Skocz do zawartości
Gaw4R

Ram I Mobo Do I7 920

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, szukam płyty głównej i ramu do i7 920.

Do wydania mam:

 

Płyta gł. - 1000zł

ram - 650zł

 

Z góry zaznaczam, że Gigabyte i ASRocki odpadają.

 

Liczę na szybką pomoc, bo już na początku tygodnia chciałbym zamówić sprzęt. Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Zapomniałem dopisać.

Zaraz po kupnie sprzętu planuje oc, więc myślałem o dfi lp, a ram 2x3gb, jakiś 1600mhz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram będziesz kręcił ? a jesli chodzi o DFI LP to o której myślałeś UT czy DK ? bo jesli masz dobrze wentylowana bude to DK wystarczy , albo jakis model od EVGA - swietne plyty

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bude mam haf 932 z dodatkowymi wiatrakami, więc z wentylacją jest lepiej niż ok, ale niestety po zakupie i7 będę musiał poczekać trochę na zaplanowane już jakiś czas temu chłodzenie wodne :P. Myślałem o DK, także o evga sli le. Ram będę kręcił, ale z umiarem, nie będę przesadzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten post wyzej to mial byc zart tak?

1.pewnie najprościej jest skasować mojego posta . Ta aukcja płyty głównej jest jak każda inna , działalność gospodarcza b2p,można zwrócić - nie da się tego zastrzec, sam chciałem to kupić ale uznałem że nie potrzebuje jeszcze i7

 

2. 3448727[/snapback]

Chyba tak...

Zapomniałem dopisać.

Zaraz po kupnie sprzętu planuje oc, więc myślałem o dfi lp, a ram 2x3gb, jakiś 1600mhz.

 

Edit: teraz wyszło, że mój post jest żartem :D

uważaj tylko żebyś nie kupił jakiegoś "żartu" od DFI. tak jak moglisię zabawić posiadacze DFI LanParty UT P45-T3RS (max fsb 520mhz - troche mało jak na P45 od DFI ) . Dodam że sam mam teraz DFI jr-P45 , i nie mogę przekroczyć 450mhz , podczas gdy na tych pamiątkach i procku asrock którego mam teraz w serwerze (bo dfi jest matx) ciągnął 570mhz

 

Bude mam haf 932 z dodatkowymi wiatrakami, więc z wentylacją jest lepiej niż ok, ale niestety po zakupie i7 będę musiał poczekać trochę na zaplanowane już jakiś czas temu chłodzenie wodne :P. Myślałem o DK, także o evga sli le. Ram będę kręcił, ale z umiarem, nie będę przesadzał.

hehe, tez miałem taką budę - ale ze zrobionym WC

dwa zdjęcia na rozgrzewkę, ale mam ich całe mnóstwo ,mogę wsadzić do rar i wysłać na weba jak byś chciał obejrzeć

http://img198.imageshack.us/i/dscf0871qgu.jpg/

http://img90.imageshack.us/i/dscf0834m.jpg/

sam osobiście WC nie polecam -straszny miałem kłopot żeby to odsprzedać nawet na części za jakiekolwiek pieniądze. Problem był też nawet z licytowaniem karty bo ludzie mysleli "kurde blok wodny to pewno krecona była jak szalona nie będzie działać".(mieli racje że jak szalona ale to wcale nie znaczy że nie będzie działać)

Wiesz ile ważył mój komputer ? 28kg !!!

zastanów się dwa razy, wymontowanie i zamontowanie karty graficznej przy OGROMNEJ WPRAWIE ( 2 lata z różnymi zestawami) zajmowało mi 2-3h , kiedy normalnie to są 2minuty z rozkręceniem obudowy. W samo chłodzenie wtopiłem ze 1200zł , z obudowa 2000zł

 

/edit :literówki

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze DFI P45 tak mialo ale jesli chodzi o s1366 to sa bardzo dobre plyty jedne z najlepszych (stabilne jak skala i dobrze sie na nich kreci ) a co do ramu to wiadomo różnica w Mhz jest tylko w testach syntetycznych ale OC to tez a może przede wszystkim świetna zabawa wiec jak jest mozliwosc to czemu nie kręcić , co do WC ja jestem jak najbardziej za (cisza i bardzo dobra wydajnosc ) a jak juz kogos stac na zestawik na i7 to sie raczej nie martwi czy i za ile uda mu sie to odsprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem na razie wc i tak nie będzie, bo nie będę miał na to kasy ;p. Zastanawiam się czy jest jakaś płyta gł. asusa warta polecenia, czy lepiej wybierać pomiędzy tymi podanymi wyżej ? Ew. ma może ktoś jeszcze jakąś inną propozycje ?

 

I dodatkowe pytanie czy Thermalright Ultra 120 extreme z mojego obecnego zestawu wystarczy dla i7, czy przydało by się zainwestować w coś wydajniejszego jak TRUE black ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do chłodzenia to zależy na ile masz ochotę kręcić procka , wydajność Thermalright Ultra 120 extreme bez problemu wystarczy do 4 Ghz . a co do płyt głównych to jeśli nie masz zamiar bić rekordów a chcesz wykręcić procka do 4 Ghz to każda płyta sie do tego nada

 

polecam taki plytki do 1000 zl

ASUS P6T V2

DFI DK lub UT

EVGA SLI LE

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze DFI P45 tak mialo ale jesli chodzi o s1366 to sa bardzo dobre plyty jedne z najlepszych (stabilne jak skala i dobrze sie na nich kreci ) a co do ramu to wiadomo różnica w Mhz jest tylko w testach syntetycznych ale OC to tez a może przede wszystkim świetna zabawa wiec jak jest mozliwosc to czemu nie kręcić , co do WC ja jestem jak najbardziej za (cisza i bardzo dobra wydajnosc ) a jak juz kogos stac na zestawik na i7 to sie raczej nie martwi czy i za ile uda mu sie to odsprzedać

tym nie mniej wydaje mi się że w przypadku 1366 to płyta nie ma aż takiego znaczenia - jeśli osiąga 210mhz blck i ma dobrą sekcje to jest w porządku. jest taka recenzja na polskim serwisie, płyty evgi - owszem droga, owszem ładna, ale jesli ktoś nie ma azotu to znajdzie lepszei todwa razy taniej -i tak jest z evgą. Sam miałem kiedyś nf680i , oraz nf750FTW - nie powiem wyglądały fenomenalnie ! niestety asrock widoczny na zdjęciach bił je na głowę, wiadomo nowszy chipset - ale nawet ramy wyżej pracowały i był mniejszy vdroop.

 

nie przesadzaj - na tych zdjęciach jest 4GB ramu, E8400, GTX280 z najdroższym blokiem wodnym, pompka za 300zł , sam zasilacz jest wart 500zł - a to było już jakiś czas temu prawie rok.pomimo to byłem przywiązany do swoich pieniędzy, kiedy wystawiłem ten komputer na allegro zlicytowano go na 1600zł ( cały ) - dobrze że ustawiłem cenę minimalną

 

mugen2 jest lepszy od thermallight-a wg mnie.luknij na test. aleultra 120extreme nie jest zły bo sammam taki - ale wykręconego i7będziesz musiał puścić na 1 albo 2 wentyle 12V , więc na cisze nie licz -polecamciszczególnie mugena 2 -bo jest duży a w ha-932 sa duże "prądy"wiecwentyl sporo by zgarniałza free bez hałasu

 

ps. wydajniejsze wersje "ultra 120-extreme" to pic na wode. tak naprawdę nic się nie zmieniło od 3 lat w tym chłodzeniu - miałem takie keidys ale wymieniłem na wodne a potem sprzedałem i kupiłem takie samo -zauważyłem drobną różnice,koncówki blaszek sa zaginane nainne maszynie albow nieco inny profil :)

 

ps2. mam takie pytanie ,zamontowałeś sobie "kółka"?

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzi ze wydaje sie kupe kasy na sprzet tej klasy i trzeba sie z tym liczyc ze za chwilke strasznie sie na tym straci wiec jak ktos np . kupuje zestaw na s1366 to wie z czym sie to wiąże.

 

hehe ja zamanowalem u siebie koleczka cala buda stala na nich moze 5 min i wszystkie zaczely pekac

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ andrzejs82 myślę, że coś z tego wybiorę.

@ pirez na ciszę nie liczę, bo teraz mam takie chłodzenie, a używam zamkniętych słuchawek, to mi to nie przeszkadza ;p. Kółek nie mam, bo buda stoi na blacie, 1m nad ziemią, a to nie jest dobre połączenie :D.

 

A z ramu co byście polecili ? Teraz, używam Corsair i nie narzekam, ale może coś się zmieniło na rynku od czasu, gdy składałem mój poprzedni zestaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzi ze wydaje sie kupe kasy na sprzet tej klasy i trzeba sie z tym liczyc ze za chwilke strasznie sie na tym straci wiec jak ktos np . kupuje zestaw na s1366 to wie z czym sie to wiąże.

 

hehe ja zamanowalem u siebie kuleczka cala buda stala na nich moze 5 min i wszystkie zaczely pekac

hmm, dziwne - ja swoimi 28kg miałem co najmniej 100metrów samego przebiegu - widocznie albo miałem farta albo pecha. oczywiście skrzypneły sobie aby dac upust uciskowi jaki znoszą ale oprócz tego wszystko było w porzo - nawet nie wiem jakatoprzyjemnośc wyjeżdzac spod biurka takim rolls-roycem w porównaniu do przesuwania "szafy".

tak owszem ,ale tym nie mniej 200złza płyte główną to nie jest głupi pomysł - wszak mozna wedle prawa zwrócić

 

@ andrzejs82 myślę, że coś z tego wybiorę.

@ pirez na ciszę nie liczę, bo teraz mam takie chłodzenie, a używam zamkniętych słuchawek, to mi to nie przeszkadza ;p. Kółek nie mam, bo buda stoi na blacie, 1m nad ziemią, a to nie jest dobre połączenie :D.

 

A z ramu co byście polecili ? Teraz, używam Corsair i nie narzekam, ale może coś się zmieniło na rynku od czasu, gdy składałem mój poprzedni zestaw .

to WC nie jest dla ciebie. Szkoda kasy naprawdę , lepiej kup sobie 2 wentyle od noctua, przykreć teogromne wentyla bo ma 12Vdziałają jak minihelikopter

ps.a propos super wypasionych płyt - taka uwaga wynikająca z testów ,te "najdroższe"płyty mają ale tylko czasami uład nforce200 - który jest tylko pcie 1.1 16x - i w konfiguracjach "nie SLI" komputer ma w grach 2-3% mniejfps, więc może warto tym pomyśleć i sprawdzić przed zakupem czegoś od evgi - gdzie jest największa szansa znaleźć coś takiego

 

ps2. co do ramu dawałem linka

http://forum.purepc.pl/redirect.php?url=ht...%3D3589%26p%3D7

liknij na ostatni slajd - po prostu ustal ile GB potrzebujesz a potem leć wg timingów.

ewentualnie jeśłi komputer ma być tylko do superpi - to mhz, w każdym innym zastosowaniu lepiej sprawdzają się timingi

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie:

G.Skill 6GB (3x2GB) 1600MHz CL8 PI

OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 Obsidian

Corsair 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

 

 

Skłaniam się do G.skilli, ale nie jestem przekonany do marki. Z drugiej strony jestem trochę przywiązany do corsair ;p. Dodatkowo G.skille są najtańsze co jest +. Co byście brali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofc że g.skille, bo możliwości OC ramów są hmm... mało przewidywalne. natomiast wiadomo że marki liczby fps same z siebie nie zwiększają

zakładam że ten G.skill 1600mhz cl8 kosztuje 600zł. Wszystko to są półśrodki - po prostu kliknij ostatnią moją prpozycje 2000mhz cl9

1600mhz cl8 klik 536 zł - ciekawa propozycja cenowo

2000mhz cl9 klik - 640zł - konkretnie zestaw za 640zł, chyba że skusisz się na 2000mhz cl7 :D

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI na który się ostatecznie zdecydowałem obsługuje do 1800 więc te goodramy odpadają :/

na pewno mają tablice do niższych prędkości za to na nizszych timingach, zresztą nawet dzisiaj wiele nowych P45 nei obsluguje 1200mhz DDR2 - nei warto się tym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym. Te goodramy są ciekawe, jest może ktoś kto mógłby coś o nich powiedzieć i czy widział ktoś je w innym sklepie niż agito ? :P

na pclabie takich używają do testów (maja goodram pro 2000mhz cl7 dokładnie) także bez obaw te pamięci istnieją

http://overclock.pl/Articles/Show/Id/195,2,6,bohater_testu

co ciekawe są szybsze od gskill nawet na tych samych opóźnieniach

piszą też ze dająć wyższe napiecie niz 1.65V które deklaruje producent podeszli d o2400mhz, łomot

http://overclock.pl/images/articles/conten...ro7/1010MHz.jpg

ponoć wszystkie cl9 cl8 i cl7 mają takie same tablice. (tak napisali w artykule)

1333mhz cl6, 1555mhz (cl7) 1776mhz cl8 - to sa SPD , opróćz tego rpfoil xmp 1000mhz cl9

(to że jest to wersja cl7 wskazuje nazwa w zakładce, pole part number)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...