Skocz do zawartości
Xfort

Tani Swiateczny Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Chce zlozyc komputer (bez napedu, obudowy, hdd) na swieta jakies tam pieniadze wpadna, to moglbym cos taniego sobie sprawic! Komputer ma sluzyc do gry w counter-strike 1.6 (raczej w najnowsze gry nie gram, a napewno nie tak zeby bylo to wydajne) i chcialbym zebyscie pomogli mi stworzyc zestaw.

 

Gralem na geforce 9600 gt 512mb(allegro~300zl) i na tej karcie graficznej CS osiagal do 999fps, z kolei wlaczylem na GAIWARD RADEON HD 4870 1024mb(allegro 600+zl) i nie osiagalem nawet 200fps, dokladnej konfiguracji sprzetowej tych komputerow nie znam, ale napewno lepszy jest ten z RADEONEM, co moze byc przyczyna takiej duzej roznicy w fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, w końcu mogłem sie posmiac ;P Też kiedyś byłem jełopem i próbowałem uzyskac w tej grze jak najwiecej fps, z tym ze po 60fps'ach nie widac roznicy czy to 200fps czy 999fps, akutalnie gram na ustawionym 60fps. PS. nie porównuj tych kart w grze sprzed bodajże 8lat ;P Porównaj je w np. Crysisie i poczujesz różnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha, w końcu mogłem sie posmiac ;P Też kiedyś byłem jełopem i próbowałem uzyskac w tej grze jak najwiecej fps, z tym ze po 60fps'ach nie widac roznicy czy to 200fps czy 999fps, akutalnie gram na ustawionym 60fps. PS. nie porównuj tych kart w grze sprzed bodajże 8lat ;P Porównaj je w np. Crysisie i poczujesz różnice :)

no ja sie domyslam, ze w crysisie wygra radek, ale czemu tak sromotnie przegrywa w CS ? Roznice widac pod warunkiem ze masz odpowiednie odswiezanie monitora + sprawdz jak zachowuje sie celownik po strzale przy 60 a przy 200 fps + sensitivity ktore zmienia sie wraz z fps :) ja nie mowie ze chce osiagnac 999 tylko dalem przyklad, ze drozsza, nowsza, wydajniejsza karta, dla moich potrzeb nie koniecznie jest ta lepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci co jest przyczyną takiej rozbieżności w liczbie klatek w csie , ale powiem Ci co mógłbyś kupić w tych pieniądzach.

 

cpu: athlon 2 x2 240 200zł

mobo: gigabyte ma770t-ud3p 285zł

psu fortron 400 GHN 160zł

ram goodram 1600 cl9 165zł

gpu gts 220 ~230zł (kup wersję z ddr3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, szkoda ze nie wiesz... bo mozliwe ze karta graficzna polecana przez Ciebie tez nie bedzie w stanie tych klatek utrzymac :x

Myslalem nad czyms takim:

 

Procesor : AMD Athlon II X3 425 - 265 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 285 zł

RAM : GoodRam 2GB 1600MHZ - 165 zł

Karta Graficzna : Geforce 9600 GT 512MB - 299 zł (jeszcze sie dowiem jaka konkretnie, ale z tego co widzialem na esc.pl ceny sa w granicach 300zł)

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

RAZEM: ~1173zł

Dysk, naped i obudowe mam.

 

Czy to sie da razem polaczyc? Czy moze jest jakis wydajniejszy odpowiednik tego gforce 9600 w podobnej cenie? Nie znam sie na tym, ale wydaje mi sie ze teraz nowe karty sa nastawione na inny rodzaj grafiki niz w CS(moze jakis pixel shader[?]) a za obliczenia zwiazane z silnikiem CS jest odpowiedzialna jakas zintegrowana czesc z tych nowszych kart i dlatego takie roznice w klatkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh powiedz mi po cholere ci tyle fpsów ? Jakie masz odświeżanie w monitorze ; p ? Po 200 hz na pewno nie czy tam 999 . Jak ci 60 nie wystarcza to walnij 80 i już na pewno będzie w porządku.Wiem bo mój kumpel gra w csa od dobrych 6 lat i ma również wyczulony na tym punkcie wzrok , kupił sobie dobrego crt'ka i nie wiem dokładnie ile ma hz ale coś w okolicy 80-90 i mu starcza :) Z włączona synchronizacją pionową czyli fpsów tyle samo.Ta karta która polecił Blit napewno tyle fpsów zrobi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...