościach, więc po co na siłę usprawiedliwiać zakup platformy pod intela? Może jeszcze powiesz, że platforma intel'a jest bardziej przyszłościowa? Nie samym intelem żyje człowiek;) P.s. Integry na intelu też są lepsze, jak karta dołączana do mobasa Asus'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa ramem dużo nie da.

Nie usprawiedliwiałem kupno platformy intela tylko poprawiłem błąd Powerslave'a.

Jeżeli chodzi o przyszłościowość to różnie może być. 1156 raczej nie ma dobrej przyszłości, ponieważ jest to middle/low end Intela.

Na 1366 mają być I9, ale komputer do gier więc procesory nieopłacalne. Na AM3 w drugim kwartale 2010 roku mają wyjść PII x6, ale w grach na razie nic nie wniosą.

Integry ASUS'a nie mają porównania do integr AMD i to jest oczywiste.

W grach lepiej wyjdzie kupić AM3 i lepszą kartę zamiast I5/I7 i słabszą kartę.

Poza tym pod am3 można kupić taniej dobrą płytę.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło:) Platforma AMD wg. mnie jest bardziej uniwersalna zarówno do pracy jak i gier niz platformy intela, których na chwilę obecną jest aż 3.

 

p.s.

Bardziej chodziło mi o to, co napisał PowerSlave, uważając zestaw na AMD za słaby czyt. kiepski, najwidoczniej zupełnie nie zauważając zalet tejże platformy. M.in. z tych powodów, które sam przedstawiłeś wybrałem powrót do platformy AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, co napisał PowerSlave, uważając zestaw na AMD za słaby czyt. kiepski, najwidoczniej zupełnie nie zauważając zalet tejże platformy. M.in. z tych powodów, które sam przedstawiłeś wybrałem powrót do platformy AMD.

Mi bardziej chodzilo o slaba grafike, ale fakt napisalem tak ze wygladalo to tak jakbym skrytykowal zestaw na AMD co nie jest prawda, chociaz ja osobiscie bralbym cos z intela gdybym mial 4k do wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22'' iiyama ProLite E2207WS-B2 - Monitor ( w zupelnosci mi wystarcza ) i starego samsunga syncmastera 710n, czasami cos pod niego podpinam. Do tego jeszcze dosc fajny TV LCD 38'' HD Philipsa :)

 

Co do sprzetu, dalem sie przekonac fajnemu koledze, ktory napisal do mnie na PW (jeszcze raz dzieki), jak narazie jedynie co zmieniam to Ramy na Patriot PGS, ktore cytuje " lepiej wspolpracuja z PII "

Co do i7 - jakos nie widzi mi sie wydawanie takiej kasy na cos co za nie dlugo bedzie kosztowalo duzo mniej, a wyjda duzo lepsze modele. Phenomik w zupelnosci mi wystarczy - jego tez mozna ladnie wykrecac przy odpowiednim chlodzeniu co nie koniecznie bedzie mi do szczescia potrzebne. Nie zebym cos mial do intela, ale AMD bedzie przedewszystkim finansowo mnie lepiej wychodzic, a moze i bardziej wydajnie.

 

Radek 5870 tez bedzie nie dam sie przekonac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...