Skocz do zawartości
igalex

Co Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mój ojciec zastanawia sie na kupnem nowego procesora i płyty głównej i prosił mnie abym zapytał sie was który procesor jest lepszy

 

http://www.allegro.pl/item867450051.html

 

I czy bardziej opłaca sie brać płyte pod intela czy amd

 

http://www.allegro.pl/item862155426_intel_...b_45nm_box.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz AMD.. ale nie od tego użytkownika

 

Intel co podałeś jest już nie opłacalny = stara podstawka.

za tą cene to juz masz i5

 

Czyli amd będzie lepszy?? i czy AMD chce pujść w ślady intela i zastosować nową podstawke tak jak jest teraz w przypadku i7 i czy wogóle bedą procesory amd porównywalne do i7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Phenom ze wzgledu na to ze socket 775 juz umarl. Jest nieprzyszlosciowy i juz nic dobrego lga775 nie spotka :P Z tym ze dzis panuja juz na rynku pamieci ddr3 ;] sa w takiej cenie jak ddr2 (no prawie). Wiec i tak musicie wymienic mobo, proca i ram. Phenom x4 bardzo dobry wybor, jezeli fundusze okaza sie wystarczajace na i5 to bedzie to jeszcze lepszy wybor :P

 

AMD bedzie lepszy w niektorych kategoriach. Jezeli masz na proca, mobo i ram okolo 1500zl to mozna brac i5. Intel dzis nie ma nic sensownego dla nas w nizszej polce cenowej. Ale np. jezeli ktos nie kreci to i tak lepiej bedzie brac 965 125W niz i5 750. i7 na 1156 jest, czy ma sens sam nie wiem, wolny wybor ;] socket 1366 to juz wyzsza polka calkowicie, czyli o tych "prawdziwych" i7 nie ma co myslec.

AMD ma obecnie podstawke am3, wiec oparta o ddr3 i nowe procesory. Phenomy II i Athlony II. Mysle ze ten socket jest bardzo przysszlosciowy i nie ma sensu obawiac sie ze w ciagu dwoch lat juz bedzie umarly calkowicie. Po za tym mobo pod am3 dobre to koszt okolo 300zl ;] wiec naprawde nie duzo.

Beda czy nie, nie wiadomo. Narazie AMD nic takiego nie wypuscilo, osobiscie o planach nie czytalem nigdzie takich. Raczej pytanie czy Intel wypusci cos wartego uwagi w cenach konkurencji. Na am3 w pierwszej polowie roku wyjda procesory x6 ;] Watpie aby normalnemu userowi to sieprzydalo, ba nawet watpie by pro potrzebowali tego na gwalt, w koncu kilka miesiecy mija nim na rynek trafia produkty ktore obsluguja nowe technologie itp innych procow tez zapewne troche bedzie.

 

Ale tak w ogole to podaj reszte sprzetu. Kazda czesc jest wazna wiec caly ten temat narazie nie ma sensu :P Bo do zasilacza modecom FEEL I nikt ci nic nie pozwoli wlozyc, do budy za 15zl z jednym wentylem tez nie bo cos ugotujesz jeszcze itd...

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszte mój ojciec raczej ma wporządku

 

Zasilacz MODECOM CARBON 620W

Obudowa Ibox orion 911

 

Do tego zakupimy jaiś dodatkowy wentylatorek

 

ale mam kolejne pytaniA

 

Czy procesory x6 będą kompatybilne z AM2??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez igalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że modecom produkuje wporządku zasilacze w takim razie co byście polecili tak do 300zł nie więcej??Czyli rozumiem że jak wezme płyte pod ddr2 to nie będe mógł włożyć x6

 

Przed chwilą znalazłem taki artykuł to nie wiem w co wierzyć :D

 

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=19586

Edytowane przez igalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkuje, ale nie carbony i feele... szukaj chociażby Fortron FSP500-60APN 500W

 

Nowe procesory będą kompatybilne z obecnymi podstawkami Socket AM2 oraz AM3...

Byłoby miło - o ile płyta uciągnie takiego potworka... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tansze ale dla mnie sens kupna am2 jest taki jak lga775. I tak bedzie trzeba wymienic potem mobo i ram przy upgreadzie. Proc niby zostaje... Co do x6 to sprawa jest taka ze watpie abys ty lub tata go wykorzystal. Niech by to byl nawet potwor o taktowaniach na stocku 3,5ghz... Cena bedzie duza a nim ktos napisze programy pod to tez troche czasu minie. Gry sa w ogole abstrakcja :P Wiec argument x6 jest raczej tym z tych ostatnich ^^ bardziej przydaloby sie gdyby wyszly fajne BE z niskim tdp i dobrym oc. Chociaz i tak sporo jest dzis do wyboru.

AM2+ to koszt ile mniejszy od am3 ? 70zl ? Watpie aby bylo warto. 2gb ramu ddr3 i mobo za 300zl i juz. Zasilacz nie jest tragiczny, to nie feel. Ma sporo mocy (nie wiele wartej :P) wiec i przez to musi miec lepsze linie troche. Do 955 w nowej rewizji tj bez BE ok, ale do 965 jednak bym zmienil.

W ogole do czego uzywany pc najczesciej ? ;]

 

Ps. buda nie trzeszczy, skrzypi ? niesamowite ^^ zndrew dobrze to okreslil, syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec troche pracuje na komputerze raczej exel word czasami photoshop ale mysle o przyszłości i czy x6 obasłuży am2 bo w końcu sie nie dowiedziałem a zasilacz może zostać tak może to głupie ale chciałbym aby płyta obsługiwała mi x6 ale żeby jak najmniej zapłacić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...