Skocz do zawartości
m_lesiu

Zakupy U Użytkownika Xtreme Addict

Rekomendowane odpowiedzi

// Temat przesunięty zgodnie z prośbą autora.

// ULLISSES

 

Jako że oryginalny temat z moją przygodą powędrował już do archiwum a sprawa ciągnie się dalej - założyłem nowy temat, bo sprawa jest wg mnie na tyle poważna że nie można tego tak zostawić.

 

W skrócie, zaczęło się od tego, że kontakt z gościem się urwał po zrobieniu przeze mnie przelewu za części do WC. Odezwał się dopiero, jak dałem publicznego posta. Myślałem że więcej problemów nie będzie.

 

No i paczka doszła. Wysłana jako ekonomiczna, a sam mi potwierdzał że będzie priorytet. To raz.

Do pompki, jak i do obu chłodnic 1x120 miały być dołączone złączki proste skręcane 8/10 oraz OPRÓCZ tego zamówiłem dodatkowych 6, też 8/10 z gwintem 1/4".

 

Co było w paczce? Do pompki i obu chłodnic - były. Dodatkowych 6 już nie, zamiast nich dał jedną kątową 8/10 (ok, może się przydać...) oraz po kilka na gwint 1/8" oraz 1/2" plus zaciski. Po co? Nie takie przecież zamawiałem? Ale OK, w poprzednim temacie non stop powtarzał że dostałem to za free (tak jak i kilka kawałków używanego węża plus około metrowy odcinek nowego). Tak jak mi pisał na gg.

 

Co się okazało po sprawdzeniu sprzętu? Jedna z chłodnic jest dziurawa:

http://img407.imageshack.us/gal.php?g=img2891resize.jpg

 

Jakiś nie powiem kto, śrubką od wentylatora zrobił z obu stron dziurę. Żeby to sprawdzić, nie trzeba wcale składać i zalewać układu - wystarczy zatkać jedno gniazdo i przedmuchać.

 

Jestem już po rozmowie z nim i co się nagle okazuje? Że tą chłodnicę dostałem za free, natomiast gość mi pisze że ja płaciłem za wąż i złączki :) Zainteresowanym przypomnę, że jego cennik wyglądał następująco:

- pompka bez złączek: 50zł (ze złączkami: 60zł - tą wziąłem)

- chłodnica UV: 48zł

- chłodnica czarna: 40zł

 

Jak widać, koleś jest nie tylko nieodpowiedzialny, ale też kręci jak i kiedy się tylko da.

Na zwrot kasy nie mam co liczyć, bo to już mi dał do zrozumienia.

 

Wymiana na nową? Taaa, jak mu odeślę na swój koszt, to on odda na serwis i teraz - uwaga - gratis (w ramach rekompensaty) da mi bloczek na NB :D

Tekstów typu: "nie wyglada to tak zle, troche kleju epoksydowego" nie będę komentować.

 

Dlatego tym bardziej odradzam jakikolwiek zakup (wcześniej myślałem że ma tylko problemy z terminowością nadawania paczek), zwłaszcza że możecie kupić uszkodzony sprzęt, za który on nie bierze żadnej odpowiedzialności. Ja straciłem 40zł - czy to dużo? To zależy - ja jestem jedną chłodnicę w plecy. Co jednak, jeśli ktoś zakupi sprzęt na kilkaset albo i kilka tysięcy złotych (płyty główne, procki czy inne podzespoły) i dostanie uszkodzone?

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh kupowalem u XA jakies tam pamieci kiedys i jakos do tej pory problemow nie mialem.

Zreszta na takie tematy jest inny dzial, wiec za wypisywanie zali na gieldzie mozna %% zarobic, jest cos tam na temat niesolidnych firm i sprzedajacych, tak ze temat zbiorczy istnieje i tam powinienes pisac, albo choc w dziale odpowiednim, gielda jest od ogloszen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że EA oszukał nie tylko mnie... Moja sprawa wygladała tak że kupiłem u niego Freezera 7. Przesyłka (w końcu!) doszła, założyłem cooler, i co sie okazało? Temp wyższe o 10-15 stopni niz na boxowym coolerze intela. Po zdjęciu fryzjera, wyszło na to że nie przylega on do procesora - miał po prostu leciutko odciśnięty IHS innego proca - czyli sprzęt ewidentnie fizycznie uszkodzony, i w związku z tym za cholere nie pasował do mojego. Początkowo miałem nadzieje że jakos dojde z EA do porządku, kilka pw poszło - zaproponował mi odesłanie na gware - która w przypadku nieuznania kosztuje 50 dych. Jakos do niego nie docierało, ze nie jest tak że ja kupiłem od niego sprzet, który sie popsuł, tylko on sprzedał mi felerny cooler z góry o tym wiedząc.

 

W koncu - jako że dalej chciałem sie jakos dogadać - stwierdziłem że wyszlifuje cooler, na wlasny koszt itp, itd. Napisałem o tym EA i zabrałem sie za szlifowanie, które niestety nie przyniosło efektu - radiator był zdeformowany bardziej niz mi sie wydawało :/ i scieranie kolejnych warstw nic nie dawało.

 

Wiec szybka decyzja, pw do EA ze odsyłam, a on w tym momencie że nie uznają mi gwarancji po szlifowaniu- o czym oczywiscie wczesniej przemilczał, żeby potem ciągnąć spychanie odpowiedzialności na mnie... I tak sprawa sie zakonczyła, bo procesować sie z oszustem o te 40 zł i udowadniać kto zepsuł cooler to już było ponad moje sił.

 

I jeszcze porcja wesołej twórczości tego znajomka:

Człowieku idź się leczyć

Teraz oficjalnie mówię Ci, że nie masz co pisać, bo już blokuję wiadomości od Ciebie bo skończyłem tę sprawę. Moim zdaniem uszkodziłeś Freezera przez szlif (chyba, że jest na tyle delikatny że nie, nie mnie to oceniać), a wcześniej nie umiałeś go zamontować albo nie nałożyłeś dobrze pasty - różne cuda się dzieją. Teraz dziękuję definitywnie i życzę miłego dnia

Moim zdaniem to mózg Ci się zlasował i tyle za dużo emocji ze sprzętu ostatnio najwidoczniej. Niech do Ciebie dotrze, że czegoś takiego jak cooler nie da się popsuć (chyba że młotkiem). Po prostu jesteś ciemnotą która albo coś kantuje, albo nie umie przeprowadzić skomplikowanej operacji jak montaż chłodzenia, a na głupotę nie mam lekarstwa. Ja już ze swojej strony skończyłem bo uznałem, że to nie ma sensu. Jakby cooler jakimś cudem rzeczywiście nie działał, to czemu miałbyś go nie oddać na gwaracje? koniecznie zwrot kasy? Widać byłeś umotywowany czymś innym, kupiłeś inny cooler, może kupiłeś freezera tyle, że taniej i teraz odstawiasz cyrki (w ogóle ta propozycja z targowaniem się za przedmiot po tym jak kupiłeś "bo ktoś nowy wystawiał za 5 zł taniej" o ile pamiętam przedstawiła twój poziom intelektualny. Interesowałem się jeszcze trochę później Twoją sprawą bo chciałem Ci pomóc, ale dowiedziałem się w Coolingu, że szlifując podstawę freezera unieważniłeś gwarancję a może i nawet uszkodziłeś cooler nieodwracalnie, więc w tym momencie nie ma ani gwarancji ani już żadnej możliwości zwrotu towaru, której i tak nie było bo Twój problem był wyssany z palca. A teraz już kończę na poważnie bo ta rozmowa nie ma sensu, po Twoich wiadomościach dochodzę do wniosku, że nie jesteś osobą w pełni normalną albo masz nieczyste zamiary.

 

Dziękuję i pozdrawiam, wesołego roku 2009

 

 

 

lesiu... nie przeczytałeś jaki ten typ ma już odemnie komentarz w profilu?? Sprzedających trzeba sprawdzać przed zakupem.

 

Ja osobiście wnioskuję o dożywotniego bana... żeby już nikogo nie oszukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt na paczke czekalem...hm kolo 2 tygodni ale wyslal :) nie bylo gwarancji jedyny bol ale ogolnie nie narzekam mily kontakt moim zdaniem porzadny chlop tylko troche sie gubi w ilosci tego co sprzedaje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

no fakt na paczke czekalem...hm kolo 2 tygodni ale wyslal :) nie bylo gwarancji jedyny bol ale ogolnie nie narzekam mily kontakt moim zdaniem porzadny chlop tylko troche sie gubi w ilosci tego co sprzedaje:)

Kontak to przy sprzedazy zawsze bedzie mily , to chyba oczywiste...

 

Swoja droga , kilkukrotnie na tym forum widzialem co robi "staz" w kontekscie sprzedawanych gratow , hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że oryginalny temat z moją przygodą powędrował już do archiwum a sprawa ciągnie się dalej - założyłem nowy temat, bo sprawa jest wg mnie na tyle poważna że nie można tego tak zostawić.

 

W skrócie, zaczęło się od tego, że kontakt z gościem się urwał po zrobieniu przeze mnie przelewu za części do WC. Odezwał się dopiero, jak dałem publicznego posta. Myślałem że więcej problemów nie będzie.

 

No i paczka doszła. Wysłana jako ekonomiczna, a sam mi potwierdzał że będzie priorytet. To raz.

Do pompki, jak i do obu chłodnic 1x120 miały być dołączone złączki proste skręcane 8/10 oraz OPRÓCZ tego zamówiłem dodatkowych 6, też 8/10 z gwintem 1/4".

 

Co było w paczce? Do pompki i obu chłodnic - były. Dodatkowych 6 już nie, zamiast nich dał jedną kątową 8/10 (ok, może się przydać...) oraz po kilka na gwint 1/8" oraz 1/2" plus zaciski. Po co? Nie takie przecież zamawiałem? Ale OK, w poprzednim temacie non stop powtarzał że dostałem to za free (tak jak i kilka kawałków używanego węża plus około metrowy odcinek nowego). Tak jak mi pisał na gg.

 

Co się okazało po sprawdzeniu sprzętu? Jedna z chłodnic jest dziurawa:

3271271[/snapback]

Widzę że EA oszukał nie tylko mnie... Moja sprawa wygladała tak że kupiłem u niego Freezera 7. Przesyłka (w końcu!) doszła, założyłem cooler, i co sie okazało? Temp wyższe o 10-15 stopni niz na boxowym coolerze intela. Po zdjęciu fryzjera, wyszło na to że nie przylega on do procesora - miał po prostu leciutko odciśnięty IHS innego proca - czyli sprzęt ewidentnie fizycznie uszkodzony, i w związku z tym za cholere nie pasował do mojego. Początkowo miałem nadzieje że jakos dojde z EA do porządku, kilka pw poszło - zaproponował mi odesłanie na gware - która w przypadku nieuznania kosztuje 50 dych. Jakos do niego nie docierało, ze nie jest tak że ja kupiłem od niego sprzet, który sie popsuł, tylko on sprzedał mi felerny cooler z góry o tym wiedząc.

 

W koncu - jako że dalej chciałem sie jakos dogadać - stwierdziłem że wyszlifuje cooler, na wlasny koszt itp, itd. Napisałem o tym EA i zabrałem sie za szlifowanie, które niestety nie przyniosło efektu - radiator był zdeformowany bardziej niz mi sie wydawało :/ i scieranie kolejnych warstw nic nie dawało.

 

Wiec szybka decyzja, pw do EA ze odsyłam, a on w tym momencie że nie uznają mi gwarancji po szlifowaniu- o czym oczywiscie wczesniej przemilczał, żeby potem ciągnąć spychanie odpowiedzialności na mnie... I tak sprawa sie zakonczyła, bo procesować sie z oszustem o te 40 zł i udowadniać kto zepsuł cooler to już było ponad moje sił.

 

I jeszcze porcja wesołej twórczości tego znajomka:

 

 

 

 

 

 

 

 

lesiu... nie przeczytałeś jaki ten typ ma już odemnie komentarz w profilu?? Sprzedających trzeba sprawdzać przed zakupem.

 

Ja osobiście wnioskuję o dożywotniego bana... żeby już nikogo nie oszukał.

W twoim przypadku wnoszę o leczenie psychiatryczne. Miałeś Freezera, który Ci podgrzewał procesor - nie mam więcej słów. Nie chciałeś go odesłać na serwis, jeśli byłby uszkodzony faktycznie dostałbyś nowy o czym Cię informowałem, a później go przeszlifowałeś = utrata gwarancji. Nie mam więcej pytań ani komentarzy w twojej kwestii.

Wnoszę do moderatorów by nie usuwali tego tematu, tylko go przenieśli w odpowiedni dział jeśli taki istnieje. Może on odstraszy matołów i debili z rodem z allegro.

 

Nawet go umieszczę w swojej sygnaturce. Jak ktoś nie chce ode mnie kupować - nie musi, ma wolny wybór, ale jednak liczba osób zadowolonych jest znacznie większa niż niezadowolonych. Wybór należy do Was.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupowałem u xa, tyle ze pamięci. żadnych problemów z wysyłką. paczka doszła bodajże w 4 dni [piątek była wysłana a w poniedziałek była u mnie]. towar dobrze zabezpieczony. pamięci takie jakie zamawialem, takie były. robią tyle ile miały robić [tj. 1200 cl4]. jedna kość jest coś puknięta, ale to nie robi żadnego problemu. przy niskim voltarzu w memtescie świruje. ale nie wpływa to na prace systemu, ramieci przechodza wszytkie testy, wiec nie mam powodów do jakis pretensji. ram ma to do siebie ze lubi padac. szczegolnie u mnie :lol2: kontakt bezproblemowy. kontaktowałem sie przez pw i zawsze po paru minutach miałem konkretna odpowiedz. nawet po zakupie jak miałem jakaś sprawę to zawsze otrzymałem wiadomość zwrotna.

 

btw. krzywa stopa w coolerach to nic nowego. elitarne konstrukcje jak true tez maja krzywe podstawy. szyba, papier ścierny i jedziesz. po co ci jakakolwiek gwarancja? cooler przestał chłodzić? nie rozumiem jak możne być popsuty.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. krzywa stopa w coolerach to nic nowego. elitarne konstrukcje jak true tez maja krzywe podstawy. szyba, papier ścierny i jedziesz. po co ci jakakolwiek gwarancja? cooler przestał chłodzić? nie rozumiem jak możne być popsuty.

Jak kolega wyzej nie rozumie jak cooler mogł byc popsuty i przestać chlodzić bo się popsuł...??

Kawał metalu się popsuł bo co, przestał przewodzić czy co?

 

DOBRE ;D

 

Na dodatek kupowalem wielokrotnie od uwytkownika XA i nigdy nie mialem zastrzeżeń. Wiadomo czlowiek zapracowany to i malo ma czasu... Dla tego czasami kontakt byl utrudniony. Co niewplywalo na komfort rozmowy czy poźniejsze kontakty w sprawie serwisów. Ale kto z nas nie pracuje??

Ludzie zastanowcie sie, siedzi taki przed gg dzien i noc i mysli ze każdy musi odrazu odpisywać jak by nie mial nic innego do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrążasz się

 

Ad.1 nie wymieniłeś wszystkiego w paczce

Ad.2 Paczkę wysłałem przed tym zanim umieściłeś atak na mnie publicznie. A nie pisałeś na GG w tym czasie (albo do mnie nie doszło), a odpowiedzieć na PW człowiek nie ma obowiązku w ciągu 5 min a nawet w ciągu 2h (po tym czasie napisałeś atak na mnie), czasami trochę trzeba poszukać potwierdzenia nadania (numeru przesyłki) albo są ważniejsze sprawy w tym czasie

Ad.3 Licząc wszystkie dodatki + przesyłkę chłodnica wyszła Cię za 0 zł, to dlaczego nagle żądasz zwrotu całej kwoty za chłodnicę? a nie chcesz zwrócić całej paczki, już nie mówiąc o tym że mówiłem żebyś wysłał mi chłodnicę na serwis, a bloczek NB miał być rekompensatą za wysyłki i szkody zdrowia psychicznego icon_smile3.gif Już nie wnikam, czy chłodnicę faktycznie wysłałem uszkodzoną czy Ty ją uszkodziłeś

Ad.4 Jakoś ludzie się nie skarżą a kupują dużo więcej i za większe kwoty niż Ty i nie są tak narwani

1. Nie wymieniłem drucików na węże - ale ich też nie zamawiałem (a co, też je chcesz policzyć po x zł/metr?)

2. Nie 2h ale 28h. Pierwsze PW poszło 22 kwietnia po 13. Posta umieściłem 23 kwietnia po 17.

 

3. Dodatki które mi dałeś rzekomo za darmo, nagle sobie liczysz (i to również te których nawet nie zamawiałem, jak złączki z gwintem 1/8 oraz 1/2")?

Może się jeszcze okaże że pompkę oraz drugą chłodnicę też dostałem za free, natomiast 108 zł zapłaciłem za karton oraz folię bąbelkową?

 

Pytałem się wyraźnie o cenę końcówek oraz węża - odpisałeś że mi je dasz za darmo, natomiast ceny pompki oraz obu chłodnic podałem wcześniej i nic w tej sprawie nie zmieniałeś (i doskonale o tym wiesz - wszystko jest w Archiwum gg, więc nie zgrywaj głupka).

Osoby które również w tym czasie były zainteresowane kupnem zapewne doskonale pamiętają ceny tych elementów, jakie podałeś w ogłoszeniu.

 

Fragment rozmowy (w sumie wszystko co było związane bezpośrednio z transakcją) po otrzymaniu zdjęcia z pompką i chłodnicami.

Ja (14-04-2009 14:35)

na niebieskiej są złączki 8/10? Dajesz je w cenie chłodnicy?

Ja (14-04-2009 14:35)

W wziałbym obie

 

XtremeAddict (14-04-2009 14:37)

moge dorzucic zlaczki

XtremeAddict (14-04-2009 14:37)

do obu chlodnic

 

Ja (14-04-2009 14:40)

Ile musiałbym dopłacić?

 

XtremeAddict (14-04-2009 14:40)

za free moge dorzucic

XtremeAddict (14-04-2009 14:40)

jesli wzialbys dwie chlodnice

No i wziąłem obie chłodnice (pierwotnie miałem brać tylko czarną).

 

XtremeAddict (14-04-2009 14:44)

bedziesz potrzebowal moze cos jeszcze z wc?

 

Ja (14-04-2009 14:45)

złączki i wąż

Ja (14-04-2009 14:45)

Ale chyba nic z tych rzeczy nie wystawiłeś :)

 

XtremeAddict (14-04-2009 14:45)

mam zlaczek od ciach!a

XtremeAddict (14-04-2009 14:45)

i weze 8/10 tez

XtremeAddict (14-04-2009 14:45)

:D

 

Ja (14-04-2009 14:45)

:D

Ja (14-04-2009 14:45)

No to super

 

XtremeAddict (14-04-2009 14:45)

innovateka troche

 

Ja (14-04-2009 14:45)

W takim razie daj mi kilka minut na przemyślenie, co dokładnie potrzebuję

Po tym pytałem się o solidność złączek choinkowych oraz skręcanych i o parę innych rzeczy...

 

Ja (14-04-2009 14:55)

W jakiej cenie masz wąż 8/10 i czy jest solidny?

Ja (14-04-2009 14:55)

No ile liczysz sobie za złączki?

XtremeAddict (14-04-2009 15:14)

zacznijmy od tego

XtremeAddict (14-04-2009 15:14)

nie ma mocniejszych zlaczek

XtremeAddict (14-04-2009 15:15)

od skrecanych (sk)

XtremeAddict (14-04-2009 15:16)

mam skrecane 8/10 proste

XtremeAddict (14-04-2009 15:16)

katowych do pompki nie mam

XtremeAddict (14-04-2009 15:17)

w ogole katowych nie mam obecnie zlaczek

XtremeAddict (14-04-2009 15:18)

a waz mam dobry

XtremeAddict (14-04-2009 15:18)

zalmana i innovateka

XtremeAddict (14-04-2009 15:18)

nie zagina sie

Ja (14-04-2009 15:22)

Dobra, czyli masz proste, skręcane :D

Ja (14-04-2009 15:23)

jaka cena za sztukę?

Ja (14-04-2009 15:23)

6 bym potrzebował, na gwint 1/4"

Ja (14-04-2009 15:24)

Złączki są mosiężne, niklowane/chromowane?

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:25)

hmm

XtremeAddict (14-04-2009 15:25)

normalne :D

XtremeAddict (14-04-2009 15:26)

dobra, to bierzesz

XtremeAddict (14-04-2009 15:26)

pompke

 

Ja (14-04-2009 15:27)

Biorę pompkę (tą ze złączkami 8/10) - jest na nią gwarancja w Cooling.pl, tak?

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:27)

tak

XtremeAddict (14-04-2009 15:27)

160 zł

XtremeAddict (14-04-2009 15:27)

za calosc

 

Ja (14-04-2009 15:27)

Jakiś paragon do niej jest?

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:27)

niet

XtremeAddict (14-04-2009 15:27)

gwarancja przeze mnie

 

Ja (14-04-2009 15:27)

sticker?

XtremeAddict (14-04-2009 15:27)

mam fv na firme

 

Ja (14-04-2009 15:27)

aha, OK

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:27)

160 zl za calosc z wysylk

 

Ja (14-04-2009 15:28)

Dwie chłodnice - obie ze złączkami 8/10

XtremeAddict (14-04-2009 15:28)

ai ci dorzuce troche weza

XtremeAddict (14-04-2009 15:28)

i te zlaczki 4 proste 8/10 dodatkowe

 

Ja (14-04-2009 15:28)

6 potrzebuję, oprócz tych co dajesz do chłodnic i pompki

XtremeAddict (14-04-2009 15:29)

no to dostaniesz 6

Ja (14-04-2009 15:29)

Wąż....2 metry? ;>

Ja (14-04-2009 15:30)

chciałbym mieć na zapas

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:30)

to bedzie w jakis kawalkach

 

Ja (14-04-2009 15:30)

Uuuu, a nie masz po prostu odcinka 2m?

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:30)

zalmana dostaniesz chyba z 1/5metra w calosci

 

Ja (14-04-2009 15:30)

aha

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:31)

nie narzekaj, dostaniesz zlaczki i waz za free

XtremeAddict (14-04-2009 15:31)

praktycznie

XtremeAddict (14-04-2009 15:31)

w coolingu to jedna zlaczka z 7 zł kosztuje :D

 

Ja (14-04-2009 15:31)

Sorry, ale dopiero liczę ile to wyjdzie

Ja (14-04-2009 15:31)

Faktycznie, wychodzi praktycznie za free <spoko>

Ja (14-04-2009 15:31)

Więc nie będę marudził, obiecuję ;-)

Ja (14-04-2009 15:31)

Przesyłka paczką priorytetem?

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:31)

:)

XtremeAddict (14-04-2009 15:31)

tak

 

Ja (14-04-2009 15:32)

Super

Ja (14-04-2009 15:32)

No to robię przelew :)

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:32)

:)

 

Ja (14-04-2009 15:38)

Poszło

Ja (14-04-2009 15:38)

Sprawdź maila

 

XtremeAddict (14-04-2009 15:39)

doszlo

XtremeAddict (14-04-2009 15:39)

ale wyslij mi drugiego maila

XtremeAddict (14-04-2009 15:39)

gdzie w tytule b

XtremeAddict (14-04-2009 15:39)

bedzie

XtremeAddict (14-04-2009 15:39)

pompka + 2xchlodnica i zlaczki

Ja (14-04-2009 15:40)

OK

XtremeAddict (14-04-2009 15:40)

wtedy bede wiedzial co to jest :D

Przepraszam za wklejanie rozmowy z gg, ale jak sami widzicie - gość do samego końca będzie kłamał w żywe oczy.

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Płaciłeś za całość. , graty, przesyłka + gratisy. Wszystko jest cenowo wyliczone i wyważone. Na przykładzie sklepów: kupujesz laptopa za X zł i gratis dostaniesz nortona, myszkę, torbę i jakiegoś adobe'a, to myślisz, że te gratisy nie są już wliczone w koszty laptopa czy w jego marżę? Może sklep na nie wykłada z własnej kieszeni albo dopłaca do interesu charytatywnie? Albo chcesz takiego laptopa oddać - to oddasz gołego czy cały komplet jaki kupiłeś z gratisami? Zastanów się jak ten świat funkcjonuje.

 

Nie zostawiłem Cię na lodzie - mogłeś chłodnice oddać na gwarancję to byś dostał jeszcze gratisa, ale Ty wolisz upierać się o oddać chłodnicę zostawiając gratisy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem też się wypowiedzieć, bo to co ostatnio się dzieje przerasta wszelkie granice...

 

Kupiłem u użytkownika Piwor płytę MSI P45D3 Platinium.

 

Gościu zapewniał, że będzie nowa. Pytałem nawet czy była podłączana. Powiedział, że nie. Pytałem czy są wszystkie dodatki. Powiedział, że tak.

Płyta przyszła prawie po 2 tygodniach. (Gościu miał przekomiczne wymówki: imieniny dziadka, bolący ząb, kolega w domu...)

 

Ja (1-04-2009 21:24)

aha plytka calkiem nowa?:) czy podlaczana juz?

MSI (1-04-2009 21:25)

nowa

Ja (1-04-2009 21:25)

ok no to osttanie pytanko czyli caly box pudelko wsyztskie graty z pudelka i pisemna gwarancja jest:D

MSI (1-04-2009 21:26)

tak

MSI (1-04-2009 21:26)

pełen komplet

MSI (1-04-2009 21:26)

nawet

MSI (1-04-2009 21:26)

kabelki nie rozpakowane :P

 

MSI (10-04-2009 23:14)

nie moja wina ze mieszkam przy ulicy

MSI (10-04-2009 23:14)

i kurzu jest pełno

Ja (10-04-2009 23:15)

ej nie rob ze mnie idioty

Ja (10-04-2009 23:15)

nie ma na niej kurzu

Ja (10-04-2009 23:15)

tylko w miejsach trudno dostepnych jest osiadly kurz

MSI (10-04-2009 23:15)

i ?

Ja (10-04-2009 23:15)

a plyta nie pachnie nowscia a spalenizna

MSI (10-04-2009 23:15)

była zakurzona

MSI (10-04-2009 23:16)

raz podlaczona

Nowa. Raz podłączana :damage_wall: Ewidentnie było widać, że płyta używana była cały rok. Co do brakującego dodatku jednego odpowiedział, żebym się tak nie tas***ał przy tym. To tylko dodatek. Śmiem stwierdzić, że matka ciach!iarza nie wychowała.

 

Przestrzegam przed zakupem u tego kolesia. Widać jest powiązany z XA (ma go w znajomych) co widać powyżej jest takim samym oszustem...

 

Szkoda słów...

 

Pozdrawiam i jeszcze raz przestrzegam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale czy kupiłeś to ode mnie czy od niego? bo ja sobie nie przypominam bym coś Ci sprzedał. To uważam za nietrafione trochę, załóż sobie swój własny temat, to są skargi na mnie a nie na Piwora :lol2: Więc powyższy post powinien być usunięty bo jest niezgodny z topiciem.

 

Ale fakt, to jest mój znajomy i nie wypieram się tego. Z tego co pamiętam to kombinowałeś nieźle by to wziąć na handel i próbowałeś to drożej sprzedać na forum i na allegro też jako nówkę (więc kto tu kantuje jeśli twierdzisz, że płyta była używana? ), od Piwora chciałeś zwrot pieniędzy w wysokości 50 zł za to , że płyta śmierdzi spalonym kurzem (nie wiem czy to możliwe jest). Kupiłeś płytę za wartość chyba 50%.

ALE SORRY, POMYLIŁEŚ OSOBY

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale czy kupiłeś to ode mnie czy od niego? bo ja sobie nie przypominam bym coś Ci sprzedał. To uważam za nietrafione trochę, załóż sobie swój własny temat, to są skargi na mnie a nie na Piwora :lol2: Więc powyższy post powinien być usunięty bo jest niezgodny z topiciem.

 

Ale fakt, to jest mój znajomy i nie wypieram się tego. Z tego co pamiętam to kombinowałeś nieźle by to wziąć na handel i próbowałeś to drożej sprzedać na forum i na allegro też jako nówkę (więc kto tu kantuje? ), od Piwora chciałeś zwrot pieniędzy w wysokości 50 zł za to , że płyta śmierdzi spalonym kurzem (nie wiem czy to możliwe jest). Kupiłeś płytę za wartość chyba 50%.

Chciał 350zł dałem mu 350zł z wysyłką na co przystanął bez proszenia. O co więc szum? Nieważne po co kupiłem. Płyta nie była taka jak miała być więc sprzedałem za te same pieniądze...

 

Nie udawaj idioty... Każdy sprzęt elektroniczny używany pachnie specyficznie. Jesteś takim samym krętaczem. I nie sprzedałem jej jako nowej, a "mało używaną" (Znowu dziecięca obrona, aby zatuszować swoją winę - no może nie Twoją, ale widzę, że złodziejstwo przechodzi z kolegi na kolegę). Jest chyba różnica. Pogrążasz się tak samo jak Piwor.

 

Co kogo obchodzi za ile kupiłem? On się zgodził wciskając mi, że to nowe i ma wszystkie dodatki. Po co kłamał? Potem wyzywając mnie, że się czepiam...

 

Ewidentnie widać, że Ci 2 to dzieciaki, które nie dorosły do jakiejkolwiek współpracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict

 

1. Wg ciebie więc, kupując samochód, płacę za samą budę, a resztę to gratisy wliczone w cenę. Można i tak... tylko zupełnie nie ma to związku z tą sprawą - ceny poszczególnych części były wyraźnie podane w ogłoszeniu. Daruj sobie dalsze kombinacje i szukanie wymówki bo to na prawdę brzmi śmiesznie.

 

Bardzo zgrabnie pomijasz fakt, że chłodnicę dostałem uszkodzoną, więc z jakiej racji mam jeszcze się przejmować tym, czy gwarancja (taaa, na przewiercenie chłodnicy na wylot - od ręki zapewne wymienią) zostanie uznana czy nie (bo gwarancji 100% mi nie dałeś). W takiej sytuacji są dwa rozwiązania - albo zwrot pieniędzy albo wymiana na sprawny egzemplarz. Zadnego z nich nie przewidujesz. Współczuję innym osobom które, nieświadome, coś od ciebie kiedyś kupią.

 

EDIT:

Kwiacynty, pomyliłeś tematy. Jeśli masz coś komuś publicznie do zarzucenia, to zrób to w oddzielnym wątku, założonym przez siebie. Dziękuję.

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiacynty, pomyliłeś tematy. Jeśli masz coś komuś publicznie do zarzucenia, to zrób to w oddzielnym wątku, założonym przez siebie. Dziękuję.

Nie mam nic nikomu do zarzucenia. Chce tak samo przestrzec innych przed tymi oszustami jak Ty. (Jakby nie było są powiązani ze sobą). Więc nie wiem o co chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ad.1 Płaciłeś za całość. , graty, przesyłka + gratisy. Wszystko jest cenowo wyliczone i wyważone. Na przykładzie sklepów: kupujesz laptopa za X zł i gratis dostaniesz nortona, myszkę, torbę i jakiegoś adobe'a, to myślisz, że te gratisy nie są już wliczone w koszty laptopa czy w jego marżę? Może sklep na nie wykłada z własnej kieszeni albo dopłaca do interesu charytatywnie? Albo chcesz takiego laptopa oddać - to oddasz gołego czy cały komplet jaki kupiłeś z gratisami? Zastanów się jak ten świat funkcjonuje.

 

Nie zostawiłem Cię na lodzie - mogłeś chłodnice oddać na gwarancję to byś dostał jeszcze gratisa, ale Ty wolisz upierać się o oddać chłodnicę zostawiając gratisy :)

Jesli kupuje laptopa za 3000 i w promocji daja mi torbe to wisi mi to czy wliczyli to w cene , a ja tego nie widze , czy nie bo ja za to de facto nic nie doplacalem do rachunku , ktory mi wystawiaja przed oczy i jaki widze w cenniku. Jesli kupujac laptopa dostaje w promocji myszke za 1zl to place 1 zl , a nie interesuje mnie czy za laptopa dalem o 100 zl drozej bo bez myszki w innych jest w identycznej cenie. Zabawne , pisales , ze dajesz za free , a pozniej "placiles za calosc + gratisy" , a zaznaczales , ze to i owo to 7 zl.

 

Wlasnie dlatego trzymam sie zdala od forumowych okazji.

 

Ps - mozesz sobie odpisywac , udzielic mi odpowiedzi - mam to w 4 literach bo wiecej pisac nie zamierzam.

 

Fajnie , fajnie.

 

 

Ed:

Te , mister przepyszny - nie udawaj madrzejszego niz jestes , tak to mozesz z dziecmi rozmawiac ,a kit wciskac swoim przyszlym klientom. Widac co znaczy ta "gwara przeze mnie" :lol2: Zreszta , jeden cieszy sie z ramow , gdy kosc jest walnieta...mozna i tak.

Ps - czytanie ze zrozumieniem? Wysil sie skoro juz w ogole zechciales skrobnac te pare wyrazow , bo tak to byle prostak bez argumentow moze wyskoczyc , a jednak nie wydaje mi sie bys nim byl - moze sie myle... ;( , o nie.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict

 

1. Wg ciebie więc, kupując samochód, płacę za samą budę, a resztę to gratisy wliczone w cenę. Można i tak... tylko zupełnie nie ma to związku z tą sprawą - ceny poszczególnych części były wyraźnie podane w ogłoszeniu. Daruj sobie dalsze kombinacje i szukanie wymówki bo to na prawdę brzmi śmiesznie.

 

Bardzo zgrabnie pomijasz fakt, że chłodnicę dostałem uszkodzoną, więc z jakiej racji mam jeszcze się przejmować tym, czy gwarancja (taaa, na przewiercenie chłodnicy na wylot - od ręki zapewne wymienią) zostanie uznana czy nie (bo gwarancji 100% mi nie dałeś). W takiej sytuacji są dwa rozwiązania - albo zwrot pieniędzy albo wymiana na sprawny egzemplarz. Zadnego z nich nie przewidujesz. Współczuję innym osobom które, nieświadome, coś od ciebie kiedyś kupią.

 

EDIT:

Kwiacynty, pomyliłeś tematy. Jeśli masz coś komuś publicznie do zarzucenia, to zrób to w oddzielnym wątku, założonym przez siebie. Dziękuję.

W przypadku uszkodzonych rzeczy mechanicznie nigdy nie ma pewności, że to na 100% przejdzie, dlatego nie napisałem, że na 100% przejdzie. Nie przewiduje rozwiązania takiego jak mi dałeś bo ja się z tym nie zgadzam i tyle, dałem opcje - nie podoba się, możesz iść na policję tak jak mówiłem, ja się nigdzie nie kryję, nie mieszkam za granicą, a tym bardziej poza UE, więc mnie łatwo namierzą i przyjdę na przesłuchanie. Już nie mówiąc o tym, że moim zdaniem Ty uszkodziłeś chłodnicę.

 

Nie mam nic nikomu do zarzucenia. Chce tak samo przestrzec innych przed tymi oszustami jak Ty. (Jakby nie było są powiązani ze sobą). Więc nie wiem o co chodzi ;)

UWAŻAJ NA TO CO MÓWISZ, NIC ODE MNIE NIE KUPIŁEŚ WIĘC TO ŻE NAZYWASZ MNIE OSZUSTEM BO MÓJ KOLEGA SPRZEDAŁ CI PŁYTĘ ŚMIERDZĄCĄ KURZEM (zresztą moja dygresja jest taka, że powinieneś pomyśleć zanim coś palniesz głupiego) NIE MA POWIĄZANIA ZE MNĄ a w teorii nieuzasadnione, nieprawdziwe oszczerstwa są karalne

 

Na życzenie pewnego użytkownika nie odpiszę na jego posta, który moim zdaniem i tak mało wniósł do tematu. Tylko dodam, że czytanie ze zrozumieniem się kłania - fakt, wspomniałem o 7 zł, ale o tym, że tyle kosztuje złączka w coolingu... O nie, w tym momencie wykazałem się hipokryzją i po części odpowiedziałem na post :(

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie opanujcie się.

Ponoć należymy do ludzi cywilizowanych i chciałem w to wierzyć.

Ale tacy ludzie jak wy, rzucający oszczerstwa które ihmo nie wiadomo czym są podparte jak kolegi kwiacynty.

Kupil od użytkownika piwor a oszczerstwa wysyła pod adresem XA.

 

 

Rzucić komuś oskarżenie to raz ale rzucać wyzwiska to już totalne przegięcie.

Zachowujecie się widzę jak dzieci w piaskownicy ten kto mocniej i donośniej, krzyczy ten ma racje. Nie obrażając przy tym dzieci które mają do tego prawa ze względu na swój okres rozwoju :). Rozwiązywać problemy można ale argumentami które są poparte normalnym słownictwem. Poparte normalną rozmową. Wplątywanie w jakiekolwiek spory emocji a właśnie tak wyżej wymienieni oskarżyciele robią mija się z celem. Epitety jak oszust krętacz itp dyskwalifikują moim zdaniem was oskarżających jako ludzi normalnie istniejących w społeczeństwie. Zachowujecie się naprawdę poniżej marginesu.

 

A i nie omieszkam zgłosić tego tematu do moderacji.

 

Miłego dnia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Zawsze są ludzie, którzy patrzą z boku i ładnie piszą :)

 

Zapewne jesteś człowiekiem bardzo spokojnym i tolerancyjnym. Jestem ciekaw czy byłbyś tak uprzejmy jak zostałbyś oszukany... Pewnie napiszesz, że tak...

Nie oskarżam nikogo. Stwierdzam po autorze wątku, że spotkało mnie to samo co jego. Osoby są powiązane. Głupie tłumaczenie i wręcz komizowanie sytuacji potwierdza postawę wyżej wymienionych sprzedających. Dodatkowo: "Możesz iść na policję - nie uciekam". To także jest swego rodzaju uciekanie przed problemem... Nikt nie będzie tracił czasu na Policji za 40zł...

 

A co do spokoju idzieci w piaskownicy. Nasuwa mi się od razu obraz rodziny która co tydzień jest w kościele, a "po godzinach" mąż leje żonę i dzieci. W społeczeństwie są uznawani za normalnych. Czy są normalni?

 

I jak niby ubrać to w ładne słowa skoro Ci ludzie kłamią w żywe oczy? XA broni Piwora... który jest OSZUSTEM. Tak jest OSZUSTEM. Co można o nim myśleć. Przedstawiłem Ci dowody na to, że Piwor jest OSZUSTEM. Jeśli to słowo Cie uraziło to być może Ty nie dorosłeś do współżżycia w społeczeństwie, które niestety jest brutalne...

 

Z mojej strony to tyle. Nie chce mi się już wdawać w dyskusję bo nie ma to sensu. Zaraz zbiegnie się stado ludzi uspokajających i stających raz po jednej raz po drugiej stronie. Zostały przedstawione fakty. Każdy ma mózg i wysnuje własne wnioski odnośnie tych sprzedających...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo kupujących

 

Przedstawiciel klasy nierozróżniających sprzedawców. Związek SOLIDARNOŚĆ już macie? :)

 

Masz problem z użytkownikiem PIWOR - załóż temat o nim i usuń wiadomości w moim, bo to nie ode mnie kupiłeś. I tym sposobem mnie obrażasz i zarzucasz oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku uszkodzonych rzeczy mechanicznie nigdy nie ma pewności, że to na 100% przejdzie, dlatego nie napisałem, że na 100% przejdzie.

Ale to nie mój problem czy zaakceptują czy nie, bo to nie ja ją uszkodziłem. Ty jesteś za to odpowiedzialny, bo sprzedałeś ją jako w pełni sprawną a okazało się być zupełnie inaczej.

 

@Mato22

Kulturalnie - próbowałem załatwić sprawę prywatnie. W odpowiedzi dostałem to co tutaj - że chłodnicę mam za free a zapłaciłem za akcesoria (których w większości nie zamawiałem, bo z dodatkowych 6 złączek o które prosiłem, dostałem tak na prawdę jedną).

 

Link do pierwotnej postaci ogłoszenia:

http://74.125.77.132/search?q=cache:N25WVC...=clnk&gl=pl

 

BlackWater silent pump 12 ze złączkami - 60 zł

 

BWA 120x1 - 38 zł

BWA UV 120x1 - 40 zł

To jest ta chłodnica za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem wysyłałem zdjęcie na których nie było widać uszkodzenia. Ceny pierwotne a ceny wynegocjowane to różnica. Sam się motasz jeśli nie zauważyłeś bo już podajesz inne ceny na graty niż na pierwszej stronie.

 

Możesz oddać chłodnicę na serwis albo iść na policję.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tobą na pewno jest wszystko w porządku?

 

Wysłałeś mi to zdjęcie:

http://img259.imageshack.us/img259/4667/38824323.jpg

 

Oczywiście że nie widać uszkodzenia. Myślę że co bardziej rozgarnięci będą widzieć, dlaczego.

 

 

Podałem ceny z pamięci. Jak widać, przy czarnej chłodnicy pomyliłem się o 2zł a przy UV - o 10. To jednak tylko stawia cię w jeszcze gorszym świetle, bo wychodzi że z kwoty 160zł jaką zapłaciłem, 47zł poszło na jedną złączkę 8/10 oraz kilka kawałków węża Innovatek UV 8/10 (niebieski, w sumie może 2 metry będzie, z czego 2/3 to używane kawałki)....bo przecież chłodnicę dostałem za darmo, tak?

 

Swoją drogą, idąc dalej tym "systemem" wyszłoby, że kupując od ciebie procka, płytę i ram, któreś z nich kupujący dostałby za darmo, natomiast zapłaciłby kilkaset złotych za tasiemki SATA i śledź USB.

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m_lesiu Powiem Ci że są tacy którzy tak kupują... np biedronce? kiedys dali w ulotce i na market rzucili jajka za 189zł ROWER GRATIS!! i ludzie kupowali a później z gwarancji nici bo jak gwrancja na jajka? co do sprawy XA jeżeli m_lesiu zostałeś oszukany w co zdaje mi się dziwne bo użytkownik XA raczej wydaje się osobą godną zaufania to powiem CI od razu, że żyjesz w kraju przekrętu i tu ciężko o prawde... Co do oskarżania XA za PIWOR'a to nie widze powiązania no ok XA zna go ale jaki ma z tym związek? co zauważyłeś jego odciski palcy na płycie? heh ludzie trochę opamientania może kwiacenty ktoś z Twoich znajomych zna PIWOR'a a być może i tak jest znajomy znajomego znajomego który ma znajomego sam wiesz o co chodzi i co wtedy też jest oskarżony? heh... szkoda gadać... m_lesiu możesz iść na komisariat ale zanim wszystko sie rozwiąże to minie sporo czasu... ehhh... sam miałem przygodę z allegrowiczem jednym co mi sprzedał telefon z gwrancją producenta ale ta mu nagle zniknęła ;) btw tak poza tym możesz zawsze zwrócić przedmiot skoro kupiłeś go przez internet w ciągu 7 dni? 10 dni? nie pamiętam... no i oczywiście muszą być wszystkie gratisy oraz pudełka Edytowane przez viviusek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@viviusek

 

Jak zwrócić, jak ...nie powiem kto, się w żywe oczy wypiera ceny i pisze że dał ją za darmo? Trzeba być na prawdę pieprzniętym (i cwaniactwo mieć w krwi) żeby tak kręcić.

 

co do sprawy XA jeżeli m_lesiu zostałeś oszukany w co zdaje mi się dziwne bo użytkownik XA raczej wydaje się osobą godną zaufania(...)

No pewnie. "Dobry chłopak, bo śmieci wyrzucał", tak? Ciekawe, że od czasu napisania pierwszego posta w tej sprawie (w zeszłym tygodniu) dostałem potwierdzenie od kilku innych osób, że nie jestem sam z tego typu problemem. Złodziejom i naciągaczom powinni ręce ucinać, to by się może nauczyli. I tak, piszę to, bo ja każdy problem staram się najpierw rozwiązywać po dobroci. Tak było w zeszłym tygodniu z paczką, tak było teraz - w obu przypadkach gość sobie totalnie to olewa i na wszystkie możliwe sposoby stara się wykręcić od odpowiedzialności.

 

Widzisz, nawet mi nie przyszło do głowy by oddawać towar w ciągu 10 (czy tam 7 lub 14 dni), bo to raczej odnosi się do nowego sprzętu....ale już przynajmniej wiadomo, dlaczego jedną z pierwszych informacji, jaką przeczytałem od niego w odpowiedzi, to że chłodnicę (tak, akurat tą czarną :) ) dostałem za darmo.

Edytowane przez m_lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...