Skocz do zawartości
sasek

Zestaw Dla Studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co proponujecie z allegro za około 200-250 złotych? Wiem, że budżet tragicznie mały, no ale nic nie zrobie...

widziałem tam pentiumy 4, semprony i athlony 64 w cenach 200-250 złotych.

Co z nich brać?

Komp tylko do internetu, nagrywania płyt no i do officea...

pomocy koledzy bo kompa potrzebuje na gwałt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co proponujecie z allegro za około 200-250 złotych? Wiem, że budżet tragicznie mały, no ale nic nie zrobie...

widziałem tam pentiumy 4, semprony i athlony 64 w cenach 200-250 złotych.

Co z nich brać?

Komp tylko do internetu, nagrywania płyt no i do officea...

pomocy koledzy bo kompa potrzebuje na gwałt...

 

pentiumy 4 są nie do zaciach!ia :razz:, tylko patrz żeby płyta była jakaś konkretniejsza

 

http://allegro.pl/item880369961_tani_pc_na..._3_m_ce_fv.html coś takiego powinno starczyć do Twoich potrzeb więc szukaj :wink:

 

i weź też pod uwagę, że taki sprzęt najpewniej ma zasilacz no-name na którym ryzykownie pracować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon zaproponowany przeze mnie będzie się mniej grzał. I co ważniejsze - ma 4x sata.

Oba niestety nie mają nagrywarki. Łatwiej jednak kupić nagrywarkę/dysk na sata.

 

Edit:

Czytając

Dysk: BRAK SATA / SATA II

źle zrozumiałem, przyjąłem, że brak złącz sata. Faktycznie, jest x2 sata. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja pozostaje :) Athlon będzie chłodniejszy, P4 udaje że jest podwójny. Co do 4x sata - w budżetowym kompie pewno i tak zostaną użyte max 2. Tak czy siak nie uważam NECa za kiepski sprzęt, ale zawsze lubię dać sensowną alternatywę.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem dodać że posiadam już nagrywarkę SATA, więc najlepiej, gdyby płyta miała wejścia na sata...

Co do kompa, to chciałbym, żeby dysk miał co najmniej 80GB, ponieważ posiadam neta 25mbit/s, więc jak można się domyślić dużo ściągam.

Na razie przymierzał bym się do tego pentiuma IV. Jaka będzie różnica wydajośći pomiędzy pentiumem a tym athlonem 64 i sempromen?

Co do ramu, to czy 512 wystarczy do swobodnego oglądania filmów, słuchania muzyki i edytora textu? wiadomo że będe instalował xpka, ale mimo to mam obawy czy to wystarcvzy, a nie chce później dokupować ramu, bo wiadomo jakie cyrki są ze zgodnością dwóch różnych kości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku starszych komputerów, przynajmniej ja nie zauważyłem problemów ze zgodnością kostek ;) Swojego czasu miałem w kompie 3 różnych firm do tego dwie były CL3 a jedna 2.5...nigdy nie było kłopotu :)

 

Co do 512 RAM i Xp. Taka ilość pamięci spokojnie wystarczy. Zarówno do oglądania filmów, przeglądania neta i słuchania muzyki. (Na początku miałem w komputerze Semprona 2600+ no i 512mb RAM w dwóch kościach (różnych firm :P ) Komp w codziennym użytkowaniu sprawował się bardzo dobrze ;).

 

Athlon 64 na pewno wydajniejszy od pentiuma i semprona. Do tego Athlon mniejsza grzałka jak Pentium IV no i tak jak napisane powyżej..HT to tylko udawanie dwóch jajek :P

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512mb RAM na XP to dużoo to tego co potrzebujesz :wink:, pentium IV to może i grzałka ale praca w wysokich temperaturach mu zbytnio nie przeszkadza :razz: , mój P4 chodził raz 2 tygodnie na chodzeniu pasywnym temp koło 80*C i hula do dziś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że mu to nie przeszkadza to ok. Ale wysoka temperatura bierze się chyba z dość dużego poboru energii ;). A w budżetowym kompie lepiej mieć coś energooszczędnego, cichego i w miarę możliwości wydajnego :) Dlatego w tym przypadku stawiałbym na AMD z przewagą na Athlona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku starszych komputerów, przynajmniej ja nie zauważyłem problemów ze zgodnością kostek ;) Swojego czasu miałem w kompie 3 różnych firm do tego dwie były CL3 a jedna 2.5...nigdy nie było kłopotu :)

 

Co do 512 RAM i Xp. Taka ilość pamięci spokojnie wystarczy. Zarówno do oglądania filmów, przeglądania neta i słuchania muzyki. (Na początku miałem w komputerze Semprona 2600+ no i 512mb RAM w dwóch kościach (różnych firm :P ) Komp w codziennym użytkowaniu sprawował się bardzo dobrze ;).

 

Athlon 64 na pewno wydajniejszy od pentiuma i semprona. Do tego Athlon mniejsza grzałka jak Pentium IV no i tak jak napisane powyżej..HT to tylko udawanie dwóch jajek :P

A ja miałem właśnie odwrotną sytuację do Twojej. Na starym Athlonie XP ni cholery nie mogłem dobrać odpowiedniej kości do TwinMosa 512...w końcu skończyło się na tym, że sprzedałem dwie kostki i kupiłem 1GB w jednej. Po tych doświadczeniach jestem na prawdę sceptycznie nastawiony co do zgodności ramu :)

Chociaż i tak wszystko zależy od mobasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...