Skocz do zawartości
eryk1982

Lekka Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem szczęsliwym posiadaczem Dell GX260 z PIV@2.8 na pokładzie.

Komputer jest bardzo stabilny, jeszcze nigdy mi się nie zawiesił, mimo że ostatni Windowsa stawiałem ze 2 lata temu, jednak brakuje już odrobinę mocy procesora, zwłaszcza przy filmach w HD.

Poza jednostką od Della mam wszystkie napędy, 2gb ramu DDR2 800mhz oraz geforce 7900gs.

Chciałbym wymienić procesor i płytę główną na coś dwurdzeniowego, nie koniecznie high-end'owego :) i przede wszystkim jak najniższym kosztem (intel czy AMD, nowe czy używane - nie ma znaczenia) tak by wykorzystać ram i napędy które mam. Kompletnie wypadłem z obiegu, tak więc proszę o pomoc w doborze komponentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie jestem szczęsliwym posiadaczem Dell GX260 z PIV@2.8 na pokładzie.

Komputer jest bardzo stabilny, jeszcze nigdy mi się nie zawiesił, mimo że ostatni Windowsa stawiałem ze 2 lata temu, jednak brakuje już odrobinę mocy procesora, zwłaszcza przy filmach w HD.

Poza jednostką od Della mam wszystkie napędy, 2gb ramu DDR2 800mhz oraz geforce 7900gs.

Chciałbym wymienić procesor i płytę główną na coś dwurdzeniowego, nie koniecznie high-end'owego :) i przede wszystkim jak najniższym kosztem (intel czy AMD, nowe czy używane - nie ma znaczenia) tak by wykorzystać ram i napędy które mam. Kompletnie wypadłem z obiegu, tak więc proszę o pomoc w doborze komponentów.

No niby Athlony/Phenomy współpracują z DDR2 na AM2+, ale to trochę bez sensu. Proponuje http://www.proline.pl/sklep.php?p=CORE2QUAD+Q8300+2.5. Płyty do tego nie dobiorę, bo nie orientuje się co tam jest dobre price/performance. Generalnie, gdybym był na Twoim miejscu, to wymienił całość: RAM,płyte i CPU na atlhona II x4 620 + Gigabyte MA770t-UD3P. Razem jakieś 600 pln brutto + 2 GB ram DDR3 za 150 zika, a daje Ci to w przyszłości możliwość wymiany cepa na lepszego, np jakiegoś mega-dobrego Phenoma. Nie masz czasem tej grafiki na AGP? I jeszcze napisz jaki masz zasilacz. Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby Athlony/Phenomy współpracują z DDR2 na AM2+, ale to trochę bez sensu. Proponuje http://www.proline.pl/sklep.php?p=CORE2QUAD+Q8300+2.5. Płyty do tego nie dobiorę, bo nie orientuje się co tam jest dobre price/performance. Generalnie, gdybym był na Twoim miejscu, to wymienił całość: RAM,płyte i CPU na atlhona II x4 620 + Gigabyte MA770t-UD3P. Razem jakieś 600 pln brutto + 2 GB ram DDR3 za 150 zika, a daje Ci to w przyszłości możliwość wymiany cepa na lepszego, np jakiegoś mega-dobrego Phenoma. Nie masz czasem tej grafiki na AGP? I jeszcze napisz jaki masz zasilacz.

A na GA-MA770-UD3 ile spadnie wydajność? Pewnie tylko w benchmarkach się zauważy różnicę. Z Q8300 to już całkiem chybiony pomysł. Płyty drogie, wydajność na poziomie A II 620.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie jestem szczęsliwym posiadaczem Dell GX260 z PIV@2.8 na pokładzie.

Komputer jest bardzo stabilny, jeszcze nigdy mi się nie zawiesił, mimo że ostatni Windowsa stawiałem ze 2 lata temu, jednak brakuje już odrobinę mocy procesora, zwłaszcza przy filmach w HD.

Poza jednostką od Della mam wszystkie napędy, 2gb ramu DDR2 800mhz oraz geforce 7900gs.

Chciałbym wymienić procesor i płytę główną na coś dwurdzeniowego, nie koniecznie high-end'owego :) i przede wszystkim jak najniższym kosztem (intel czy AMD, nowe czy używane - nie ma znaczenia) tak by wykorzystać ram i napędy które mam. Kompletnie wypadłem z obiegu, tak więc proszę o pomoc w doborze komponentów.

I jeszcze napisz jaki masz zasilacz.

Zasilacz do wymiany w pierwszej kolejnosci. Dell do tych kompow wsadza zasilacze pod konkretna konfiguracje. Sprawdzilem z ciekawosci przed chwila w pracy Dell'a GX280 z P4 2.8Ghz, 2GB ram i dyskiem 80GB, zasilacz - 160W [sic!]

 

Nie ma sensu modernizowac tego grata bo musial bys w nim wymienic wszystko. Ile masz kasy do wydania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Della, do wymiany, ale to oczywiste więc nawet nie wspominałem.

 

@Powerslave oni jakioś inaczej wyliczają te waty, czytałem kiedyś o tym ale nie ma sensu googlować.

 

Co do papy, to nie mam budżetu konkretnego wyasygnowanego, rzecz rozbija się by zrobić to najniższym kosztem czyli CPU+PSU+Płyta która ma 2 ATA najchętniej.

Edytowane przez eryk1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Jesli kolega ma ramy ddr2 800 i chce jak najtaniej to po kiego kija mu wciskacie ddr3?

 

proponuje amd x2 - tansze niz intel a wydajnosc bardzo przyzwoita :)

 

wiec amd am2 x2 model zalezy jaki mocny potrzebujesz proponuje cos z przedzialu 4800-5600

ram masz wiec nie musisz wymieniac :)

jakas plyte pod am2 - zalezy ile chcesz na nia wydac za ok 150 mozna dostac budjetowe nowe z gwarancja...ewentualnie zeby taniej bylo to jakas lyte z allegro ok 100

 

i zasilacz 350W wystarczy polecam fortrona :)

 

jak dobrze poszukasz to zmiescisz sie w okolicach 250zl za plyte proca i zasilacz :)

 

Edit: 2 urzadzenia ata podlaczysz do wiekszosci plyt...gorzej jesli chodzi ci o 2 tasmy ata wtedy jest problem bo wiekszosc tanich plyt ma tylko jedno wejscie czyli na 2 urzadzenia (jedna tasma)

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

1 ATA starczy. Pomysł z X2 mi się podoba ($). Jakieś konkretne wytyczne co do chipsetu / modelu płyty?

 

w sumie jesli zalezy ci jak najtaniej to obojetnie jaki czip...byle by obslugiwal odpowiedni rodzaj procesora :) chyba ze chce kupic lepsze czesci to wiaze sie z doplata...

 

dodatkowo jesli sprzedaz stare czesci to ewentualnie mozesz doplacic do lepszej plyty lub wziac na poczet nowych czesci co bedzie jeszcze taniej :)

 

Edit: trzeba brac poprawke czy masz grafike na pcie czy kupisz plyte ze zintegrowana grafika...w koncu gdzies ten obraz musi wyswietlac :)

Edytowane przez adas123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...