Skocz do zawartości
PelikanQ

Zawieszający Się Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam dość starego laptopa,kupionego na początku 2007.Standardowo jest on używany do przeglądania internetu.Ostatnio spodobało mi się granie przez Lan z kumplem w Warcrafta 3.Niestety po około godzinnej rozgrywce laptop się zawiesza (cały obraz i dźwięk staje,słychać tylko szum komputera).Pomaga tylko ręczne ponownie uruchomienie komputera (poprzez przycisk).Tak wiem,laptop nie jest do gier,ale dlaczego podczas przeglądania stron WWW mój kochany sprzęt potrafi zachować się tak samo jak podczas grania?

 

Specyfikacja techniczna:

*Procesor Intel Celeron M 420 1,59 GHz

*Karta graficzna : Zintegrowana VIA/S3G UniChrome Pro IGP 64mb

*Ram : 448mb

 

Nowych sterowników nie sposób znaleźć,najnowsze,które znalazłem są z 2006.

Czy macie może jakieś pomysły jak mogę pograć na Lanie w Warcrafta 3 bez wkurzających zawieszek?Dodatkowo ja gram na najmniejszych możliwych ustawieniach graficznych jak i dźwiękowych.

Czy możecie mi pomóc?

Pozdrawiam

PelikanQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się przegrzewa?

 

Mój laptop, który był przeznaczony do gier, bo potrzebowałem czegoś mobilnego po roku już się bardzo grzał. Wiadomo. Tu masz mało przestrzeni, kurz robi swoje. Po wyczyszczeniu temp. spadły o 35*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się upewnisz że to temperatura a wentylatory działają prawidłowo możesz ewentualnie dokupić podkładkę chłodzącą.

To wtedy ma go przede wszystkim potraktować sprężonym powietrzem od wlotów i wylotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,wyczyściłem z kurzu,wszystko chodzi jak ta lala (już od 5 godzin gram w Warcrafta 3 i żadnej zwiechy :D ).Muszę tylko pogratulować specjalistom z Fujitsu Siemens.Żeby dostać się do wnętrza komputera potrzebowałem 6 różnych śrubokrętów.Ale elegancko oczyściłem i jest super.Jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie.

Na otwartym laptopie wiadomo najlepiej, ale dla tych, którzy mają laptopy na gwarancji i rozkręcenie = gwarancja do kosza, sposób też jest, bo dmucha się od wlotów i wylotów powietrza. Tak jak pisałem wyżej, efekty są zdumiewające, a i przyjemność dla ucha jest, bo wentylatorek nie piszczy jak szalony(Taak, katorga jak taka "pierdółka" świszczy).

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...