Skocz do zawartości
Gość chronicsmoke

Łatwe Lekko Strawne Danie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chronicsmoke

Lekarz kazał mi się zdrowiej odżywiać. Przede wszystkim lekko strawnie. Mam ostatnio również problemy ze spożywaniem mleka ;) A głównym moim daniem na śniadanie były płatki z mlekiem. Potrzebuję jakichś łatwych przepisów na coś co można w łatwy i szybki sposób zrobić coś co będzie lekko strawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owsianka na wodzie, drób, ryby, biały twaróg, jaja, ciemne pieczywo, ryż, kasza, warzywa, orzechy, soki bez cukru, zamiast kawy - zielona herbata.

Unikaj smażenia i mikrofalówek, najlepiej gotuj (w wodzie, albo na parze), piecz lub griluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm olej rzepakowy - dużo. W zależności od przewidywanej aktywności 2-4 jaj kurzych bach na patelnię i czekasz aż się zetną. Obracasz i masz sadzone :lol: na reszcie oleju pełnoziarniste pieczywo - aż się oelum wsiąknie [;

Ja robie tosty ale masz problemy z laktozą więc będzie bez sera. Czas przygotowania 5 minut.

 

W alternatywie możesz wziąć coś lekkostrawnego np. pyszna surówkę z fasoli (buhahah) and kukurydzy (buhhaha) duzo węgli i białka. Niestety w promocji również wzdęcie. przepis mej siostry.

 

Wybacz, byłem wczoraj nie teges. Ale szczerze polecam jaja we wszelakiej postaci. Wbrew pozorom jajo=/= jajo. Na miękko na twardo, smażone, sadzone, taki pseudoomlet* - każde smakuje inaczej, inaczej wchodzi i inaczej jest przyjmowane przez organizm.

 

*wbijasz do miski, mieszasz widelcem, na gorącą patelnię, jak się zetnie podciągasz łyżką drewnianą do środka - płynna cz. jaja wylewa się na patelnie. Robi się tak aż się wszystko zetnie. Wychodzi lekko puszyste, delikatne i masz wrażenie że słodkawe. Oczywiście można to posłodzić, pociągnąć dżemem czy miodem ale nie polecam.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

No jajeczka jem ale one chyba do lekkostrawnych nie należą? Zwłaszcza sadzone. Na internecie można jedynie znaleźć co jeść a czego unikać. Ale mnie tylko i wyłącznie interesują przepisy na coś łatwego do zrobienia i zarazem lekkostrawnego.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jajeczka jem ale one chyba do lekkostrawnych nie należą? Zwłaszcza sadzone. Na internecie można jedynie znaleźć co jeść a czego unikać. Ale mnie tylko i wyłącznie interesują przepisy na coś łatwego do zrobienia i zarazem lekkostrawnego.

A przez co te problemy chronic ? ;). Nie pal tyle :P.

 

A tak poważnie, grahamki z miodem, chuda szynka z indyka, sałata to na sniadanie ;). Chlapnij sobie activie i świeże owoce. Trawienie Ci sie poprawi. Trzymaj dobrze zbilansowaną diete i podnieś ilość białka w niej (np dodatkowo 1 dziennie serek wiejski).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...