Skocz do zawartości
quisatz

Netia Czy Neostrada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam otóż takie pytanie i chciałbym poznać w miarę możliwości jak najbardziej fachowe odpowiedzi

możliwie pracowników Netii i TPSA bądź ludzi którzy się porostu na tym znają. Ewentualnie odesłanie

nie do leORT: ORT: ktury.

 

Dodam ze jestem po kilku godzinach lektory rożnych foir na temat łącz internetowych obu

providerów ale odpowiedzi tyle ile ludzi juz sam jestem w kropce.

 

Otóż mam 2Mbit Neostradny na lini TPSA dzierżawionej od Neti. Czyli miałem neo na tpsa ale wziolem telefon na Neti neo zostało.

A chce wyższy transfer. W/g stron internetowych max a zarazem jedyna inna opcja wyższa niż to co mam : 6Mbit zarówno w TPSA jak i Netia. Czemu nie inny provider? Bo mieszkam w domu jednorodzinnym i mam do wyboru tylko te 2 lub radiówkę z jakością uusłóg na poziomie starego modemu.

 

 

Moje wymogi:

1. Stabilny internet ( żadnych: DC , packed lost)

2. Niski ping

3. Możliwie jak największa szybkość łącza.

4. Krótki czas przejścia z jednej do drugiej usługi.

5. Cena do 150zl / miech

 

 

Moje dane:

Piotrków Tryb.

tel.: 44 647 xx xx

 

Jeśli się nie da w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie to mam inne:

 

Jak i o czym rozmawiać z providerem aby uzyskać jak najbardziej PRAWDZIWA odpowiedz.

 

Na chwile obecna jestem prawie powinien ze zapytany uzyskał bym odpowiedz:

TPSA : 6Mbit na pana łączu pójdzie ale niepolecany bo będzie gorzej niż na 2Mbit

NETIA: Mówisz i masz będzie gicior weź Nas w aucie.

 

Pozdrwaiam i dziękuje.

 

-------------------------------------------------------------

Mode: G.DMT

Type: Fast

Line coding: Trellis On

Status: No Defect

Link power state: L0

 

Downstream Upstream

SNR margin (dB): 28.6 14.0

Attenuation (dB): 27.0 9.0

Output power (dBm): 19.6 12.3

Attainable rate (Kbps): 2432 664

Rate (Kbps): 2400 320

K (number of bytes in DMT frame): 76 11

R (number of check bytes in RS code word): 0 0

S (RS code word size in DMT frame): 1 1

D (interleaver depth): 0 0

Delay (msec): 0 0

 

Super Frames: 2519535 2519533

Super Frame Errors: 0 0

RS Words: 0 0

RS Correctable Errors: 0 0

RS Uncorrectable Errors: 0 N/A

 

HEC Errors: 0 0

OCD Errors: 0 0

LCD Errors: 0 0

Total Cells: 242445848 0

Data Cells: 13411832 0

Bit Errors: 0 0

 

Total ES: 0 0

Total SES: 0 0

Total UAS: 21 0

-------------------------------------------------------------

Edytowane przez quisatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakość nie będzie taka sama, też tak myślałem i się przejechałem. Neostrada trzymała mi stałe parametry, a Netia, hmm, w przyklejonym temacie o netii na ostatniej stronie możesz sobie zobaczyć moją przepustowość 6mbit netii na lini tp

 

Poza tym, Netia ma tragiczną pomoc techniczną, nic nie mogą i ciągle mówią że wina TP, na dodatek na połączenie czeka się ok. 20min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4mbit od Netii i nie narzekam. Rozłącza bardzo rzadko, czasem coś się zepsuje wiadomo (ale i tak rzadko). Nie pamiętam ile czekałem na podłączenie, bo neta mam od bardzo dawna. Zawsze mam 4mega, może ze 3 razy spadła mi prędkość za sprawą awarii (w okresie 5 lat), pingi stałe, w Polsce mam przeważnie mniej niż 30, chyba że jakiś słaby serwer się trafi, packet lossów nie mam. Jedyną wadą jest cena (w porównaniu do tego co oferuje upc w podobnej cenie) i pomoc techniczna (trzeba wisieć na telefonie z pół godziny :damage_wall: , lepiej załatwić sprawę przez e-mail . Jak mi się skończy umowa to wezmę coś innego (bo 4mb/s to max co moja linia wyciąga).

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neo 4 rok, na prowincji. I przez ten okres tylko 2 razy, bardzo krótko zresztą, neta nie było.

Brat ma przez podobny okres i ostatnio, jak mu podnieśli z 1 do 2MB, to się powaliło. Pingi wysokie, błędy CRC. Jednak po telefonie szybko mu naprawili.

 

Sam chciałbym jakieś innego, tańszego operatora, niż naszego "drogiego" monopolistę, ale jak bym miał wybierać między akurat neo i Netia, to miałbym duże wątpliwości. Właśnie ze względu na potencjalną spychologię w razie problemów.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc polaczenia teoretycznie powinna byc taka sama. Ale poczytaj jednak o obsludze klienta i technicznej. Mam wrazenie, ze Netia wypadnie znacznie gorzej. Moim zdaniem do swoich rozwazan powinienes dodac orange freedom. Dziala na tej samej zasadzie co netia, czyli dzierzawi lacza od TP. W tej chwili maja sporo plusow. Chociazby umowa na 12 mscy. Moze sprawdz te oferte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku mam podobny problem z wyborem TPSA vs NETIA.Niestety mogę mięć tylko 2mb bo kable stare.

Powiem jedno mam 2mb bardzo długo w TPSA i zero dosłownie problemów i spadków.Transfery max zawsze, pingi niskie i nie pamiętam już kiedy dzwoniłem do TPSA na infolnie że coś nie działa.

Netia dzwoni co roku jak się kończy umowa i daje 4/8/16mb ile tylko chce za śmieszne pieniądze, bo ma Pan LLU i będzie super i git.Teraz czytając na forach widzę że z tym super git tak wcale nie jest, i tylko same problemy z niskimi transferami, zrywaniem połączeń, i czekaniem na infolini godzinami na połącznie.

Dlatego sobie odpuściłem i widzę że źle nie zrobiłem.

Może i 2mb ale rano, popołudnie noc mam zawsze bezproblemowy net o max wartości, więc dziękuje postoje.

 

Trzeba uważać przy zrywaniu umowy z TPSA, ponieważ po usłudze Neti jak jednak powiesz sobie dość zrywasz umowe i chcesz wrócić do TPSA mogą już nie dać prędkości 2mb, tylko 1mb.

 

Ostatnio u mojego brata przez 3 lata na ostrej wiosce miał Neo 512, przez 1 miesiąc awaria brak netu, technicy jeździli, coś próbowali po czym otrzymał wiadomość że nie są wstanie świadczyć usługi ponieważ jest Pan na końcu lini a za dużo osób zostało podpiętych dlatego Pan nie będzie miał.

 

To tak na przestrogę.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wypada sie zgodzic. Jakosc polaczenia jest rzeczywiscie przyzwoita. Moim zdaniem jednak kluczowym teraz jest dlugosc umowy na jaka sie decydujemy. Dlatego ze zanosi na naprawde spore inwestycje w polskim internecie. Stad tez polecam freedom (oczywiscie sa tez inne plusy, pakiet zlotowek na komorke chociazby).

Edytowane przez herobike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Netię 1Mb/s na linii TPSA i nie narzekam, cały czas mam stałą prędkość. Miałem kilka chwilowych awarii i jedną dużą. Ciężko się dodzwonić na pomoc techniczną - potwierdzam. Jestem poza zasięgiem LLU, który sprawia jak narazie dużo problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...