Skocz do zawartości
Carson

Htpc - Oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje dobrego i funkcjonalnego oprogramowania do "home media centre" :) Rozejrzalem sie troche i znalazlem 3 opcje:

-Windows Media Centre 2005

-WinXP + Media Portal (free)

-WinXP + GB-PVR (free)

 

Teraz chcialbym zapytac tych co korzystaja z ktorejs z tych opcji, co moga polecic, a co odradzic. Najbardziej zalezy mi na jakosci odwarzacza filmow i muzki w tym oprogramowaniu. Wiem ze nie dostane czegos na wzor foobara ale jakos dzwieku i ogolna funkcjonalnosc mogla by byc zblizona. Co do odtwarzacza filmow to chcialbym aby odtwarzal wszsytkie popularne formaty kodowania filmow (w tym h264) i najczesciej uzywane formaty napisow (w tym srt). Jakies opcje dostosowywania wysokosci napisow (ogolnie takie ciach!ly wystepujace w kazdym normalnym odtwarzaczu mediow typu GOM, Subedit itp). Dobrze by bylo zebym nie musial poswiecic tygodnia na uruchomienie tego wszystkiego i dostosowanie do swoich potrzeb. O ile domyslam sie, windows media centre pewnie juz na starcie bedzie oferowal wszystko co potrzeba, a do pozostalych dwoch opcji pewnie bedzie trzeba sie przekopywac przez ciekawsze pluginy zeby to mialo rece i nogi. Ofc radio tez sie przyda i nie pogardzilbym mozliwoscia ogladania TV streamowanej w internecie (jak sopcast czy justin).

Druga sprawa, przy wlaczaniu sprzetu chcialbym pominac widok windowsowego pulpitu i wszystkich komunikatow i chcialbym od razu widziec menu oprogramowania do HTPC. Przez jakis czas pewnie bede korzystal z kombinacji TV-OUT + TV (w przyszlosci hdmi) wiec automatycznie zalaczanie przekazywania obrazu na TV jest koniecznie.

A Wy z czego korzystacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBMC

Jak na razie wersja windowsowska, ma opcję startowania razem z systemem.

Jak tylko dotrze do mnie Asrock ION 330 planuję na nim postawić wersję Live (bazującą na minimalistycznej wersji Ubuntu)

 

O tym co obsługuje i co potrafi możesz poczytać na podanej stronce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze robi wrazenie :D Skiny przygotowane z duza dbaloscia o szegoly. A jak sie ma sprawa z uzywaniem niektorych funkcji w polskim jezyku? np. opisy filmow zczytywane z jakichs serwisow poswieconych tej tematyce, czy mozna przypisac do tego filmweb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko wyglądało jak na screenach trzeba ciut posiedzieć nad programem ;)

Ale skrypty standardowo dorzucone są naprawdę świetnie rozbudowane; przykładowo informacje o które pytasz można pobrać z kilkunastu różnych serwisów (z polskich jest to filbweb.pl oraz fdb.pl), a dodatkowo można wybrać jaką okładkę ma pobrać - standard czy high res.

Znalazłem też pierwszą wadę - nie odtwarza mi audio zrzuconego z płytek kodekiem WMA Lossless i z tego co wyczytałem nie będzie tego robił - zamknięty format.

Pozostaje mi co najwyżej ponowne ripowanie wszystkich płytek do FLACa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doszedlem do tego jak mozna zmienic pozycje napisow, nigdy nie ogladam filmow majac napisy na samym dole ekranu, a widze ze tutaj sie nie da tego skorygowac. Nie wiem jak dodawac pluginy, a przydalo by sie radio internetowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów to nie pomogę - w większości oglądam bez, a jak już mi są potrzebne to te na dole nie przeszkadzają.

 

Co do radia - prosta sprawa - wystarczy że dodasz do biblioteki playlistę ze stacjami radiowymi a XBMC ją bez problemu otworzy (na 100% działa z Polskastacja.pl innych nie używałem do tej pory)

W sprawie pluginów też problemów nie ma - Programy->Wtyczki->SVN Repo Instaler i tam wybierasz sobie kategorię z której chcesz coś zainstalować. Ja zamontowałem na razie tylko Youtuba, ale przydałby się jakiś gadulec jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...