Skocz do zawartości
Aster20

Pilny Problem Z Procesorem Socket T462 !

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam taką płytę główną:

http://www.motherboard.cz/mb/shuttle/AK12.htm (shuttle AK12)

Posiadam procesor DURON 750mhz... (7,5x100)

 

Zakupiłem nowy procesor Duron 1300mhz na aukcji:

http://www.allegro.pl/item877905613_proces...n_1300_mhz.html

 

i po jego zamontowaniu

najpierw wykryło go jako procesor 20mhz !!! (4mhzx5), a po następnym uruchomieniu komputer nie wykrywał go zupełne. I nie wiem gdzie leży wina... Stary procek (750mhz) chodzi bez problemu.

Edytowane przez Aster20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia... płyta na KT133 bez A... :damage_wall:

To nie ma nic do rzeczy, sam miałem tę płytę latka temu i bez problemu łyka durnia 1300.

 

Prawdopodobnie stary BIOS albo uwalony procek, sprawdź czy nie ma ukruszonego rdzenia. Nie próbuj uaktualniać jej spod windy.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do rzeczy, sam miałem tę płytę latka temu i bez problemu łyka durnia 1300.

 

Prawdopodobnie stary BIOS albo uwalony procek, sprawdź czy nie ma ukruszonego rdzenia. Nie próbuj uaktualniać jej spod windy.

Życzę powodzenia w znalezieniu biosa, czytaj ze zrozumieniem... na stronie Shuttla nawet do mojej znacznie młodszej nie ma wsparcia... Będzie musiał dobrze kopać za tym biosem, ale może znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz bootowalna dyskietke/plyte/pendrive(np z plikow win98, pendrive odpada bo nie zbootuje na twojej plycie) kopiujesz na nia awdflash.exe i ak12s014.bin (z linku podanego powyzej)

Bootujesz kompa z przygotowanego nosnika, jak juz odpali wpisujesz 'awdflash ak12s014.bin', pewnie zapyta cie czy napewno chcesz flashowac bios, dajesz 'y' jako zgode, potem czekasz az zflasciach!e i restartujesz kompa.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz bootowalna dyskietke/plyte/pendrive(np z plikow win98, pendrive odpada bo nie zbootuje na twojej plycie) kopiujesz na nia awdflash.exe i ak12s014.bin (z linku podanego powyzej)

Bootujesz kompa z przygotowanego nosnika, jak juz odpali wpisujesz 'awdflash ak12s014.bin', pewnie zapyta cie czy napewno chcesz flashowac bios, dajesz 'y' jako zgode, potem czekasz az zflasciach!e i restartujesz kompa.

Albo robisz to tym programem spod xpka.

http://www.brothersoft.com/winflash-209209.html

Sprawdzilem na swoich dwoch plytach, jest w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie obawial o bios spod windy, szczegolnie na tak starej plycie ...

Co za różnica i to środkowisko i to...

Ja robiłem update na KT266A i na NForce2 Ultra

W Windzie powyłączać wszystko z traya, a najlepiej się robi aktualizację biosu spod Trybu Awaryjnego.

Jak ma wywalić to z dosa wywali...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...