Skocz do zawartości
PolandMET

Co Padło W Mobo ? Sloty Pci-e ? Na Ekranie Czerwone Artefakty...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mialem taki zwis ze rano puszczam kompa a tu piiiiiiiiiiiiiiii, ostatnia leda kontrolna na plycie (od grafiki) w DFI sie pali i piszczy i nie botuje sie komp. Zwiesza sie w momencie wykrywania procka i juz nie szlo zliczanie pamieci.

 

Mobo DFI lanparty NF4-D,

GPU NV 7600GS.

 

W znajomym serwisie nic nie zrobili, ale ze sie zaczelo botowac. No nic, wrocilem wywalilem WC, zalozylem jakis zdechly radiator na CPU i... komp ruszyl. No tylko wlasnie. Przy botowaniu, w Biosie i przy starcie windy strasznie sieje czerwonym. Po czym w Windzie jest juz ok, zero problemu. Na wszelki wypadek zluzowalem procka i pamiec , poobnizalem napiecia zeby sie juz nie stresował biedak. GPU przelozylem do drugiego slotu i komp dziala.

 

Pytanie, co sie poszlo pasc ze tak sieje czerwonym ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

PS. Acha :D

A zeby bylo smieszniej, to w serwisie kolega wyczail, ze mialem w procku jedna nozke zgieta calkiem w jakies "s". Nie wiem jakim cudem sie zgiela, ale proc bez niej dzial lekko kilka miesiecy bo od dawna go nie ruszalem wiec musialo sie zgiac dawno temu. Udalo sie ja naproscic. Jak bede kompa wymienial to napisze bez ktorej nozki AMD Athlon XP-M 2500 Barton moze dzialac :D Narazie juz go wole nie ruszac.

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no WC bylo ale serio, wieczorem wylaczylem, rano wstalem i zonk. Przeciekow nie bylo. Mozliwe ze po prostu cos sie zjaralo z powodu dlugiego i ostrego podkrecania. Narazie dziala i chyba juz my przeszly fochy, ale jestem ciekaw od czego te artefakty. Jak uruchomie drugi komp (ze stopki) to puszcze tam tego 7600GS, bo to moze jego wina a nie plyty. Choc raczej bym podejrzewal Mobo, bo bylo ostro krecone. Ram na pewno jest dobry bo wymienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo Klik! i winowajcą była grafika, a dokładniej padająca pamięć. Grafika działała tak jakiś miesiąc po czym zaczęła walić atrami w grach.

 

PS. U mnie A X2 też działał z 1 wygiętą nóżką klik! :D

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...