Skocz do zawartości
kwaska

Hp, Asus Czy Sony Vaio?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam sie nad kupieniem laptopa do codziennego uzytku. Wczesniej uzywalem Fujitsu Siemens La1703, ktory niedawno sprzedalem. Chcialbym zeby nowy laptop byl lepszy od poprzedniego, a o to chyba nie trudno ;) Patrzac na tansze propozycje znalazlem HP G61-110SA, cena 430 euro- http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/documen...817&lang=en .

Czy ktos moglby mi doradzic czy warto sie w to pakowac? Najbardziej zalezy mi na dobrej baterii(studia) i nietrzeszczacej obudowie, w obu wzgledach Fujitsu Siemens La1703 byl beznadziejny.

 

Czy warto go kupic czy lepiej jeszcze zaczekac i dozbierac do czegos lepszego?

Edytowane przez kwaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to faktycznie nie ma co kupowac tego hp. W miedzy czasie przejrzalem oferty innych producentow i wpadl mi w oko dell studio 1555, jego najtansza wersja za okolo 515 euro.

Specyfikacja:

Intel® Pentium® Dual-Core Processor T4300 (2.1GHz, 800MHz, 1MB cache)

3072MB 800MHz Dual Channel DDR2 SDRAM [1x2048 + 1x1024]

250GB (5,400rpm) Serial ATA Hard Drive

Intel Integrated GMA 4500MHD

Dell Wireless 1510 Half Mini Card (802.11n)

15.6in Widescreen High Definition (1366x768) WLED with TrueLife

Windows® 7 Home Premium 64bit- English

 

Laptop bedzie uzywany do ogladania filmow, sluchania muzyki, internetu, pracy w word, excel i photoshop od czasu do czasu.

 

W zwiazku z tym mam kilka pytan:

-Czy Intel Pentium T4300 jest na prawde taki kiepski?

-Czy lepiej doplacic 70 euro do 15.6in Widescreen Full High Definition (1920x1080) WLED with TrueLife?

-Czy bedzie jakakolwiek roznica pomiedzy Dell Wireless 1510 Half Mini Card (802.11n) a Intel WiFi Link 5100 (802.11 a/b/g/n 1X2) 1/2 MiniCard?

-Czy moglby ktos polecic mi dobra a w miare tania zewnetrzna karte dzwiekowa do laptopa z wyjsciem optycznym(chcialbym go podlaczyc do wzmacniacza).

 

Dzieki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T4300 jest bardzo przyzwoitym procesorem laptopowym. Taki złoty środek pomiędzy ceną a wydajnością, do zastosowań codziennych jest idealny (zakładam, że nie renderujesz dużych filmów 3d przed śniadaniem każdego dnia). Co do matrycy : najlepiej obejrzyj. Ja lubię mieć większą rozdzielczość i biorąc laptopa dla siebie dopłaciłbym. Niemniej nie każdy lubi mieć małe literki i bawić się w ew, zmiany wielkości czcionek - więc tu decyzja powinna być samodzielna. Co do kart Wifi... bierz tańszą. Będzie działać i będzie dobrze. Co do karty audio to znając życie Creative ma coś w swej ofercie, ale ostatnio jestem nie w temacie więc nie będę się rozpisywał.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sie troche zmienila gdyz dostalem kupon na 200 euro do sklepu carphonewarehouse ktory sprzedaje laptopy. Co prawda wybor jest troche ograniczony, ale wydaje mi sie ze da sie cos wybrac.

 

Modele na ktore wpadly mi w oko:

- Asus X5DC(Intel Celeron 220 1.2GHz, 3gb ram, 250gb dysk, win 7, 15.6 matryca) za 429 euro

- Asus UL30(Intel Celeron Dual Core, 3gb ram, 320gb dysk, win 7, 13.3 matryca i 9 godzin na baterii) w cenie 579 euro

- Sony Vaio NW20(Pentium T4300, 3gb ram, 320 dysk, 15.5 matryca i win 7) za 599 euro

 

Ktory z podanych modeli bylby najlepszym wyborem?

 

Michrz: Sprawdzilem laptopa z 1366x768 i raczej nie przeszkadzalaby mi taka rozdzielczosc :) Dzieki za pomoc!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta strona : http://www.carphonewarehouse.com ? Tam jest Dell Studio 15 (aczkolwiek nie wiem czemu z procesorem ULV, wygląda jak opis innego modelu, dopytałbym na Twoim miejscu), oraz Samsung R519... a już na 100% mają tam zrąbaną wyszukiwarkę bo wyrzuca mi zupełnie losowe wyniki przy niektórych rozmiarach ekranu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konio68, bagienny- Troche mnie zniecheca ten sony ze wzgledu na obudowe, najprawdopodobniej w sklepie maja tylko biale wersje, ale pewnie bym sie przyzwyczail.

Michrz- strona to carphonewarehouse.ie, ale na niej nie ma wszystkich modeli. W gazetce jest Dell Studio 14z, ale cena jest juz wyzsza- 679. Jedyny samsung jaki jest to x420 w cenie 729 euro, poza moim zasiegiem niestety.

 

A Asus UL30 bylby zlym wyborem? Wiem ze procesor jest troche slabszy od T4300 ale za to praca na baterii 9 godzin brzmi imponujaco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...