Skocz do zawartości
Camper1992

Zasilacz Pod Zestaw/dobór Płyty Głównej

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak, planuję złożyć sobie następującego PC-ta:

Płyta główna: ASUS P5Q Pro/P5Q Pro Turbo/P5Q

Procesor: Intel Core 2 Quad q9550

Grafika: ASUS Radeon HD5770

Dysk: WD Caviar GP 500GB

Pamięć RAM:OCZ PC2-9600 Low-Voltage Blade Series 2x2GB

Jeszcze w przyszłości planuję założyć jakieś większe chłodzenie proca, np. coś z Pentagrama.

 

Która z wyżej wymienionych płyt byłaby najlepsza? Szukałem na stronie ASUS-a ich różnic, ale nie bardzo wiem która funkcja za co odpowiada, więc proszę o radę. Wiem tylko że różnią się ilością poszczególnych portów, ale czy czymś więcej?

Po drugie chciałbym wiedzieć ile jaki taki zestaw może mieć pobór mocy. Czy zasilacz 500W w zupełności wystarczy? Czy może jeszcze mniejszy?:D

Proszę o jak Wasze wypowiedzi, ewentualnie jeszcze doradzenie zmiany któregoś z podzespołów komputera:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Na płytę główną do 400zł, procesor do 800zł, grafika do 650zł, ramy do 400zł, dysk do 200, plus zasiłka jakaś, zastanawiałem się nad OCZ ModXStream 500W, z uwagi na to że jest on modularny. Tak więc żebym się zmieścił w 2600-2700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Procesor : AMD Phenom II X4 965 Black Edition C3 - 639 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II Rev. B - 175 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 295 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 330 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 675 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 265 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

Razem : 2688 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Na płytę główną do 400zł, procesor do 800zł, grafika do 650zł, ramy do 400zł, dysk do 200, plus zasiłka jakaś, zastanawiałem się nad OCZ ModXStream 500W, z uwagi na to że jest on modularny. Tak więc żebym się zmieścił w 2600-2700zł.

Poczekaj do 7 nowe proce wchodzą i3 i i5

za tą kaskę 750 już można wyszarpać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 650 zł

Wentylator: Scythe Mugen II 160 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB 2000MHz CL9 399 zł lub GoodRam 2x2GB 1600MHZ 320 zł

Płyta główna: MSI P55-GD65 480 zł lub ASRock P55 Extreme 420 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna: PALIT 896MB GTX 260 580 zł lub ATI RADEON CLUB3D HD4890 559 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 220 zł

 

Najtańszy wariant to 2613 zł

Zmieniając płytę główną na MSI łączny koszt to 2673 zł

Osobiście wybrałbym również szybciej te a-daty niż goodramy. Kwestia ile jesteś w stanie dołożyć.

 

 

Ceny z allegro plus kilka sklepów.

Edytowane przez krystianjr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze należy się zastanowić nad tym czy masz zamiar coś podkręcać , jeśli nie to zestaw Miguela jest nie do pobicia , jeśli jednak chcesz trochę podkręcić można by się zastanowić nad zestawem na i5 bo po oc będzie mocniejszy. Odradzam jednak kupowanie w kilku sklepach bo wszelkie oszczędności jakie miałbyś na poszczególnych częściach przetracisz na koszty przesyłki. I oczywiście na allegro szerokim łukiem omijamy sprzedawców : imrch oraz enter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z esc.pl

 

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 705 zł

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B 175 zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 X-Series 399 zł

Płyta główna: AsRock P55 Extreme /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 485 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 185 zł

Karta graficzna: HIS Radeon HD4890 iCooler 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out 699 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) 99 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 265 zł

 

suma: 3012zł

 

Cena 300 zł przekracza to co chciałeś przeznaczyć na pc.

 

Jeżeli będziesz podkręcał i interesuje Ciebie ten zestaw core i5 to możesz oszczędzić 150 zł biorąc HD4870 zamiast HD4890.

Możesz również zamiast tego asrocka wziąć MSI P55-CD53 - 399 zł w esc.pl - Kolejne prawie 100 zł do przodu.

 

Jeżeli masz możliwość odbioru osobistego poszczególnych części (nie wiem gdzie mieszkasz) to jednak pobaw się w zakupy w różnych sklepach - tam gdzie jest najtaniej.

 

Jeżeli jednak nie odpowiada Ci ta opcja to pozostaje zestaw amd od miguela.

Edytowane przez krystianjr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem zestaw za 2613 zł i 2673 zł - fakt w różnych sklepach ale może istnieje możliwość odbioru osobistego a co za tym idzie nie płaci się za wysyłkę.

Kolejna kwestia, w niektórych sklepach na procku można zaoszczędzić w porównaniu z esc.pl 40 zł (po wliczeniu kosztów wysyłki) i ok 20-30 zł na płycie głównej (również z wysyłką). Razem zbiera się 70 zł. To samo tyczy się grafy (jeszcze więcej można zaoszczędzić w porównaniu z esc.pl nawet po wliczeniu wysyłki). I tak zbierając zbierając na luzie można zmieścić się do 2700 nawet kupując w kilku sklepach.

 

 

Przedstawiłem również jak cenowo ten sam zestaw wygląda w Esc.pl.

 

Podałem alternatywy które obniżą cenę zestawu w Esc.pl i kilka możliwości rozwiązania problemu.

 

Miguel również nie podał obudowy - na to uwagi nie zwróciłeś.

 

Gdybyś czytał od początku ze zrozumieniem, wiedziałbyś, że autor nie szuka obudowy - ja informacji o potrzebie zakupu obudowy nie widziałem.

 

Dlatego daj sobie spokój i jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to pójdź poszukaj siebie w innym temacie.

Edytowane przez krystianjr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miguel również nie podał obudowy - na to uwagi nie zwróciłeś.

Ponieważ autor tematu pisał do mnie na PW i odpisałem mu, że jeżeli nie kręci i chce się zmieścić w 2700zł to żeby nie kupował chłodzenia.

 

Czy twoim zdaniem ram 2000MHz da zauważalny przyrost wydajności?

 

Gdybyś czytał od początku ze zrozumieniem, wiedziałbyś, że autor nie szuka obudowy - ja informacji o potrzebie zakupu obudowy nie widziałem.

Jesteś głupi czy udajesz? Odpisałem jako pierwszy na post autora więc musiałem czytać od początku.

Pisał, że na cały komputer ma 2600-2700zł wiec wątpię, aby to było bez obudowy.

 

Dlatego daj sobie spokój i jeżeli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to pójdź poszukaj siebie w innym temacie.

Może do twojego tematu napisanego 3 dni temu? Teraz udajesz takiego mądrego, a nawet nie miałeś pojęcia jaki ram kupić i czy AMD ma produkty konkurujące z I5. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor w 1 poście obudowy nie podał, to jasne jest, że obudowy nie potrzebuje. Kupowanie w kilku sklepach ma jeszcze inną wadę - łatwiej jest reklamować produkty z jednego sklepu.

 

Jeśli autor nie podkręca, myślałbym nad zestawem na 965 BE.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może do twojego tematu napisanego 3 dni temu? Teraz udajesz takiego mądrego, a nawet nie miałeś pojęcia jaki ram kupić i czy AMD ma produkty konkurujące z I5.

Nie prosiłem nikogo o pomoc w wyborze ramu (kolejny raz kłania się czytanie ze zrozumieniem :/). Jak można zauważyć, napisałem tylko, że jeszcze nie zdecydowałem :zonk:

 

Ba - nie prosiłem nikogo o pomoc w wyborze podzespołów.

 

Zapytałem tylko czy dostanę coś wydajniejszego w tej cenie (nie tylko od amd ale również np od intela na innej platformie) i czy istnieje alternatywa od AMD - to problem? Ty nic mądrego w temacie nie napisałeś więc jak mniemam zielonego pojęcia nie masz. Dlatego raz jeszcze proszę - pójdź poszukaj siebie w innym temacie.

Edytowane przez krystianjr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiedz teraz jak się ma "Teraz udajesz takiego mądrego, a nawet nie miałeś pojęcia jaki ram kupić i czy AMD ma produkty konkurujące z I5. itd." do jedynego pytania o dysk? Napisałeś tak jakbym był jakimś laikiem i nie miał o niczym zielonego pojęcia a teraz woził się na lewo i prawo co to nie ja...

 

Poza tą kłótnią do tematu nie wniosłeś nic...

 

Ogarnij się proszę.. są Święta... :/

Edytowane przez krystianjr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...