Skocz do zawartości
1pr0

Vcore Mod Dla Tualatina

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz, jak zrobic def vcore od 1.3 do 1.825, btw dobrze ze chociaz tak sie da na ta stronke wejsc.

 

Co celina 1200 nie chce zrobic 1600 ? Moja tez nie robi :razz: , z ciekawosci kiedys sprawdzilem na asusie cuv4xe(sprzedalem to mobo) z regulacja napiecia chyba 1.7V sie dalo dac maks i nawet to maks V nie pomagalo, tylko sie dziadzina grzala jak jakies palomino. Nie bawilem sie w to wyzej, celina jest w plycie gdzie nie da sie krecic - compaq, a fsb 100 to maks, asus p2b ktorego mam to padlina jakas niedosc ze z uwalonym agp to o stabilnosci na fsb 133 mozna pomazyc, moj PIII-S robi 1600 na defie, wiec do paru mhz wiecej starczylby mi zwykly mod vid1 + vid2, ale taktowanie pci przy 152 jest juz nieciekawe wiec w miare mozliwosci szanuje swoj dysk  :wink: , poza tym fajnie jest jak jest czyli cicho i chlodno.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie chce wskoczyć na FSB 133 maks 130 ;/ A chce policzyć SPI 1m poniżej 1m30s (aktualnie na FSB 125 - 1m36s). Wielkie dzięki za stronkę - jakbyś chciał ASUSa CUSL2 z przerwanymi ścieżkami między CPU a RAMem (po wierzchu) to pisz na PW bo leży i się marnuje - fanatykowi p3 oddam za darmo :P

 

EDIT: Procek nawet na 1,9v nie robi FSB133... Tempy ma straszne, bo około 40*C w BIOSIE (AC Copper Silient 3 + Delta 92mm), jutro przy chłodzeniu oknowym postaram się zrobić valida chociaż na 1,6ghz :( Do tego nie chce odpalić na Dellu GX150 (mobo i815) - masz może jakieś porady?

 

EDIT2: Byłbym zapomniał :) jakimś cudem zrobiłem moda na 1,85v a chciałem na 1,8v xD

Edytowane przez 1pr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell GX150 ma pewnie i815e nie ep. Jak juz robiles zwyklego bxmoda jak tu i nie dziala to sproboj tak(czerwone zaizolowac, zolte i zielone polaczyc) :

 

 

Dołączona grafika

 

Moje compaqi 043CH i 06C4H(na i815e juz go nie mam) tez nie wstaja z tualatinem po zwyklym bxmodzie, za to dziala jak zrobie jak wyzej.

 

Hmm ze wyszlo inne napiecie troche dziwne, to z linka ma zmieniac defaultowe vcore, wiec nie powinno miec znaczenia jaki proc mial def fabrycznie (jak to ma miejscie przy laczeniu vid1+vid2).

 

cuslem bym sie pobawil nawet, pomeczyloby sie na nim celine 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=921879

 

Voltowanie wyżej nie przynosi żadnego efektu, ba nawet pogarsza stabilność ;( no cóż ten Celeron pójdzie do DELLa a sam poszukam innego procka ;)

Znasz może vcore moda na Mendocino dającego wyżej niż 2,3v w sokecie? (Mam C333@ FSB133 2,3v stabilnie, do złotek na hwbocie niewiele brakuje

 

EDIT: na tym podanym przez Ciebie modzie wszystko hula ;)

Edytowane przez 1pr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz raczej trzeba dobra sztuke celka trafic zeby wiecej zrobil,  moze lepszy bylby taki na ostatnim steppingu tb1(byly takie celki az luknalem w processor findera choc celki co ja mial wszystkie byly ta1, pIII-S mam na tb1, )

Nie bawilem sie modzenie mend, bo mam takie sprytne cos gdzie na zworkach mozna dac od 1.8 do 3.5V (moge odstapic jedna, choc wiadomo uzytek z tego mozna zrobic tylko na plycie slot1)

 

 

Dołączona grafika

 

Luknij tu - post nr 6 w temacie uzytkownika benek, btw tym sie chyba pobawie, ale raczej w undervoltowanie PIII 733@366 albo @550

 

Mialem 3 mendy ppga: 2x400 i 1x366 i tak ta 366 mam do dzisiaj ladnie chodzi @550(fsb 100) na 2.0v, a na 112*5.5 czyli 616 nie chce stabilnie dzialac mimo 3V, tylko sie bardziej grzeje. Te 400(juz ich nie mam) @600 takze nie chcialy dzialac mimo voltowania, mam jeszcze 333 na slot1, ale nie wstaje przy 2.0V @500.

 

EDIT :

Zrobilem vmoda wg tego co napisal benek w linku ktory dalem pare linijek wyzej(pasuje takze dla mendocino) i tak o to wyglada undervoltowany PIII 733@550@1.5V

Dołączona grafika

Temperatury - na nie za duzym radiatorze bez zadnego aktywnego chlodzenia, radiator nie jest nawet letni - cos pieknego. Robilem tego undervolta poniewaz chce sobie z tego sprzetu zrobic takiego serwero-ssacza 24/7.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyższych napięć wymagana jest zmiana vid4 którego w sockecie niestety nie ma - jest tylko w kontrolerze napięć. ;/ Próbowałem ustawić vcore na 2,3v (wtedy vid4 jest już zamieniony) i połączyć/zaizolowac odpowiednie piny ale niestety to nie działa. Pozostaje mi chyba tylko modyfikacja biosu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę śmiecił, szkoda nowego wątku.

Mam pytanko. Mam takiego Slotowego PIII 650E na 100MHz fsb, startuje na 133MHz, ale wywala błędy, za mało ma Voltażu, potrzebuję info jak zrobić na nim vmoda, żaby mu rzucić deko wyższe napięcie, w sieci nic znaleźć nie mogę coś na ten temat, albo źle szukam.

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...